Dziś jest: 17 listopada 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Gdańsk
Do końca listopada komercyjna rakieta badawcza "BIGOS 4" przejdzie testy na poligonie w Drawsku. - Jeśli za chwilę nie przyłączymy się do wyścigu w kosmosie będziemy odstawać od reszty świata - tłumaczą konstruktorzy z Gdyni.
"Książka - z salonów do internetu" - to projekt organizowany przez Bibliotekę z Pasją z Gdyni. W programie spotkania z internetowymi twórcami. Najbliższe już dziś.
Obywatelskie ruchy miejskie są po wyborach samorządowych poobijane. Zderzenie z twardą polityką przy silnym konflikcie społecznym okazało się dla wielu aktywistów bolesnym rozczarowaniem. Niewielka część z nich postanowiła odejść większość chce jednak dalej działać dla lokalnej społeczności tak jak dotychczas.
Od kwietnia do sierpnia na polskim wybrzeżu znaleziono 20 martwych fok. 21 odkryto pod koniec października między Ostrowem i Karwią. Miała obdartą ze skóry czaszkę i ogromną ranę z tyłu głowy.
Chcesz się uchronić przed rakiem piersi? Wspólnie z ekspertami podpowiemy Ci jak to zrobić. Startujemy w sobotę w Forum Gdańsk.
U 5-letniego chłopca ze Starogardu Gdańskiego lekarz zdiagnozował odrę. To drugi przypadek choroby w tym mieście
Spośród czterech ofert w przetargu na projekt elektryfikacji Pomorskiej Kolei Metropolitalnej tylko jedna zmieściła się w kwocie przeznaczonej na realizację zamówienia. To i tak dobrze bo w wyniku spowolnienia na rynku budowlanym większość publicznych przetargów kończy się ostatnio fiaskiem.
W Gdańsku przybędzie ponad sześćdziesiąt nowych wiat na przystankach komunikacji miejskiej. Miasto wyda na ten cel ponad 730 tys. zł. W tym tygodniu podpisano umowę na realizację pierwszego etapu inwestycji.
W tym roku Narracje odbędą się po raz 10. i zagoszczą w Oliwie. O tym dlaczego ten festiwal jest fenomenem na skalę krajową i jak będzie wyglądał w tym roku opowiada Piotr Stasiowski dyrektor Gdańskiej Galerii Miejskiej. Zdradza też dlaczego zdecydował się na bycie jego kuratorem.
W październiku z Pomorskiej Kolei Metropolitalnej skorzystało aż o 30 proc. więcej pasażerów niż rok temu. Od początku roku składami spółki podróżowało już 34 mln osób.
Przy ul. Wiosny Ludów 4 nad samym brzegiem Motławy i w niedalekim sąsiedztwie Muzeum II Wojny Światowej deweloper NDI wybuduje apartamentowiec o nazwie Chlebova. Inwestycja wpisuje się w założenie przywracania miastu dawnych stoczniowych terenów. Luksusowy budynek będzie gotowy za dwa lata.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net