Dziś jest: 23 lipca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Na Wspólnej  Tour de Pologne - kronika  Leśniczówka  Projekt Lady  
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
Miasto to Wy czyli częstochowianie. Których jest coraz mniej: zbliżamy się do granicy 200 tysięcy!
Tomasz Filus Mateusz Rękas i Arkadiusz Iwański to piloci którzy okazali się liderami rozgrywanych koło Częstochowy 34. Balonowych Mistrzostw Polski Janów - Olsztyn 2018 oraz 2. Jurajskich Zawodów Balonowych. Odbyły się one od czwartku do niedzieli 19-22 lipca na niebie gmin północnej Jury.
W niedzielę do Częstochowy zjechali czołowi zawodnicy triatlonu by rywalizować z zawodach 1/4 IM. Do rywalizacji zgłosiło się 220 zawodniczek i zawodników a impreza w parku Lisiniec - i z wyścigiem rowerowym przez miasto na Jurę - cieszyła się sporym zainteresowaniem publiczności.
Policjanci z Częstochowy wspólnie z pracownikami Urzędu Gminy Olsztyn uporządkowali pomnik upamiętniający starszego posterunkowego Policji Państwowej Władysława Krzyżanowskiego. Został postrzelony w 1935 r. podczas pościgu za przestępcami.
Taką kwotę można wygrać w konkursie organizowanym przez urząd miasta przy współpracy z Polskim Związkiem Działkowców. Do konkursu mogą być zgłaszane Rodzinne Ogrody Działkowe podlegające Polskiemu Związkowi Działkowców - Okręgowemu Związkowi Działkowców w Częstochowie.
Na inaugurację nowego sezonu na zapleczu ekstraklasy - w Fortuna I Lidze - piłkarze Rakowa pewnie zainkasowali trzy punkty pokonując Puszczę Niepołomice 3-0.
Na Jasnej Górze zakończyły się właśnie prace konserwatorskie nad malowidłami w korytarzu prowadzącym z kaplicy Różańcowej do Sali Rycerskiej.
- Gdyby do dzisiaj rządziło PO-PSL mielibyśmy dziesiątki uchodźców bylibyśmy po zamachach w Warszawie - orzekł w Telewizji Republika Konrad Głębocki wtedy poseł PiS. Teraz jedzie do Rzymu jako ambasador Polski. Akurat w momencie gdy pod nowymi rządami Włosi przestali przyjmować uchodźców
Bachus w antycznych szatach na czele wesołego orszaku przemaszerował w sobotnie południe spod kazimierzowskiej warowni na olsztyński rynek. Tam otrzymał klucze od gminy z rąk wójta Tomasza Kucharskiego. To znak że bóg płodności dzikiej natury winnej latorośli i wina zawładnął na dwa dni jurajski Olsztynem.
W październiku 2012 roku 43-letni austriacki wyczynowiec Felix Baumgartner zelektryzował świat skokiem z wysokości 39 km. Na taką wysokość wyniósł go największy załogowy balon jaki do tej pory zbudowano.
Wspaniale! Księże Biskupie uchodźców także miłośniku Bóg Ci zapłać! Szkoda tylko że nie jest to wypowiedź całego Episkopatu
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net