Dziś jest: 23 lipca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Na Wspólnej  Tour de Pologne - kronika  Leśniczówka  Projekt Lady  
» Wiadomości z Polski - Kraków
W minionym tygodniu Beata Mazurek - wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS która zwykle komentuje sprawy rangi co najmniej ogólnopolskiej - pochyliła się nad działaczami Platformy Obywatelskiej z Krakowa. Zrobiła to niejako mimochodem pytana przez dziennikarzy w Sejmie o raport Najwyższej Izby Kontroli z którego wynika że 17 osób zatrudnionych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dostało nagrody w wysokości prawie miliona złotych. Wicemarszałek Sejmu odpowiedziała że trudno jej odnieść się do tego pytania bo nie pracowała w KPRM.
Trzy decyzje Jana Janczykowskiego małopolskiego konserwatora zabytków mogą zostać uznane za nieważne. Chodzi m.in. o pozwolenie na prowadzenie badań archeologicznych przy ul. Stradom gdzie trwa budowa apartamentowca i przebudowa zabytkowego gmachu. Rozmowa z Magdaleną Gawin generalnym konserwatorem zabytków.
Dobre wiadomości dla krakowskich rowerzystów i rowerzystek: miasto oddaje kolejne odcinki infrastruktury. Nie jest to może rowerowy rekord świata ale jak na krakowskie warunki (buduje się opornie i długo) - spore przyspieszenie.
Sześć kamer w tym tzw. kran kamerowy 120 m kw. studia oddzielne pomieszczenie realizatorskie... Studio telewizyjne? Poniekąd. W Krakowie otwarte zostało właśnie Studio Nervarien - pierwszy w Polsce obiekt w którym regularnie komentowane będą rozgrywki e-sportowe.
- Wierzę że kobiety przyczynią się do odzyskania wolności - słowa prof. Adama Groblera filozofa i wieloletniego wykładowcy UJ zostały owacyjnie przyjęte podczas niedzielnej manifestacji w obromie niezależności sądów. - Wolność jest potrzebna do rozwoju a rozwój do tego żeby życie było bardziej interesujące. Wolność "500+" czy wolność "ciepłej wody w kranie" nie są prawdziwe - dodawał.
Nurkowie poszukiwali w zalewie w Kryspinowie mężczyzny który zniknął pod wodą. Jego ciało udało się odnaleźć około godz. 18. Mężczyzny nie można już było uratować.
Po słonecznej sobocie nad Podhalem i Orawą przeszły intensywne krótkotrwałe opady deszczu. W niedzielne popołudnie 15-minutowa nawałnica nad Orawą zalała drogi oraz piwnice.
Andrzej Bargiel dopiął swego! W niedzielę zdobył szczyt K2 a następnie jako pierwszy człowiek w historii zjechał z niego na nartach.
Z powodu strajku pilotów Ryanair odwołuje zaplanowane na środę i czwartek loty. Wśród anulowanych połączeń są trasy do i z Krakowa.
Na wąskiej alejce między al. Focha a ul. Piastowską obok siebie przeciskają się piesi rowerzyści i rolkarze. Ale - jak zapewniają urzędnicy - miejsca dla wszystkich będzie tam więcej. Zarząd Zieleni Miejskiej ma już gotowy projekt przebudowy pętli przy Błoniach ale prace zaczną się dopiero w przyszłym roku.
W Wiśle Kraków zostanie przeprowadzony audyt klub co miesiąc ma też przygotowywać raporty sportowe i informować o sytuacji finansowej. - Strategia którą przyjęliśmy nie przyniosła oczekiwanych efektów - przyznaje w komunikacie prezes Marzena Sarapata.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net