Dziś jest: 18 listopada 2017kalendarium [»]
Dziś w TV: Mam talent  The Voice of Poland  Madagaskar II  Komisarz Alex  
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Sobota do przyjemnych nie będzie należała. Z północnego zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Na niebie tylko gdzieniegdzie pojawią się lekkie przebłyski słońca.
W piątek na niebie pojawi się sporo chmur. Z zachodu w głąb kraju przemieszczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. W ciągu dnia w wielu miejscach mogą pojawić się opady deszczu a nawet śniegu. Do tego temperatura odczuwalna nie będzie dla nas komfortowa.
W czwartek są szanse na rozpogodzenia ale prawie wszędzie na niebie dominować będą chmury. Niewykluczone są też opady deszczu. Dzień zaczniemy jednak od mgieł które lokalnie mogą ograniczyć widoczność na drogach do 100 metrów.
Środa nie będzie już tak pogodna jak wtorek. Prawie w całym kraju niebo zakryją chmury. Przez cały dzień czeka nas jesienna szaruga.
Wzrost pyłowych i gazowych zanieczyszczeń powietrza zwiększa ryzyko zawału serca szczególnie w okresie niskich temperatur. Takie wnioski płyną z badań polskich specjalistów. Wyniki ich prac zostały zaprezentowane podczas konferencji kardiologów interwencyjnych w USA.
We wtorek prawie nigdzie nie powinno padać. Pogoda nie będzie nas jednak zbyt rozpieszczać. Szykuje się nam szary jesienny dzień choć w wielu miejscach w Polsce przez chmury przebije się dawno niewidziane słońce.
Na sobotę synoptycy nie mają dla nas najlepszych wieści. Pogodę nadal będzie kształtował rozległy układ niżowy z ośrodkami nad Morzem Norweskim i północnym Bałtykiem. Do tego - w porównaniu do piątku - lekko spadnie ciśnienie a w wielu miejscach w kraju dokuczał nam będzie silny wiatr.
W piątek słońca na niebie na próżno będzie można szukać. W całym kraju zapanuje jesienna słota. W wielu miejscach popada - niekiedy intensywnie.
Na czwartek synoptycy nie mają najgorszych wieści. Choć prognozy mówią o zachmurzeniu całkowitym to miejscami mają występować rozpogodzenia.
Duero najobfitsza w wodę rzeka Półwyspu Iberyjskiego wyschła u źródła zlokalizowanego koło hiszpańskiego miasta Soria. Informację tę podały hiszpańskie i portugalskie media. Rekordowo niski poziom wody w rzece odnotowano zarówno w Hiszpanii jak i Portugalii.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net