» Wiadomości z Polski - Katowice
Druga inwestycja mieszkaniowa katowickiej spółki PGC w Sosnowcu właśnie stała się faktem. Kamienica pod św. Jerzym przy ul. Towarowej 5 powinna być gotowa na koniec 2019 roku.
Zandka to wyjątkowa dzielnica Zabrza. W czasach PRL-u nieco podupadła. Teraz dzielnicę czeka wielka rewitalizacja. Jakie będzie to miejsce za dziesięć lat?
Tegoroczna edycja święta Szlaku Zabytków Techniki odbędzie się w sobotę 9 czerwca a motywem przewodnim będzie hasło "Industria jest kobietą". Atrakcje czekać będą na zwiedzających w 44 obiektach zlokalizowanych w 25 miejscowościach województwa śląskiego. Wiadomo już że główny rozruch maszyn odbędzie się w Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach oraz siedmiu innych obiektach zaś finał - w Zabytkowej Kopalni Ignacy w Rybniku.
O rozbudowie lotniska w Gliwicach-Trynku mówi się od wielu lat. W tym roku prace mają rozpocząć się tam na dobre. Zmodernizowany obiekt powinien być gotowy w 2019 r.
Dziesięcioletni chłopiec został potrącony w czwartek po godz. 14 na przejściu dla pieszych w Będzinie. Po godz. 15 śmigłowiec zabrał ciężko ranne dziecko do szpitala.
W piątek w ośrodku Beskid Sport Arena w Szczyrku nastąpi otwarcie nowego magazynu śniegu. Specjaliści rozpoczną formowanie trasy narciarskiej po której pojeździmy w czasie nadchodzącej majówki.
Co najmniej dwa samochody osobowe zderzyły się po godz. 14 na DTŚ w Zabrzu. Jedna osoba została ranna. Trasa w obu kierunkach jest nieprzejezdna.
Jakie piętno na mapie Katowic odcisnęły literatura historia teatr czy polityka? Próbowali się tego dowiedzieć uczniowie biorący udział w grze miejskiej "kulTUralnie" zorganizowanej przez społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. Mickiewicza.
- W wyborach samorządowych poprzemy Marcina Krupę obecnego prezydenta Katowic - powiedział w czwartek prezes PiS Jarosław Kaczyński
Nero to średniej wielkości czarno-biały kundelek. Jeszcze dwa lata temu całym jego światem była właścicielka z którą wspólnie mieszkał w niewielkim domku w Klimontowie. Po śmierci pani Nero został sam na posesji. Jedyny człowiek którego od tamtej pory Nero widział to sąsiad pamiętający by przynieść zwierzęciu jedzenie.
Ustawiona we wtorek na Szlaku Ślonski Godki figurka Gelda inspirowana postacią XIX-wiecznego przedsiębiorcy Karola Goduli została skradziona z katowickiego rynku już w nocy z środy na czwartek.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net