» Wiadomości z Polski - Gdańsk
Syn zmarłego w katastrofie smoleńskiej Macieja Płażyńskiego Kacper został w czwartek oficjalnie przedstawiony jako kandydat PiS na prezydenta Gdańska. Zapytaliśmy jego konkurentów do tego stanowiska oraz gdańskich polityków co sądzą o tej kandydaturze. Okazuje się że ich opinie są bardzo różne.
Majówka w Trójmieście szykuje nam kapryśną pogodę i może popsuć plany turystom ale hotelarze i właściciele pensjonatów zapewniają że nie ma powodów do obaw. - Goście nie przejmują się tym co widzą za oknem - tłumaczą.
W czwartek i w piątek w Europejskim Centrum Solidarności trwa Personal Democracy Forum środkowoeuropejska edycja konferencji która od 2004 roku odbywa się w Nowym Jorku. Wystąpienia ponad 70 prelegentów którzy dyskutują o funkcjonowaniu nowych technologii w życiu społecznym i politycznym można śledzić online
- Kandydat bez doświadczenia którego jedynym atutem jest nazwisko - tak Paweł Adamowicz ocenia decyzję PiS że kandydatem na prezydenta Gdańska będzie Kacper Płażyński. - Zwycięstwo w Gdańsku jest możliwe - twierdzi poseł PiS Marcin Horała. - Adamowicz okaże się Komorowskim a Płażyński wygra jak Duda.
W gdańskim oddziale Sopockiego Domu Aukcyjnego na wystawie poprzedzającej sobotnią aukcję militariów można znaleźć kilka niezwykle ciekawych eksponatów. Jest wśród nich m.in. korespondencja obozowa z Murnau.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił dziś kandydatów na prezydentów dużych miast. Kandydatem w Gdańsku będzie Kacper Płażyński prawnik syn Macieja Płażyńskiego
Rodziny Arkadiusza Rybickiego i Leszka Solskiego pochodzących z Trójmiasta ofiar katastrofy smoleńskiej protestują przeciw ekshumacji ciał swoich bliskich. Pod apelem do premiera i ministra Ziobry podpisało się już około tysiąca osób.
Podpisano umowę o dofinansowanie na spalarnię odpadów w Gdańsku. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 644 miliony złotych dofinansowanie wyniesie 353 milionów.
W idei jadłodzielni chodzi o to by się dzielić głównie jedzeniem. Pierwsza w Trójmieście jadłodzielnia dzieli ale inaczej niż powinna. Studenci socjologii Uniwersytetu Gdańskiego czują się oszukani przez działaczkę prawicowej organizacji która otworzyła jadłodzielnię na Wydziale Nauk Społecznych UG kiedy oni szukali dogodnej lokalizacji dla własnego projektu.
W naszym przedszkolu zbierane są podpisy pod projektem ustawy o dobrowolności szczepień - piszą zbulwersowani rodzice. Władze Gdyni nic o tym nie wiedzą a sanepid interweniuje.
Za stadionem Polonii Gdańsk od kilku lat straszy dzikie wysypisko śmieci. - Ktoś wyjątkowo zuchwały podrzucił też armaturę łazienkową i deski sedesowe - alarmuje czytelniczka.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net