Dziś jest: 20 wrze¶nia 2017kalendarium [»]
Dziś w TV: Świat według Kiepskich  Barwy szczęścia  Na Wspólnej  #SuperModelka Plus Size  
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Jesienna aura zagościła u nas na dobre. I choć w czwartek przelotnie popada prawie wszędzie to znajdą się takie miejsca w Polsce gdzie słońce przebije się przez chmury.
Za nami jednodniowy odpoczynek od deszczu. W środę wraca jesienna mokra aura. Pogodę kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem znad Bułgarii. Jedynie na zachodzie Polski jest szansa na kilka chwil ze słońcem.
Na wtorek synoptycy mają dla nas nieco lepsze wieści. Aurę prawie w całym kraju kształtować będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Jedynie na południu kraju zaznaczy się wpływ zatoki niżowej. Tam nadal będzie padał deszcz.
W sobotę strefa frontu atmosferycznego przemieszczająca się z południa w głąb kraju podzieli Polskę na część pogodną i deszczową. W wielu miejscach nie unikniemy deszczu. Nad południowo-wschodnią Polskę z kierunków południowych napływać będzie już cieplejsza masa powietrza jednak chłodniejsze powietrze z zachodu docierać będzie jeszcze nad zachodnią centralną i północną część kraju.
W piątek będziemy marznąć. Temperatura znów spadnie a do tego da się we znaki silny wiatr. Na pocieszenie po południu w wielu miejscach wyjrzy słońce.
W czwartek prawie w całej Polsce powieje silny i porywisty wiatr. Dodatkowo nad przeważający obszar kraju napłynie chłodniejsza masa powietrza pochodzenia polarnego. Na słoneczną aurę będą mogli liczyć tylko mieszkańcy południowo-wschodnich krańców Polski.
W środę Polska dostanie się pod wpływ niżu znad Morza Północnego i związanego z nim frontu atmosferycznego. Front ten będzie postępował od zachodu w głąb kraju. Przyniesie ze sobą deszczowe chmury ale w kraju znajdziemy też miejsca gdzie przez cały dzień będzie słonecznie.
Wtorek w wielu miejscach będzie deszczowy. Aurę w naszym kraju nadal kształtować będzie rozległy obszar niskiego ciśnienia. Nad Polską zalegać będzie strefa frontu atmosferycznego.
Prognoza pogody na sobotę napawa optymizmem. Aurę na przeważającym obszarze kraju kształtować będzie skraj układu wyżowego. W całej Polsce zaświeci słońce. Pogoda może się zepsuć dopiero po południu.
W piątek dwa ośrodki - niżowy i wyżowy - będą kształtować aurę w naszym kraju. Znajdziemy zatem w Polsce miejsca słoneczne przez cały dzień ale również takie gdzie będzie padać.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net