Dziś jest: 10 grudnia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Biznes i interesy
Już teraz zmiany klimatu powodują wzrost cen żywności w Kanadzie a w przyszłym roku rodziny w tym kraju wydadzą średnio prawie o 500 dolarów kanadyjskich (prawie 1500 złotych) więcej niż w 2019 - wynika z najnowszego raportu kanadyjskich uniwersytetów.
Pensja na poziomie ponad 20 tysięcy złotych brutto a po przejściu w stan spoczynku wysoka odprawa i kilkanaście tysięcy złotych co miesiąc - na takie zarobki mogą liczyć sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. W perspektywie dziewięcioletniej kadencji na jaką są powoływani daje to w sumie ponad dwa miliony złotych.
W piątek ruszyły trzydniowe targi Poznań Game Arena. Według Międzynarodowych Targów Poznańskich to wydarzenie kierowane do miłośników gier jest największą tego typu imprezą w tej części Europy. W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 80 tysięcy gości.
Na ile znam typy umów i to co się w tych umowach znajduje to interpretacja TSUE dotyczy wszystkich umów które są indeksowane albo denominowane do franka szwajcarskiego - ocenił w TVN24 dziennikarz ekonomiczny Maciej Samcik autor bloga "Subiektywnie o finansach". Odniósł się do korzystnego dla frankowiczów wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
W czwartek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wyda decyzję w sprawie kredytów we frankach. To będzie niezwykle ważny dzień zarówno dla 800 tysięcy frankowiczów jak i polskiego sektora bankowego. - Powiem to siedem razy: katastrofa gospodarcza czeka za rogiem - ocenił ekonomista profesor Marian Noga. Materiał magazynu "Polska i Świat" TVN24.
Najstarsze na świecie biuro podróży Thomas Cook ogłosiło upadłość. Ocenia się że wycieczki turystyczne i pobyty wypoczynkowe wykupiło w nim ponad 600 tysięcy osób na całym świecie w tym 150 tysięcy Brytyjczyków których trzeba będzie przewieźć do kraju. "Thomas Cook zaprzestał działalności tak więc wszystkie jego loty zostały odwołane" - poinformowano w komunikacie wydanym w poniedziałek rano.
Kierowcy na Kubie aby zatankować swoje pojazdy muszą stać w ogromnych kolejkach. Braki w dostawach paliw płynnych na Kubę spowodowane są sankcjami USA nałożonymi na wenezuelskie tankowce. Stały się ostatnio bardzo dotkliwe dla Kubańczyków.
Władze Argentyny wprowadziły obowiązek uzyskiwania zgody Banku Centralnego na zakup dewiz powyżej sumy 10 tysięcy dolarów USA i dokonywanie przelewów zagranicznych. Międzynarodowy Fundusz Walutowy od którego Argentyna zażądała restrukturyzacji długu "przygląda się sytuacji".
Przedstawiciele Polski Ukrainy i USA podpisali w Warszawie memorandum na rzecz współpracy we wzmocnieniu regionalnego bezpieczeństwa dostaw gazu. Pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski mówił że Polska w 2021 roku będzie w stanie dostarczać na Ukrainę sześć miliardów metrów sześciennych gazu rocznie.
Mikro i mali przedsiębiorcy szpitale jednostki samorządu terytorialnego mają złożyć oświadczenie potwierdzające uprawnienie do zamrożenia cen energii. W poniedziałek mija termin składania oświadczeń - przypomina Energa.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zdymisjonował w sobotę szefa tureckiego banku centralnego. Rząd w Ankarze od tygodni prowadził z bankiem spór wzywając go do obniżenia stóp procentowych w celu walki z recesją.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net