Dziś jest: 22 sierpnia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Biznes i interesy
Mikro i mali przedsiębiorcy szpitale jednostki samorządu terytorialnego mają złożyć oświadczenie potwierdzające uprawnienie do zamrożenia cen energii. W poniedziałek mija termin składania oświadczeń - przypomina Energa.
Ministrowie finansów krajów G7 podkreślili że waluty cyfrowe (kryptowaluty) takie jak Libra której utworzenie planuje Facebook wywołują poważne obawy i trzeba je regulować tak ściśle jak to tylko możliwe by zapewnić że nie zachwieją globalnym systemem finansowym.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zdymisjonował w sobotę szefa tureckiego banku centralnego. Rząd w Ankarze od tygodni prowadził z bankiem spór wzywając go do obniżenia stóp procentowych w celu walki z recesją.
Sejmowa komisja śledcza do spraw VAT przesłucha w czwartek byłego ministra spraw wewnętrznych i byłego koordynatora służb specjalnych Bartłomieja Sienkiewicza. Początek posiedzenia zaplanowano na godzinę 9.
Handel gospodarka kryzys narkotykowy nowe możliwości i zagrożenia problemy związane z Chinami - to tematy poruszone podczas czwartkowych rozmów w Waszyngtonie premiera Kanady Justina Trudeau i prezydenta USA Donalda Trumpa.
Były premier Donald Tusk zeznaje przed sejmową komisją do spraw VAT. Jej wiceszef Kazimierz Smoliński (PiS) mówił że chce spytać byłego premiera i obecnego szefa Rady Europejskiej między innymi o wyłudzenia podatku VAT o których miały mieć wiedzę służby przez niego kontrolowane. Podkreślił że będzie miał "mnóstwo" pytań. Posiedzenie w czasie którego odbywa się przesłuchanie rozpoczęło się o godzinie 11.
Prezydent Andrzej Duda otworzył w sobotę w stanie Nevada Polski Tydzień Biznesu i Innowacyjności. Ma się on przyczynić do rozwoju współpracy między innymi w sektorze lotniczym czy kosmicznym. Prezydent wspomniał o jednej z największych inwestycji w regionie - kopalni KGHM Polska Miedź.
Zatory szkodzą naszej gospodarce. Szczególnie mniejszym firmom które dostarczają towary lub usługi "dużemu" biznesowi - podkreśliła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. W środę Sejm ma zacząć prace nad projektem ustawy dotyczącej zatorów płatniczych.
Zadłużenie Polski przekroczyło bilion złotych a licznik bije dalej. Kwota jest gigantyczna ale nie tylko liczba powinna robić wrażenie - te pieniądze kiedyś trzeba będzie oddać. Ekonomiści nie szczędzą słów krytyki rządzącym. Mówią wprost o psuciu finansów w stylu greckim. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.
Część eksploatowanych samolotów pasażerskich typu 737 w tym czasowo wycofane z eksploatacji 737 MAX może mieć wadliwy element skrzydła - ostrzegł linie lotnicze amerykański koncern Boeing. Zdaniem koncernu jest to element szczególnie ważny podczas startu i lądowania.
Kasia Kieli prezes i dyrektor zarządzająca Discovery na Europę Środkowy Wschód i Afrykę stanie na czele jury 20. Edycji Effie Awards Poland najważniejszego konkursu w biznesie reklamowym. - Czeka nas bardzo intensywny okres. Jury jest bardzo szerokie. Wiele wspaniałych osób wspaniałych specjalistów bierze w tym udział - powiedziała.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net