Dziś jest: 18 listopada 2017kalendarium [»]
Dziś w TV: Mam talent  The Voice of Poland  Madagaskar II  Komisarz Alex  
» Biznes i interesy
- Skrajna faszyzująca prawica została wpuszczona do życia publicznego bo kiedy oni są w życiu publicznym wtedy można nimi zarządzać. Dzięki temu że się pojawili PiS już nie jest bardzo daleko na prawo tylko jest partią centrową bo po prawej stronie są narodowcy. Teraz można dawać wybór: albo oni albo - może lepiej - my? - mówi Mikołaj Grynberg pisarz i fotograf w wywiadzie dla Magazynu TVN24.
Program antywirusowy rosyjskiej firmy Kaspersky Lab który trafił za darmo do ponad dwóch milionów klientów banku Barclays może być wykorzystywany przez rząd Rosji jako narzędzie do zbierania informacji - podejrzewa brytyjski wywiad GCHQ. W niedzielę poinformował o tym "Financial Times".
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przesłało do Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny opinię dotyczącą zgodności projektowanej ustawy ograniczającej handel w niedzielę z unijnymi przepisami. Z dokumentu wynika że tak skonstruowane przepisy wymagałyby notyfikacji w Komisji Europejskiej. A to oznacza że nie będą mogły one obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku.
Na zniesieniu górnego limitu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe budżet państwa może zyskać w przyszłym roku ponad 5 miliardów złotych – wyliczyło Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej które zaprojektowało nowe przepisy. Zdaniem ekspertów związanych z organizacjami przedsiębiorców reforma może doprowadzić do wzrostu nierówności wypłacanych świadczeń. - Nasili się presja na podwyższenie niskich emerytur i rent. Efektem będzie dalsze zwiększenie deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – uważa Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
W ostatnim kwartale 2017 roku banki planują zaostrzyć politykę kredytową dla małych i średnich przedsiębiorstw. Podobne ruchy planowane są odnośnie do kredytów konsumenckich. Odetchnąć mogą osoby które pod koniec roku zamierzają ubiegać się o kredyt na mieszkanie. W tym przypadku banki nie zamierzają zmieniać swojej polityki.
Niemiecka kolej Deutsche Bahn spotkała się z krytyką po ujawnieniu informacji że jeden z szybkich pociągów ma nosić imię Anny Frank żydowskiej dziewczynki której dziennik pisany w czasie okupacji stał się jednym z najgłośniejszych świadectw ofiar nazizmu.
Szefowa niemieckiego rządu Angela Merkel powiedziała w czwartek że popiera ograniczenie funduszy przedakcesyjnych dla Turcji z powodu łamania zasad demokracji w tym kraju. Kanclerz wypowiedziała się w tej sprawie podczas pobytu w Brukseli gdzie odbywa się szczyt Unii Europejskiej.
Działające w Chinach zagraniczne firmy witają z uznaniem tworzenie w nich komórek Komunistycznej Partii Chin - oświadczył w czwartek zastępca kierownika wydziału organizacyjnego Komitetu Centralnego chińskiej partii komunistycznej Qi Yu. Tworzenie tych komórek nakazuje chińskie prawo.
Całkowita konsumpcja cukru ciągle rośnie.
Grupujące frankowiczów Stowarzyszenie "Stop Bankowemu Bezprawiu" (SBB) wystosowało list w którym zwróciło się do Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o spotkanie by bezpośrednio przekazać mu informację o sytuacji posiadaczy walutowych kredytów mieszkaniowych.
Prezydent USA Donald Trump zdecydował że anuluje program chroniący tak zwanych dreamersów ale da Kongresowi pół roku by wypracował alternatywne akty prawne które miałyby zastąpić dotychczasowe przepisy - podały w niedzielę dwa źródła zaznajomione z sytuacją cytowane przez agencję Reutera.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net