Dziś jest: 23 lipca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Na Wspólnej  Tour de Pologne - kronika  Leśniczówka  Projekt Lady  
» Wiadomości z Polski - Białystok
Stowarzyszenie Tęczowy Białystok zaprasza na pokaz filmu "Artykuł osiemnasty" w reżyserii Bartosza Staszewskiego. Rozpocznie się on w poniedziałek (23 lipca) o godz. 18 w sali kameralnej białostockiego Centrum Astoria (ul. Sienkiewicza 4). Po projekcji przewidziano debatę poświęconą sytuacji i prawom mniejszości seksualnych.
Z charakterystycznego wieżowca stojącego przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie wyprowadziła się już kadra Uniwersytetu w Białymstoku. Docelowo mają zająć go urzędnicy marszałka.
W niedzielę (22 lipca) na drodze gminnej w miejscowości Widowo w powiecie bielskim doszło do tragicznego wypadku. Jedna osoba nie żyje.
Duch gór polsko-gruziński spotkał się na równinnej podlaskiej ziemi pod białoruską granicą. I zabrzmiał przepięknie łącząc średniowieczny wielogłos z góralskim. Klasycy polskiego folku Trebunie-Tutki po latach znów wrócili do Czeremchy tym razem z Gruzinami z Quintet Urmuli.
Przez cały najbliższy tydzień ma trwać regulacja studzienek na ulicy księdza Jerzego Popiełuszki. To oznacza utrudnienia w ruchu.
Żadna inna muzyczna impreza w Białymstoku nie promuje tak klawesynu i innych barokowych instrumentów. Żadna nie przypomina o bogactwie muzyki dawnej. W niedzielę (22.07) w Białymstoku zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej. Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu są bezpłatne.
Tegoroczna Podlaska Oktawa Kultur odbędzie się między 25 a 29 lipca. Na Rynku Kościuszki w Białymstoku stanie główna scena festiwalu. W ponad dwudziestu miejscowościach wystąpi prawie trzydzieści zespołów z czternastu krajów. To wielkie święto muzyki i folkloru organizuje Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury Białystok wspiera je finansowo.
Najwięcej osób wybrało kierunki: lekarski lekarsko-dentystyczny i farmację. Najwięcej kandydatów na jedno miejsce stara się o indeks na kierunku lekarsko-dentystycznym - prawie 19 osób! Zainteresowaniem cieszą się również: dietetyka analityka medyczna kosmetologia jak i fizjoterapia.
Kierowcy mogą już jeździć kolejnym odcinkiem trasy S8. Drogowcy puścili ruch na fragment od granicy podlaskiego do Ostrowi Mazowieckiej.
Wesprzyj reżysera odsiadującego karę łagru i zobacz film dokumentalny "Proces: Federacja Rosyjska vs Oleg Sencow". W poniedziałek (23.07) o godz. 18.30 w kraju pokażą go wszystkie kina sieci Helios. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany rodzinie Sencowa.
- W piątkowy wieczór pod sklepem w Czeremsze młody chłopak został w brutalny sposób potraktowany przez policję. Został rzucony na ziemię skuty kajdankami jeden z funkcjonariuszy usiadł na nim i straszył użyciem gazu - opowiedział nam świadek zajścia.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net