Dziś jest: 23 wrze¶nia 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: MasterChef  W rytmie serca  Drogi wolności  Rolnik szuka żony  
» Biznes i interesy
Prezydent Donald Trump wydał rozporządzenie wykonawcze przewidujące objęcie amerykańskimi sankcjami gospodarczymi dodatkowo 33 rosyjskie i po raz pierwszy dwa chińskie podmioty prawnych.
Prezydent USA Donald Trump zamierza ogłosić wprowadzenie nowych ceł na towary z Chin o łącznej wartości 200 miliardów dolarów USA nie później niż w poniedziałek - poinformował w sobotę na swoim portalu internetowym dziennik "Wall Street Journal".
To największa transakcja w najnowszej historii firmy. Rosyjska linia lotnicza Aerofłot kupi 100 samolotów Suchoj Superjet 100 (SSJ 100) a umowa może być warta ponad 3 miliardy dolarów - donosi dziennik gospodarczy "Wiedomosti" cytowany przez Reutersa.
Dwóch menedżerów odeszło z firmy Tesla po tym jak jej właściciel Elon Musk zapalił marihuanę w transmitowanym w internecie programie. Akcje Tesli w piątek spadły o ponad 6 procent.
Premier Czech Andrej Babisz jest niezadowolony z projektu unijnego budżetu na lata 2021-2027. Jak oświadczył w czwartek po spotkaniu z unijną komisarz do spraw polityki regionalnej Coriną Cretu Czechy same powinny decydować o wykorzystywaniu unijnych środków.
Nowy Jork zdetronizowany. Na czele miast w których mieszka najwięcej najbogatszych z bogatych stanął Hongkong. Jak wynika z raportu firmy badawczej Wealth-X tych którzy dysponują majątkiem w wysokości co najmniej 30 milionów dolarów jest tam około 10 tysięcy. To oznacza wzrost aż o 32 procent w stosunku do ubiegłego roku. Z kolei w Nowym Yorku milionerów jest niemal 9 tysięcy.
Od 25 do 3 tysięcy złotych na rękę miesięcznie. Tyle zarabia 60 procent Ukraińców którzy pracują w Polsce - wynika z "Barometru Imigracji Zarobkowej - II półrocze 2018" przygotowanego przez Personnel Service.
Brytyjska premier Theresa May wykluczyła w opublikowanym w niedzielę komentarzu dla dziennika "Telegraph" przeprowadzenie drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jak argumentowała byłoby to "poważną zdradą naszej demokracji".
Premier Grecji Aleksis Cipras zapowiedział w poniedziałek nową strategię polityczną która ma odciążyć obywateli i firmy po ośmiu latach trwania programów pomocowych. Planuje między innymi ulgi podatkowe. Oświadczył też że rząd potrzebuje "świeżej krwi".
Niemiecka kanclerz Angela Merkel odrzuciła ustanowienie nowych ostrzejszych celów redukcji emisji dwutlenku węgla co zasugerowała w zeszłym miesiącu Komisja Europejska. - Myślę że najpierw powinniśmy się trzymać tych celów które już sobie wyznaczyliśmy. Nie sądzę by ciągłe wyznaczanie sobie nowych celów miało sens - skomentowała w niedzielę.
Japonia jest dziwnym przypadkiem wysoko rozwiniętego państwa które jawnie dyskryminuje kobiety. Dotyczy to nie tylko rynku pracy ale bardzo wielu sfer życia a winne temu jest wciąż powszechne przekonanie mężczyzn o swojej wyższości. Wstydliwy problem przypomniał o sobie niespodziewanie na początku sierpnia przy okazji pewnego skandalu.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net