Dziś jest: 16 paĽdziernika 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Pogoda  Ślad  Barwy szczęścia  Na Wspólnej  
» Wiadomości z Polski - Katowice
Jeszcze nie przebrzmiały echa zapowiedzi wyłączenia z ruchu pasów na remontowanej właśnie ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej gdy dokładnie takie rozwiązanie wprowadzono w poniedziałek na alei Piłsudskiego w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 18.
Na DK44 w Tychach znów zmieniła się organizacja ruchu. Zwężenie zostało wydłużone a drogowcy radzą kierowcom korzystać z objazdów.
NIK nie zostawia suchej nitki na tym w jaki sposób w Rudzie Śląskiej budowano aquapark. Raport obciąża przede wszystkim pomysłodawców tego pomysłu czyli władze miasta sprzed 2010 roku.
W niedzielę 21 października nastąpi korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich. Część pasażerów będzie się musiała liczyć z utrudnieniami.
Agnieszka Socha żona prezydenta Żor wysłała pismo do Związku Miast Polskich z prośbą o organizację szkoleń dla żon prezydentów miast. - Musimy wiedzieć jak zachowywać się publicznie jak wspierać męża na jego stanowisku czy wreszcie jak unikać sytuacji które mogą być dla nas nieprzyjemne - uważa Socha.
Karolina Dutkiewicz-Garcia i Ewelina Wójcik ze Stowarzyszenia "Pro Silesia": Biznes - Nauka - Samorząd są ambasadorkami Śląska w Brukseli. Do ich zadań należy wypatrywanie szans które może wykorzystać nasz region i promowanie go w Europie.
Marszałek województwa śląskiego przyznał swoje doroczne nagrody w dziedzinie kultury. Wśród laureatów są m.in. katowicki raper Miuosh właściciel Pałacu Dietla Stanisław Kuliś czy dziennikarka Radia Katowice Ewa Niewiadomska.
Z trzeciego ogłoszonego w tym roku w fabryce Opla w Gliwicach programu dobrowolnych odejść ma skorzystać około 170 pracowników. Kolejnych 200 osób przeniesionych zostanie do fabryki koncernu w Tychach. Taka decyzja władz Opla budzi spore wątpliwości przedstawicieli związków zawodowych.
Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego w Katowicach wygrali zawody strzeleckie jednostek specjalnych. Śląscy antyterroryści byli lepsi od komandosów z Lublińca czy wojskowej jednostki płetwonurków Formoza.
Protestujący związkowcy z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku żądają od zarządu województwa śląskiego natychmiastowych decyzji w sprawie przyznania im podwyżek. - Jeżeli nie będziemy mieli konkretnej propozycji w czwartek rozpoczynamy strajk - zapowiadają.
43-letni oficer z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pobił Brytyjczyka przed jednym z hoteli. Prokuratura złożyła wniosek o aresztowanie funkcjonariusza.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net