Dziś jest: 17 stycznia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie ma zostać utworzony Zakład Medycyny Nuklearnej. W uchwalonym właśnie budżecie województwa śląskiego na remont pomieszczeń przyszłej jednostki znalazło się 24 mln zł.
W środowy wieczór częstochowianie tłumnie odpowiedzieli na apel Komitetu Obrony Demokracji. Na pl. Biegańskiego ułożyli ze świec Najgorętsze Serce Świata dla prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego bliskich.
Władze miasta upamiętniły w środę 16 stycznia 74. rocznicę zakończenia okupacji niemieckiej w Częstochowie.
Strażacy OSP w Kłobucku nie pozostali obojętni na tragiczną śmierć prezydenta Pawła Adamowicza podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.
Spotkanie organizuje KOD Częstochowa. Zaprasza w środę 16 stycznia o godz. 20 na pl. Biegańskiego. - Przynieśmy ze sobą świece. Ułożymy z nich Najgorętsze Serca Świata. Z Największym Światełkiem do Nieba. Dla Pawła Adamowicza. Dla Jego bliskich - brzmi przesłanie akcji.
W holu budynku przy ul. Śląskiej od środy 16 stycznia wyłożona jest księga kondolencyjna poświęcona pamięci Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska.
Miasto apeluje do mieszkańców o reagowanie na przypadki spalania w piecach domowych m.in. śmieci. - Pamiętajmy że połowa zanieczyszczeń powietrza pochodzi właśnie z domów - alarmuje magistrat.
Samolot z czerwoną gwiazdą bombarduje elektrownię na Zawodziu Alejami przetaczają się radzieckie czołgi Niemcy w panice uciekają a dwa dni potem dochodzi do - być może ukartowanego przez Sowietów - samosądu. Naoczny świadek wejścia Rosjan do Częstochowy w styczniu 1945 r. wówczas 20-latek spisał swe wspomnienia.
Z puszkami chodziło 530 wolontariuszy a częstochowski sztab tworzy 40 osób. Trwa liczenie ale już teraz wiadomo że np. same licytacje prowadzone na scenie na pl. Biegańskiego przyniosły 21 23836 zł. Wyniki zbiórki podały już za to sztaby z miejscowości regionu.
Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk ogłosił w Częstochowie żałobę po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Potrwa ona do czwartku 17 stycznia włącznie.
Do 1 lutego można składać wnioski o nagrodę im. dr. Władysława Biegańskiego za wybitną i znaczącą działalność w ochronie zdrowia i szczególny charakter pracy na rzecz pacjenta.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net