Dziś jest: 23 lipca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Na Wspólnej  Tour de Pologne - kronika  Leśniczówka  Projekt Lady  
» Biznes i interesy
Wikipedia nie odstąpi od swoich zasad aby dzięki temu wejść na chiński rynek - ostrzegł we czwartek jej współtwórca Jimmy Wales. Powiedział to w Tajpej gdzie rozpoczęło się dwudniowe Forum Innowacji Cyfrowych.
Gospodarka Korei Północnej w 2017 roku zmniejszyła się najbardziej od 20 lat - wynika z szacunków południowokoreańskiego banku centralnego. Ma to być efekt międzynarodowych sankcji nałożonych na reżim Kim Dzong Una w związku z rozwojem przez Pjongjang programów rakietowego i atomowego.
Unia Europejska Rosja i Chiny to wrogowie - powiedział amerykański prezydent Donald Trump w wywiadzie dla telewizji CBS News. - USA mają wielu wrogów - stwierdził.
Prawo do odszkodowania za duże opóźnienie lotu ma zastosowanie również w przypadku lotów łączonych z międzylądowaniem poza Unią Europejską. Taki wyrok wydał w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu odnosząc się do przypadku pasażerki której linie lotnicze odmówiły przyznania odszkodowania za spowodowanie opóźnienia w jej podróży.
Discovery i TVN integrują struktury i powołują nowy wspólny zespół zarządzający. Prezesem zarządu oraz dyrektorem zarządzającym obu organizacji w Polsce został Piotr Korycki. Jim Samples dotychczasowy prezes TVN dołączy do Rady Nadzorczej połączonej firmy. Piotr Korycki będzie raportował do Katarzyny Kieli szefowej Discovery w Europie na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Policja i prokuratura rozbiły międzynarodowy gang zajmujący się kradzieżami pieniędzy z kont bankowych metodą tak zwanego phishingu. W działalność grupy zaangażowanych było około 500 osób ukradli łącznie ponad 154 milionów złotych. W poniedziałek poinformowano o skierowaniu aktu oskarżenia wobec przywódców grupy.
Chińskie ministerstwo handlu ogłosiło zakaz sprzedaży do Korei Północnej 32 rodzajów sprzętu materiałów i technologii o podwójnym cywilno-wojskowym zastosowaniu. Mogłyby one być użyte w produkcji broni masowego rażenia lub broni konwencjonalnej.
- Niemożliwe jest przeprowadzenie symulacji jakie byłyby ostateczne efekty wojny handlowej - ostrzegają eksperci. Mimo to Donald Trump forsuje kolejne ograniczenia w swobodzie międzynarodowej wymiany handlowej a Chiny już zapowiadają odwet. Materiał magazynu "Polska i świat" TVN24.
Na każdym polu współpracujemy ze sobą i na większości udaje nam się odnosić sukcesy – mówił w piątek Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Węgier. Janos Ader apelował o odpowiednią infrastrukturę do dywersyfikacji dostaw gazu.
Wygląda na to że minister energii zamiast dbać o zdrowie Polaków słuchał tylko podszeptów lobby węglowego - ocenia Marek Józefiak z Greenpeace Polska. Do ogłoszonych przez Ministerstwo Energetyki norm jakości węgla zgłaszane są liczne zastrzeżenia. Materiał programu "Polska i świat".
Departament usług finansowych Nowego Jorku zwrócił się do trzech banków: Deutsche Bank Signature Bank i New York Community Bank z wnioskiem o udostępnienie danych na temat pożyczek zaciągniętych w tych bankach przez zięcia prezydenta Trumpa Jareda Kushnera.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net