Dziś jest: 23 wrze¶nia 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: MasterChef  W rytmie serca  Drogi wolności  Kabaret na żywo według Paranienormalnych  
» Wiadomości z Polski - Gdańsk
Stocznia Remontowa Shipbuilding z Gdańska jest jednym z zakładów które z powodzeniem potrafią utrzymać się i odnosić sukcesy na trudnym europejskim rynku stoczniowym. Pomimo trudności wciąż nosi miano lidera na polskim rynku stoczniowym.
Paulina Przybysz Brodka Kayah Daria Zawiałow i Ania Rusowicz - tak wyglądał skład koncertu Women's Voices który odbył się w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Było pięknie wzruszająco refleksyjnie i imprezowo. A kobiecy głos wybrzmiał z wielką siłą!
W poniedziałek o godz. 16 zapraszamy na debatę kandydatów na prezydenta Gdańska. Zobaczycie ją na Facebooku "Gazety Wyborczej" i w serwisie trojmiasto.wyborcza.pl
W Gdańsku jest ponad 13 proc. więcej pierwszaków niż rok temu. Tymczasem w podstawówkach po dawnych gimnazjach liczba uczniów klas pierwszych wzrosła nieznacznie. Czy te placówki przetrwają kiedy opuści je ostatni rocznik gimnazjalistów? - Trudno wróżyć z fusów - odpowiada Piotr Kowalczuk wiceprezydent Gdańska odpowiedzialny m.in. za edukację.
W niedzielę wyrusza z Gdyni piąta ekspedycja poszukiwawcza która ma odnaleźć wrak legendarnego polskiego okrętu podwodnego "Orzeł". Tym razem wyprawa wyruszy z duńskiego portu w Thyboron.
Już po raz 25. w Gdyni odbywają się Dary Ziemi - ekologiczny kiermasz połączony z wielkim piknikiem. Na czterech polanach parku Kolibki można znaleźć tradycyjne produkty spożywcze i rzemieślnicze skosztować specjałów kuchni regionalnych i odpocząć przy ognisku.
Dziesiątki gdańszczan i gdańszczanek zgromadziło się w sobotę pod fontanną Neptuna żeby wziąć udział we wspólnym malowaniu na koszulkach napisów "Konstytucja". Pogoda dopisała. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Podczas uroczystej gali w Teatrze Muzycznym w Gdyni od początku kipiało od politycznych nastrojów. Laureaci w kuluarach i ze sceny komentowali rzeczywistość w mniej lub bardziej bezpośredni sposób. Komentarz Wojciecha Smarzowskiego reżysera filmu "Kler" który padł ze sceny został zwyczajnie wycięty.
Finowie z grupy The Rasmus zaczynają europejską część trasy koncertowej promującej ich ubiegłoroczny album. Jedne z pierwszych koncertów w jej ramach odbędą się w Polsce. Perkusista grupy Aki Hakala opowiada o tym jak powstawał nowy materiał zespołu.
Zakończyła się gala finałowa 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Główną nagrodę Złote Lwy otrzymał film Pawła Pawlikowskiego "Zimna Wojna" Srebrne Lwy "Kamerdyner" Filipa Bajona a nagrodę publiczności "Kler" Wojciecha Smarzowskiego.
Mężczyźnie który kilka dni temu wybił szybę w gdańskiej synagodze rzucając w nią kawałkiem płyty chodnikowej grozi kara do trzech lat więzienia. 27-latek został aresztowany ale najprawdopodobniej nie trafi do więzienia z uwagi na chorobę psychiczną.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net