Dziś jest: 20 stycznia 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Wojownicze żółwie ninja  The Voice Kids  Garfield II  Goldeneye  
» Biznes i interesy
Chiny i Unia Europejska powinny współpracować w ramach chińskiej inicjatywy Pasa i Szlaku. Ale to nie może być projekt w jedną stronę - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron który w poniedziałek rozpoczął wizytę w Państwie Środka.
Rekordowa liczba ponad 22 miliona osób urodzonych w Portugalii mieszka poza granicami kraju. To ponad 20 procent ludności. Tylko w ciągu zaledwie dwóch ostatnich lat wyjechało z niego ponad 200 tysięcy obywateli.
Chiny zapewniły w czwartek że nie łamią sankcji Rady Bezpieczeństwa ONZ które znacznie ograniczają dostawy ropy naftowej do Korei Północnej. Kilka dni temu południowokoreańska gazeta oskarżyła Pekin o dostarczanie ropy naftowej dla Pjongjangu.
Republikanie z obu izb Kongresu USA przedstawili w piątek wspólny projekt największej od 30 lat reformy systemu podatkowego który między innymi przewiduje znaczną redukcję podatku korporacyjnego i ulgi podatkowe dla najbogatszych. Projekt ma już zapewnione wystarczające poparcie dla uchwalenia.
Agencja Fitch potwierdziła w piątek długoterminowy rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" - podano w komunikacie. Perspektywa ratingu jest stabilna. Agencja obniżyła szacunek deficytu sektora finansów publicznych do 18 proc. PKB z 26 proc. PKB na 2017 rok.
- Skrajna faszyzująca prawica została wpuszczona do życia publicznego bo kiedy oni są w życiu publicznym wtedy można nimi zarządzać. Dzięki temu że się pojawili PiS już nie jest bardzo daleko na prawo tylko jest partią centrową bo po prawej stronie są narodowcy. Teraz można dawać wybór: albo oni albo - może lepiej - my? - mówi Mikołaj Grynberg pisarz i fotograf w wywiadzie dla Magazynu TVN24.
Program antywirusowy rosyjskiej firmy Kaspersky Lab który trafił za darmo do ponad dwóch milionów klientów banku Barclays może być wykorzystywany przez rząd Rosji jako narzędzie do zbierania informacji - podejrzewa brytyjski wywiad GCHQ. W niedzielę poinformował o tym "Financial Times".
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przesłało do Sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny opinię dotyczącą zgodności projektowanej ustawy ograniczającej handel w niedzielę z unijnymi przepisami. Z dokumentu wynika że tak skonstruowane przepisy wymagałyby notyfikacji w Komisji Europejskiej. A to oznacza że nie będą mogły one obowiązywać od 1 stycznia 2018 roku.
Na zniesieniu górnego limitu składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe budżet państwa może zyskać w przyszłym roku ponad 5 miliardów złotych – wyliczyło Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej które zaprojektowało nowe przepisy. Zdaniem ekspertów związanych z organizacjami przedsiębiorców reforma może doprowadzić do wzrostu nierówności wypłacanych świadczeń. - Nasili się presja na podwyższenie niskich emerytur i rent. Efektem będzie dalsze zwiększenie deficytu Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – uważa Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan.
W ostatnim kwartale 2017 roku banki planują zaostrzyć politykę kredytową dla małych i średnich przedsiębiorstw. Podobne ruchy planowane są odnośnie do kredytów konsumenckich. Odetchnąć mogą osoby które pod koniec roku zamierzają ubiegać się o kredyt na mieszkanie. W tym przypadku banki nie zamierzają zmieniać swojej polityki.
Niemiecka kolej Deutsche Bahn spotkała się z krytyką po ujawnieniu informacji że jeden z szybkich pociągów ma nosić imię Anny Frank żydowskiej dziewczynki której dziennik pisany w czasie okupacji stał się jednym z najgłośniejszych świadectw ofiar nazizmu.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net