» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Pilne ostrzeżenie pogodowe dla prawie całej Polski. Do naszego kraju wszedł orkan Friederike - lodowa burza w której prędkość wiatru dochodził do 150 km/h. Wichura wyrządziła poważne szkody w Europie zginęło tam co najmniej 5 osób. Wiatr przewraca ciężarówki zrywa dachy i paraliżuje komunikację.
Po południu może mocniej wiać w prawie całej Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla 12 województw. Orkan wyrządził szkody w Europie zachodniej.
Synoptycy zapowiadają że we wtorek nastąpi złamanie pogody i możliwe są zawieje śnieżne. To wszystko jest efektem frontu który aktualnie znajduje się nad Polską. Niestety dla miłośników białego puchu temperatura ma wzrastać.
Synoptycy rozkładają ręce: zimy nie ma i wszystko wskazuje na to że w najbliższym czasie nie będzie. Tym samym sprawdza się długoterminowa prognoza amerykańskiego National Centers for Environmental Prediction (NCEP) który wieszczył w październiku że ta pora roku w Polsce będzie nadzwyczaj ciepła.
Ostrzeżenia wydano dla części województwa śląskiego oraz małopolskiego. Synoptycy ostrzegają też przed oblodzeniem które pojawi się w większości kraju.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net