Dziś jest: 22 marca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Nasz nowy dom  Na Wspólnej  The Good Doctor  Przyjaciółki  
» Biznes i interesy
Wygląda na to że minister energii zamiast dbać o zdrowie Polaków słuchał tylko podszeptów lobby węglowego - ocenia Marek Józefiak z Greenpeace Polska. Do ogłoszonych przez Ministerstwo Energetyki norm jakości węgla zgłaszane są liczne zastrzeżenia. Materiał programu "Polska i świat".
Departament usług finansowych Nowego Jorku zwrócił się do trzech banków: Deutsche Bank Signature Bank i New York Community Bank z wnioskiem o udostępnienie danych na temat pożyczek zaciągniętych w tych bankach przez zięcia prezydenta Trumpa Jareda Kushnera.
Rozpoczęła się budowa przebiegającego przez Afganistan odcinka gazociągu TAPI którym gaz będzie transportowany z Turkmenistanu do tego kraju i dalej do Pakistanu i Indii. Inwestycję popierają talibowie którzy dali gazociągowi gwarancje bezpieczeństwa.
Spółka PKP Intercity dostała wycenę remontu uszkodzonego w kwietniu ubiegłego roku pociągu pendolino. - Naprawa będzie kosztowała blisko 20 milionów złotych - poinformował w środę prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.
Rząd Iraku potrzebuje 882 miliardów dolarów by odbudować kraj po trzech latach wojny z tak zwanym Państwem Islamskim (IS) - oświadczył iracki minister do spraw planowania. Minister wystąpił na rozpoczętej w poniedziałek w Kuwejcie trzydniowej konferencji w sprawie pomocy dla jego kraju.
Czas aby narracja o relacjach polsko-amerykańskich nie dotyczyła tylko bezpieczeństwa ale też w większym stopniu współpracy gospodarczej - mówił minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński który uczestniczył w Polsko-Amerykańskim Forum Przywództwa w Miami. Wskazał że szczególnie istotne pola współpracy to na przykład energetyka czy prace badawczo-rozwojowe.
PKN Orlen podał że od czwartku funkcję rzecznika prasowego będzie pełniła Ewa Bugała. Spółka wyjaśniła że z funkcją rzecznika powiązane jest stanowisko dyrektora co wynika ze struktury organizacyjnej płockiego koncernu.
Ponad 8200 euro kosztowałoby w przeliczeniu na każdą rodzinę we Włoszech spełnienie obietnic przedstawianych przez partie polityczne przed wyborami parlamentarnymi 4 marca. Finansowe reperkusje dla obywateli policzyła organizacja obrony praw konsumentów.
W 2017 roku Korea Północna zarobiła niemal 200 milionów dolarów eksportując towary i surowce objęte embargiem ONZ - wynika z raportu przygotowanego przez ekspertów ONZ do którego dotarła w piątek agencja AFP. Według agencji za dochody te odpowiada przede wszystkim eksportu węgla.
Premier Mateusz Mazowiecki w środę wieczorem wziął udział w uroczystej kolacji z inwestorami i przedstawicielami rządów USA i Wielkiej Brytanii - podało centrum informacyjne rządu. Premier uczestniczy w obradach Światowego Forum Ekonomicznego w Davos.
Amerykański rząd nie będzie działał również w poniedziałek - to efekt nieuchwalenia prowizorium budżetowego. Senat USA przesunął głosowanie na godzinę 12 w południe czasu miejscowego (godzinę 18 w Polsce) - poinformowała AP.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net