Dziś jest: 17 stycznia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Biznes i interesy
Córka i doradczyni prezydenta USA Donalda Trumpa Ivanka pomoże w wybraniu kandydata na prezesa Banku Światowego ale sama nie obejmie tej funkcji - oświadczył w poniedziałek Biały Dom. Media wcześniej informowały że jest ona jedną z kandydatek na nowego prezesa BŚ.
Od 2 stycznia 2019 roku na odcinku autostrady A2 Nowy Tomyśl - Konin wchodzą nowe stawki opłat. Więcej zapłacą kierowcy ciężarówek.
W Stanach Zjednoczonych o północy z piątku na sobotę doszło do częściowego zawieszenia działalności rządu federalnego. Jest to efekt impasu w sprawie finansowania budowy muru na granicy z Meksykiem spowodowanego różnicami stanowisk pomiędzy prezydentem USA Donaldem Trumpem i demokratami w Kongresie.
Włochy osiągnęły nieformalne porozumienie z Komisją Europejską w sprawie swojego budzącego kontrowersje budżetu na 2019 rok - poinformowała we wtorek rzeczniczka ministerstwa gospodarki w Rzymie. Dodała że umowa zostanie potwierdzona w środę w Brukseli.
Donald Trump zapowiedział we wtorek że będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym które w przyszłym miesiącu odbędzie się w Davos. Amerykański prezydent będzie gościem konferencji po raz drugi z rzędu.
Wraz z nowym rokiem miliony właścicieli domów i mieszkań stanie się właścicielami gruntów na których zbudowane zostały ich nieruchomości. W życie wchodzi bowiem ustawa która automatycznie zamienia użytkowanie wieczyste we własność. Za to przekształcenie trzeba będzie jednak zapłacić.
Najistotniejsza informacja jest taka że ceny energii nie podniosą się od stycznia przyszłego roku - podkreślała w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 Jadwiga Emilewicz minister przedsiębiorczości i technologii. Komentowała też wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego z zeszłego tygodnia które oceniła jako "niezręczności komunikacyjne".
Grudzień jest najtrudniejszym miesiącem dla budżetów domowych Polaków - wynika z badania "Nastawienie do finansów" wykonanego na zlecenie Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Na święta i Sylwestra wydajemy tyle że z zadłużenia wychodzimy dopiero w lutym.
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May wykluczyła w środę przedterminowe wybory parlamentarne oraz drugie referendum w sprawie brexitu. Jej rzecznik zasugerował jednak że może ona zapowiedzieć odejście ze stanowiska przed kolejnymi wyborami aby uzyskać poparcie swojej partii.
Za zwiększeniem budżetu na promocję demokracji praworządności i praw podstawowych w poniedziałek opowiedzieli się europosłowie komisji wolności obywatelskich (LIBE) Parlamentu Europejskiego. Rezolucję przyjęto 25 głosami za przy sześciu głosach wstrzymujących się.
Władze w Tokio zatwierdziły w poniedziałek przepisy w praktyce wykluczające chińskie firmy telekomunikacyjne Huawei i ZTE z realizacji zamówień publicznych w Japonii – podała japońska agencja Kyodo. Decyzję umotywowano obawą o bezpieczeństwo informatyczne.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net