Dziś jest: 17 stycznia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Kraków
Tragiczny finał poszukiwań Kamila Nawojowskiego zaginionego doktoranta AGH. Jego ciało znaleziono w rejonie Przylasku Rusieckiego.
Szlak prowadzący drogą do Morskiego Oka ze względu na wysokie zagrożenie lawinowe został zamknięty do odwołania dla ruchu turystycznego transportu konnego i samochodowego - poinformowała dyrekcja TPN.
Krakowscy archeolodzy po raz kolejny wykazali błędy cypryjskich historyków. Dzięki prowadzonym na Nea Pafos wykopaliskom okazało się że agora starożytnego miasta nie tylko powstała cztery wieki wcześniej niż sądzono ale była też znacznie większa.
Urbanfarm to dzielnica z dużą przestrzenią uprawną z której korzystają mieszkańcy. Jest wyrazem powrotu do nieco wyidealizowanej przeszłości - małopolskiej wsi w której każdy się zna żyje lokalnie i ma dostęp do zdrowej miejscowej żywności - pisze architekt Adrian Kasperski.
Według danych Małopolskiej Organizacji Turystycznej w 2018 roku region pobił kolejny rekord pod względem liczby odwiedzających: 167 mln osób czyli o 800 tys. więcej niż rok wcześniej.
Ulica Dolnych Młynów ma być w przyszłości wyłączona z ruchu samochodowego. Powstanie tunel którym auta dojadą albo do parkingu pod przyszłym parkiem na tyłach biblioteki albo do hotelu w dawnej fabryce tytoniów.
Krakowianie zebrali się w środę wieczorem pod Wieżą Ratuszową by zapalić znicze ustawione w kształcie serca - "Najgorętszego Serca Świata" poświęconego Pawłowi Adamowiczowi.
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ustaliła plan usunięcia z terenu kompleksu przy Dolnych Młynów zanieczyszczonej ziemi. Remediacja będzie kosztować ok. 15 mln zł.
Transparent z napisem "#MuremZaOwsiakiem" zawisł w środę na kładce nad ul. Wielicką.
- Zwracam się z prośbą o pozostawienie samochodów przy domach/pensjonatach i w miarę możliwości poruszanie się pieszo lub korzystanie z komunikacji miejskiej - z takim apelem do kibiców którzy w nadchodzący weekend przyjadą do Zakopanego na puchar świata w skokach narciarskich zwrócił się burmistrz Zakopanego.
Krakowscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy. Okazało się że kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a pasażer był poszukiwany listem gończym.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net