Dziś jest: 16 paĽdziernika 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Pogoda  Ślad  Barwy szczęścia  Na Wspólnej  
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
Był nie tylko menedżerem zespołów Habakuk i Makabunda ale też wielkim promotorem muzyki inicjatorem licznych projektów artystycznych współtwórcą takich wydarzeń jak częstochowskie koncerty "Trzy dźwięki Komedy" czy "Puls". Michał Gawlicz zmarł w niedzielę 14 października.
Blisko 400 tys. zł kosztował remont sali gimnastycznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Łukasińskiego. W poniedziałek 15 października została uroczyście oddana do użytku
Miejski monitoring w Częstochowie ujawnił w tym roku już prawie 1700 zdarzeń. W systemie jest ponad 80 kamer a wkrótce zaczną działać kolejne - przy ul. Orkana i na Promenadzie Śródmiejskiej.
W ostatnią przedwyborczą niedzielę kandydaci do samorządów wylegli na ulice Częstochowy i przekonują wyborców do swoich programów. Ulotki wyborcze rozdawano m.in. przed kościołami. Kandydat PiS Jan Szyma wręczał po mszy list poparcia od swego proboszcza.
- Naszym marzeniem jest zerwać z poglądem z którym niestety spotykamy się na co dzień w naszej pracy - że zieleń jest wrogiem - mówi Andrzej Szczerba naczelnik wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta Częstochowy.
Wątpliwości dotyczą nie tyle samego wpisania do rejestru co zakresu ochrony - co może uniemożliwić znalezieniu nowej funkcji dla tak ważnych obiektów dla tożsamości i wizerunku Częstochowy jak Dom Księcia.
Niepochlebny komentarz na Facebooku częstochowskiej "Wyborczej" pod informacją że to akurat na Grabówce mają powstać rządowe "Mieszkania Plus" rozsierdził wiceprezesa RFG Artura Sokołowskiego która ma je budować. Grozi internaucie policją prokuraturą i sądem.
Pawilon ze szkła i luster amfiteatr w cieniu drzew fontanna i galeria rzeźb Jerzego Kędziory... Za parę lat Stary Rynek powinien stać się miejscem gdzie częstochowianie będą chętnie spędzać czas. Swój wygląd powinny też zmienić okoliczne ulice.
Od poniedziałku 15 października w Częstochowie rusza bezpłatna wypożyczalnia sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Będą mogły korzystać z niej osoby z niepełnosprawnością ale także takie które mają czasowe problemy zdrowotne.
W sobotę w al. Sienkiewicza nieopodal Jasnej Góry członkowie stowarzyszenia Demokratyczna RP protestowali przeciwko nacjonalizmowi. Zgromadzenie przebiegło spokojnie. Podobne demonstracje odbyły się w całej Europie.
W sobotę w Częstochowie Władysław Kosiniak-Kamysz oficjalnie potwierdził że PSL popiera Krzysztofa Matyjaszczyka w wyborach na prezydenta miasta. Ludowcy nie wystawiają swojej listy do rady miasta ale działacze PSL startują z komitetu "Wspólnie dla Częstochowy".
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net