Dziś jest: 17 listopada 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Biznes i interesy
W Maroku uruchomiono w czwartek pierwszą w Afryce linię kolejową dużych prędkości. Pociągi które będą jeździć z prędkością do 320 kilometrów na godzinę skrócą ponad dwukrotnie czas podróży pomiędzy Tangerem na północy kraju a Casablanką na zachodzie.
Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew spotkał się w środę w Pekinie z premierem ChRL Li Keqiangiem oraz szefem chińskiego parlamentu Li Zhanshu. - Chiny są skłonne pracować z Rosją by w dalszym ciągu pogłębiać wzajemne zaufanie polityczne - powiedział premier Chin.
Świat jest bogaty w zasoby na tyle aby zapewnić wszystkim podstawowe dobra. A jednak wiele osób żyje w skandalicznym ubóstwie - powiedział papież Franciszek w środę podczas audiencji generalnej. Podkreślił że żywność jest niszczona i wyrzucana "dla potrzeb rynku".
Do poniedziałku do godz. 14 zostaje zawieszony strajk związkowców PLL LOT który trwał od ubiegłego czwartku - poinformowali w sobotę nad ranem przedstawiciele zarządu spółki oraz związkowców. Strony spotkają się w poniedziałek o godz. 8 w celu kontynuowania negocjacji.
Widziałam że był trochę zmieszany przerażony - mówi o prezesie PLL LOT Rafale Milczarskim zwolniona szefowa Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego w spółce Monika Żelazik relacjonując chwilę gdy przed nim uklękła. Spór związkowców z prezesem LOT stał się wojną personalną której celem jest dymisja Milczarskiego. Ten jednak rezygnować nie zamierza i podkreśla że stoją za nim dobre wyniki finansowe firmy. Materiał magazynu "Czarno na białym" TVN24.
Nie ma żartów. To że rok 2017 był najbezpieczniejszy w historii lotnictwa nie oznacza że nic się nie może zdarzyć - podkreślił w TVN24 Adrian Furgalski wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Ekspert komentował trwający strajk personelu PLL LOT i ujawnione przez tvn24.pl nieprawidłowości z tym związane.
Pasażerowie mogą spodziewać się problemów z połączeniami lotniczymi realizowanymi w środę przez PLL LOT. Kilkanaście z nich zostało odwołanych. Związkowcy kontynuują strajk w LOT to już jego siódmy dzień.
Prezydent Andrzej Duda w Berlinie rozmawiał we wtorek z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem między innymi o Nord Stream 2. - Uważamy że zaburzy stosunki energetyczne w Europie - mówił dodając że gazociąg postawi "w trudnej sytuacji jeśli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne co najmniej kilka państw Europy Środkowej". Poruszono również kwestię decyzji Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym.
Około 300 osób zadeklarowało udział w czwartkowym strajku związków zawodowych działających w PLL LOT. Rozpoczęta o godzinie 5 akcja ma polegać na dobrowolnym powszechnym powstrzymaniu się od pracy przez protestujących pracowników. Związkowcy twierdzą że tylko dziś może nie odlecieć "ze 40 samolotów" czyli około połowy dziennych rejsów. Spółka utrzymuje że strajk jest złamaniem prawa i że protest nie wpłynie na rozkład.
Firmy z Ukrainy dostarczały materiały na budowę mostu na zaanektowany przez Rosję Krym. Postępowanie w tej sprawie wszczęła działająca na Ukrainie prokuratura Autonomicznej Republiki Krymu - poinformował w środę portal radia Swoboda "Krym.Realii". Wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zwracała uwagę że sprawa dotyczyć ma "poparcia dla okupacyjnej administracji Federacji Rosyjskiej na Półwyspie".
Sprzedaż amerykańskiego uzbrojenia innym państwom wzrosła w ostatnim roku o jedną trzecią i jej wartość sięgnęła 556 miliardów dolarów - poinformowała we wtorek agencja Reutera powołując się na przedstawiciela władz USA. Za wzrost ten odpowiada między innymi zmniejszenie ograniczeń jakie Waszyngton nakłada przy sprzedaży uzbrojenia.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net