Dziś jest: 26 maja 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Kocham Cię, Polsko!  Polsat SuperHit Festiwal 2018  Trzecia połowa  Czas śmierci  
» Biznes i interesy
Discovery i TVN integrują struktury i powołują nowy wspólny zespół zarządzający. Prezesem zarządu oraz dyrektorem zarządzającym obu organizacji w Polsce został Piotr Korycki. Jim Samples dotychczasowy prezes TVN dołączy do Rady Nadzorczej połączonej firmy. Piotr Korycki będzie raportował do Katarzyny Kieli szefowej Discovery w Europie na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Policja i prokuratura rozbiły międzynarodowy gang zajmujący się kradzieżami pieniędzy z kont bankowych metodą tak zwanego phishingu. W działalność grupy zaangażowanych było około 500 osób ukradli łącznie ponad 154 milionów złotych. W poniedziałek poinformowano o skierowaniu aktu oskarżenia wobec przywódców grupy.
Chińskie ministerstwo handlu ogłosiło zakaz sprzedaży do Korei Północnej 32 rodzajów sprzętu materiałów i technologii o podwójnym cywilno-wojskowym zastosowaniu. Mogłyby one być użyte w produkcji broni masowego rażenia lub broni konwencjonalnej.
- Niemożliwe jest przeprowadzenie symulacji jakie byłyby ostateczne efekty wojny handlowej - ostrzegają eksperci. Mimo to Donald Trump forsuje kolejne ograniczenia w swobodzie międzynarodowej wymiany handlowej a Chiny już zapowiadają odwet. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.
Na każdym polu współpracujemy ze sobą i na większości udaje nam się odnosić sukcesy – mówił w piątek Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Węgier. Janos Ader apelował o odpowiednią infrastrukturę do dywersyfikacji dostaw gazu.
Wygląda na to że minister energii zamiast dbać o zdrowie Polaków słuchał tylko podszeptów lobby węglowego - ocenia Marek Józefiak z Greenpeace Polska. Do ogłoszonych przez Ministerstwo Energetyki norm jakości węgla zgłaszane są liczne zastrzeżenia. Materiał programu "Polska i świat".
Departament usług finansowych Nowego Jorku zwrócił się do trzech banków: Deutsche Bank Signature Bank i New York Community Bank z wnioskiem o udostępnienie danych na temat pożyczek zaciągniętych w tych bankach przez zięcia prezydenta Trumpa Jareda Kushnera.
Rozpoczęła się budowa przebiegającego przez Afganistan odcinka gazociągu TAPI którym gaz będzie transportowany z Turkmenistanu do tego kraju i dalej do Pakistanu i Indii. Inwestycję popierają talibowie którzy dali gazociągowi gwarancje bezpieczeństwa.
Spółka PKP Intercity dostała wycenę remontu uszkodzonego w kwietniu ubiegłego roku pociągu pendolino. - Naprawa będzie kosztowała blisko 20 milionów złotych - poinformował w środę prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.
Rząd Iraku potrzebuje 882 miliardów dolarów by odbudować kraj po trzech latach wojny z tak zwanym Państwem Islamskim (IS) - oświadczył iracki minister do spraw planowania. Minister wystąpił na rozpoczętej w poniedziałek w Kuwejcie trzydniowej konferencji w sprawie pomocy dla jego kraju.
Czas aby narracja o relacjach polsko-amerykańskich nie dotyczyła tylko bezpieczeństwa ale też w większym stopniu współpracy gospodarczej - mówił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński który uczestniczył w Polsko-Amerykańskim Forum Przywództwa w Miami. Wskazał że szczególnie istotne pola współpracy to na przykład energetyka czy prace badawczo-rozwojowe.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net