Dziś jest: 17 stycznia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Katowice
Po brutalnym ataku na Pawła Adamowicza prezydenta Gdańska dokonanym podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nauczyciele z województwa śląskiego z własnej inicjatywy organizują lekcje przeciwko mowie nienawiści. Niektórzy uważają że obowiązek przeprowadzenia takich lekcji powinien zostać narzucony odgórnie przez samorządy.
Gliwicka prokuratura oskarżyła sześciu uczestników 128. urodzin Adolfa Hitlera o publiczne propagowanie nazistowskiego ustroju państwa a także nielegalne posiadanie amunicji. - Autorka aktu oskarżenia musiała jednak usunąć z niego zdanie o tym że ujawniający aferę dziennikarze TVN działali w ramach prowokacji dziennikarskiej - mówi nasz informator. Powód? Prokuratura w Katowicach sprawdza czy reporterzy nie propagowali faszyzmu.
Mieszkańcy katowickiej Ligoty narzekają na korki na ul. Ligockiej którą każdego dnia jadą do centrum miasta.
Prawie 100 osób uczciło w środowy wieczór na rynku w Katowicach pamięć tragicznie zmarłego w poniedziałek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Mieszkańcy przynieśli ze sobą znicze oraz świece i na schodach Teatru Śląskiego ułożyli z nich wielkie serce.
Nowy wydział radia i telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach jako jedyny polski budynek znalazł się na "krótkiej liście" kandydatów do tegorocznej nagrody im. Miesa van der Rohe
- Gdy ja dorastałem to wielcy piłkarze Ruchu mieszkali tuż obok mnie na tej samej ulicy. Spotykało się ich w sklepie na placu. Teraz młodzi mają takich wzorców zdecydowanie mniej - opowiada Marek Wleciałowski trener Ruchu Chorzów.
- Zwracamy się z gorącym apelem do Pana o zmianę swojej decyzji i dalsze przewodniczenie Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - napisali członkowie prezydium Śląskiej Izby Lekarskiej w przyjętym dziś apelu.
W ostatni piątek na ulicy Plebiscytowej ustawiła się kolejka kilkuset młodych osób które czekały na wejście do dyskoteki Energy2000. Butelki krążyły między imprezowiczami hałas niósł się do późnej nocy. Mieszkańcy machają ręką. - Po tylu latach nie chce się nawet dzwonić na policję. Jedni sąsiedzi się wyprowadzili inni dalej przemykają pod murem.
Marszałek Jakub Chełstowski bez podania uzasadnienia odwołał prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego ze składu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. - Jestem zaskoczony i przy najbliższej okazji będę chciał sprawę wyjaśnić - skomentował prezydent.
Policjanci z Gliwic zatrzymali 34-letniego Kamila N. rapera znanego jako Deder. Jest podejrzewany o szerzenie mowy nienawiści. - Nie pomogło mu że zlikwidował konto w mediach społecznościowych - podkreślają kryminalni.
Między dwoma katowickimi osiedlami nad autostradą A5 biegnie taśmociąg likwidowanej kopalni Wieczorek. Czy można go zmienić w ścieżkę rowerową?
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net