» Wiadomości z Polski - Częstochowa
Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło kandydatów na prezydentów największych polskich miast. Częstochowy na tej liście nie było nazwisko mamy poznać dopiero za kilka tygodni. Tymczasem na politycznej giełdzie pojawiła się kolejna osoba.
Odpocznijmy w długi weekend od błędów - pisze w edytorialu zapowiadającym piątkowy "Magazyn" Tomasz Haładyj redaktor naczelny częstochowskiej "Wyborczej".
Czy Częstochowie grozi że po czterech miesiącach radości straci uniwersytet? Tak można rozumieć zapisy ekspertyzy Biura Analiz Sejmowych o ustawie reformującej szkolnictwo wyższe.
Koncert krakowskiej Zbuntowanej Orkiestry Podwórkowej Hańba! zainauguruje tegoroczną odsłonę Festiwalu Frytka OFF-jazd który 15 czerwca odbędzie się w Parku Lisiniec.
Częstochowska rada miasta ustaliła nowe limity na sprzedaż i wyszynk alkoholu. Musiała bo zmieniła się Ustawa o wychowaniu w trzeźwości.
Radości było naprawdę sporo. Gdy do gry wkraczają mydlane bańki każdy może poczuć się jak dziecko. Do takiej pozytywnej zabawy zachęcił happening "Bańki Miłości" zorganizowany w Częstochowie z okazji Światowego Dnia Świadomości Alienacji Rodzicielskiej.
"MACHALista przebojów" to najnowsza propozycja w repertuarze Teatru im. Mickiewicza. Wydarzenie poświęcono Piotrowi Machalicy który żegna się ze stanowiskiem dyrektora artystycznego instytucji. Premierę zaplanowano na 29 kwietnia.
Poseł Platformy Obywatelskiej i były minister sprawiedliwości Borys Budka odwiedzi w czwartek 26 kwietnia Blachownię. Wspólnie z częstochowską posłanką Izabelą Leszczyną będą rozmawiać o polskiej demokracji.
Rozpoczyna się przyjmowanie wniosków o przyznanie Nagród Miasta Częstochowy w dziedzinie kultury za rok 2018. Dokumenty można składać do końca czerwca.
Miasto wyłoniło firmy które od kwietnia utrzymują porządek na miejskich terenach zielonych pielęgnują miejską zieleń i utrzymują czystość na przystankach komunikacji miejskiej. Częstochowa przeznaczy na to o 17 mln zł więcej niż przed rokiem.
Politechnika Częstochowska uruchamia nowy kierunek studiów a miasto ją w tym wspiera także finansowo. Ten nowy kierunek to technologia szkła i ceramiki która wykształci fachowców m.in. dla rozbudowującej się huty szkła Guardian.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net