» Wiadomości z Polski - Białystok
Po bezskutecznych staraniach o to aby rząd PiS w końcu podjął działania na rzecz tworzenia gminy Grabówka sprawa trafia do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Odpowiednią skargę podpisali w czwartek (26 kwietnia) reprezentanci jej mieszkańców.
Nie akceptujemy działań antagonizujących mieszkańców zarówno dotyczących podjęcia decyzji o nadaniu imienia jak też sposobu w jaki zostało to dokonane - protestują działacze Forum Mniejszości Podlasia w liście otwartym do przewodniczącego rady miejskiej przeciw nadaniu jednej z ulic w Białymstoku imienia "Łupaszki".
Drużyna SumoMasters z Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej wystartuje w najważniejszych zawodach robotycznych Ameryki Północnej - Robogames. Po powrocie z USA kolejnym sprawdzianem będą zawody BattleLab w Cluj Napocca w Rumunii.
- Działaliśmy w stanie wyższej konieczności. To co robimy jest działaniem na rzecz państwa polskiego i ochrony naszego dziedzictwa narodowego - mówił w czwartek (26.4) podczas rozprawy apelacyjnej Radosław Ślusarczyk jeden z obwinionych przez policję obrońców Puszczy Białowieskiej.
Poseł Jacek Żalek reprezentujący Porozumienie Jarosława Gowina wiceprzewodniczący sejmowego klubu PiS jest kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Białegostoku. Zdecydowały o tym centralne władze tej koalicji a zwłaszcza prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Termin złożenia rocznej deklaracji upływa już w najbliższy poniedziałek 30 kwietnia. Do tej pory w województwie podlaskim złożono ponad 210 tys. e-PIT-ów.
Członkowie Krucjaty Młodych z różańcami w rękach bronili Polaków przed poganami. Modlili się ramię w ramię z ONR i wzywali: "Nie będziesz miał Bogów cudzych przede mną" "Bogowie pogańscy to demony" "Szatan to tchórz. Niezdolny znieść spojrzenia niewinnego dziecka".
Dziś na każdym budynku wisi inna tablica. Radna klubu PiS Alicja Biały proponuje by je uporządkować. Przynajmniej w ścisłym centrum.
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym powstanie sala gimnastyczna a przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 zostanie wybudowana stołówka z aulą. Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej został już ogłoszony.
Legenda rocka na scenie radia które też staje się legendą. Czyli kolejna odsłona cyklu "Koncerty Kultowej Akadery" - w czwartek (26.04) o godz. 18 w klubie Gwint (ul. Zwierzyniecka 10). Główną gwiazdą piątej edycji koncertów będzie Kobranocka.
Chociaż do meczu Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa jest jeszcze niemal dwa tygodnie to pojedynek ten już wyzwala dodatkowe emocje. Chodzi o przyjazd kibiców gości.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net