» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Czeka nas totalne załamanie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województwa warmińsko-mazurskiego w związku z intensywnymi opadami deszczu. Dopiero pod koniec tygodnia pogoda zacznie się poprawiać.
Dziś przez cały dzień na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie słonecznie i bez opadów. Ale po południu i pod koniec dnia w wielu miejscach kraju wystąpią lokalne burze. Powieje też porywisty wiatr - nawet do 30-55 km/h.
Ostatnio pogoda nas rozpieszcza słońcem i wysokimi temperaturami. Ten tydzień przyniesie nam podobna aurę jednak nie odkładajcie parasola na później. Może się już wkrótce przydać.
Synoptycy znów mają dla nas dobre wieści. Czeka nas pogodny i bardzo ciepły weekend. Co więcej dzięki wyżowi o nazwie Leo i niżowi Isabeau wspaniała pogoda utrzyma się co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.
W czwartek Polska znajdzie się w południowej części głębokiego ośrodka niżowego znad Morza Norweskiego i Skandynawii o nazwie "Hypatia". Dojdzie od jednodniowego załamania pogody. Czekają nas lokalne popołudniowe burze z intensywnym deszczem i porywistym wiatrem.
Nareszcie możemy schować zimowe ubrania do szafy. Po śniegu który wrócił nieoczekiwanie na Wielkanoc pojawi się dużo słońca. Mimo że nie obędzie się bez wiatru i deszczu można ogłosić że nadeszła wiosna.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Spadnie nawet 40 l/mkw. Prognozowany jest także silny wiatr.
W nocy przez południowo-zachodni i północno-wschodni obszar Polski przemieszczać będzie się głęboki ośrodek niżowy o nazwie "Franciszka". Efekt? Przygotujcie się na intensywne opady deszczu porywisty wiatr oraz intensywne opady śniegu w Tatrach.
Nad Polską przechodzi strefa opadów. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla ośmiu województw z powodu opadów śniegu. Alerty ogłoszono także dla południowej Małopolski oraz Podkarpacia - tam mogą występować opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net