Dziś jest: 16 paĽdziernika 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Pogoda  Ślad  Barwy szczęścia  Na Wspólnej  
» Wiadomości z Polski - Gorzów Wielkopolski
Gorzów - miasto przyjazne to nie wyborczy slogan ale hasło spinające jak klamrą całokształt profesjonalizmu i kultury relacji ratusz - mieszkańcy oraz miasto - otoczenie - pisze Henryk Maciej Woźniak. I podaje tematy którymi przyszłe władze miasta powinny się szczególnie zająć.
Nawet dwa lata pozbawienia wolności grozi 28-latce która wiozła swoją roczną córeczkę mimo że znajdowała się w stanie nietrzeźwości. Została zatrzymana przez policjantów ze Strzelec Krajeńskich i Gorzowa.
Archeolodzy jeszcze pracują w miejscu dawnej bramy Santockiej a już budowlańcy odsłonili kolejne ciekawe pozostałości sprzed wieków. Tym razem na wysokości katedry.
Póki jest pogoda zawodnicy nie mają ochoty na dłużej odstawiać motocykli do garażu. W ostatnich jazdach sezonu brali też udział stalowcy.
Dziś w całej Polsce rozpoczyna się Tydzień Mediacji pod hasłem "Masz prawo do mediacji". Czwartek 18 października jest ustanowiony Międzynarodowym Dniem Mediacji w Europie.
Trzy miliony dzieci w Polsce umie udzielić pierwszej pomocy dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. We wtorek 16 października będą bić rekord w jednoczesnej resuscytacji.
W październiku to już pewna tradycja. Miłośnicy teatru przychodzą bardzo wcześnie rano aby kupić bilety na Gorzowskie Spotkania Teatralne. Ten poranek w "kolejce" do kasy to również okazja do spotkania i porozmawiania przy ciepłej kawie czy herbacie.
Cezary Zych organizator rajskiego festiwalu w Paradyżu może spać spokojnie. Dostał od marszałek woj. lubuskiego deklarację - na piśmie - że przez najbliższe trzy lata będzie otrzymywał na swoje wydarzenie pieniądze.
45 kilometra po malowniczym parku Górczyńskim niezbyt wymagająca trasa z jednym delikatnym podbiegiem. Świetnie spędzone niedzielne przedpołudnie w ruchu przy pięknym słońcu. Czy coś więcej potrzeba do szczęścia?
W listopadzie tradycyjnie wielkie święto miłośników Melpomeny: XXXV Gorzowskie Spotkania Teatralne. Bilety? Od poniedziałku 15 października z samego rana w kasie teatru.
Nasz beniaminek trzeciej ligi zwycięża choć od 10. minuty grał w Kluczborku w dziesięciu bo czerwoną kartkę zobaczył Dawid Sadowski. Jedynego złotego gola dla gości strzelił Łukasz Żeliszewski.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net