Dziś jest: 21 marca 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Biznes i interesy
Płacisz podatki rozwijasz swój biznes i jesteś jednym z tych małych ludzi którzy mają wpływ na pozytywny wizerunek Ukrainy za granicą - w poniedziałek powiedział kandydat na prezydenta Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Komik od tygodni będący faworytem przedwyborczych sondaży w poniedziałek przedstawił część swojego programu.
Prowadzony od początku marca strajk francuskich celników spowodował w niedzielę poważne utrudnienia i opóźnienia w ruchu pociągów Eurostar na trasie Paryż-Londyn. Przewoźnik apeluje by na podróż decydować się tylko w razie "absolutnej konieczności".
Rosja odpowie w praktyce na najnowsze sankcje nałożone na nią przez USA i Kanadę - zapewniło MSZ w Moskwie. Oświadczyło że zarzuty wobec Rosji o nieuzasadnione użycie przemocy wobec ukraińskich okrętów w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej są bezpodstawne.
Jej znakiem rozpoznawczym są nienaturalnie wielkie i zawsze starannie pomalowane usta. Na nich zbudowała swój wizerunek i zarobiła fortunę. To jednak efekt zabiegu - tak plastycznego jak i strategicznego. I najwyraźniej piekielnie skutecznego bo 21-letnia Kylie Jenner została niedawno uznana przez magazyn "Forbes" za najmłodszą miliarderkę w historii która swój majątek zbudowała sama. Niektórzy oszaleli na punkcie najmłodszej z sióstr Kardashian. Dla innych jej sukces jest nadmuchany - tak samo jak jej usta.
Prezydent USA Donald Trump napisał w niedzielę na Twitterze że w chińsko-amerykańskich rozmowach handlowych osiągnięto znaczący postęp. "W związku z tym odkładam w czasie termin ponownego nałożenia ceł na sprowadzane do USA chińskie towary" - oświadczył.
Ambasadorowie krajów członkowskich przy UE poparli w środę w Brukseli projekt nowelizacji dyrektywy gazowej dotyczącej Nord Stream 2. Regulacje zakładają że wszystkie gazociągi docierające do Unii Europejskiej w tym rosyjsko-niemiecki projekt będą podlegały unijnemu prawu.
Współpracownicy Białego Domu działają na rzecz przekazania technologii nuklearnych Arabii Saudyjskiej ignorując ostrzeżenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego - zarzucono w nowym raporcie Kongresu USA. Wskazano w nim że koncerny powiązane z administracją Donalda Trumpa mogą naciskać na budowę reaktorów atomowych na Bliskim Wschodzie co groziłoby destabilizacją regionu.
Prezydent Donald Trump oświadczył we wtorek że nie jest zadowolony z kompromisu finansowego osiągniętego między republikanami i demokratami w Kongresie. Jak zaznaczył na razie wstrzymuje się jednak z odrzuceniem ich porozumienia które ma na celu uniknięcie kolejnego zawieszenia funkcjonowania rządu (shutdownu).
Kompromis państw Unii Europejskiej w sprawie nowej unijnej dyrektywy energetycznej której ma podlegać gazociąg Nord Stream 2 osiągnięto dzięki Francji - stwierdziła w piątek kanclerz Niemiec Angela Merkel. Rozmowy na temat tej dyrektywy toczyły się od 2017 roku.
Stany Zjednoczone nie spodziewają się że spółka INSTEX wpłynie na gospodarczą presję Waszyngtonu na Teheran - przekazała w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA. Spółka ta założona w czwartek przez Niemcy Francję i Wielką Brytanię ma obsługiwać transakcje finansowe z Iranem.
Cztery osoby w tym były prezes Grupy Lotos SA Paweł O. już w środę mogą usłyszeć zarzuty. Mają dotyczyć niegospodarności w zarządzeniu mieniem w efekcie której spółka mogła ponieść szkodę rzędu 250 tysięcy złotych - przekazał rzecznik prasowy gdańskiej prokuratury regionalnej Maciej Załęski.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net