Dziś jest: 23 lipca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Na Wspólnej  Tour de Pologne - kronika  Leśniczówka  Projekt Lady  
» Wiadomości z Polski - Lublin
"Księga standardów" dla Krakowskiego Przedmieścia nie jest jeszcze gotowa ale już teraz wchodzą pewne rozwiązania które porządkują przestrzeń. W trakcie pracy nad dokumentem pojawił się pomysł by parasolki w kawiarnianych ogródkach zastąpiły markizy.
W Lublinie zakończyły się 94. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. W ostatnim dniu zawodów uzyskano wiele bardzo dobrych wyników. Świetnie wypadła młociarka Anita Włodarczyk a na kapitalnym poziomie odbywał się konkurs pchnięcia kulą przez panów.
Skamandryci którzy stanowili literacką odpowiedź na wybuch niepodległości w 1918 roku będą patronami IV edycji Festiwalu Stolicy Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. Literackie wydarzenia uświetnią swoją obecnością m.in. Anna Seniuk Robert Więckiewicz Adam Wajrak Dorota Masłowska Katarzyna Nosowska i Olga Tokarczuk.
- Jesteśmy w mieście w którym sto lat temu rząd Daszyńskiego dał kobietom prawa wyborcze. Niesamowite że wciąż musimy o nie walczyć - mówiła w sobotę Kayah jedna z bohaterek koncertu na placu Zamkowym. Na scenie pojawiły się także Brodka Nosowska i Paulina Przybysz. Przez kilka godzin słuchało ich tysiące lublinian.
Kobieta miała w organizmie 15 promila alkoholu. Poszła na zakupy z 18-miesięczną córeczką.
Nie żyje 59-letni mężczyzna potrącony w nocy z soboty na niedzielę przez ciężarówkę. Przez kilka godzin droga była zablokowana.
O ile w pierwszym dniu mistrzostw kibiców elektryzował pojedynek młociarzy w którym Paweł Fajdek mierzył się z Wojciechem Nowickim (wygrał ten drugi) to teraz przyszła pora na dyskoboli - Piotr Machałowski potykał się z Robertem Urbankiem. Małachowski zwyciężył i uzyskał swój najlepszy rezultat w tym sezonie.
Ta sprawa wstrząsnęła miastem. W 1957 r. 20-letni mechanik samochodowy morduje młotkiem rodziców bo są przeciwni jego ślubowi. Lublin ogarnia amok. Ofiary to partyjni aktywiści. Morderca na sali sądowej dostaje od publiczności oklaski
Policjanci zatrzymali 27-latka który był poszukiwany listem gończym za próbę wyłudzenia z banku blisko 50 tys. zł. Mężczyzna miał przy sobie amfetaminę i haszysz.
28-latka kierująca toyotą wjechała w tył opla. W wyniku zderzenia do szpitala przewieziono 11-letnią dziewczynkę.
Mieszkaniec Lublina zostawił w swoim oplu kluczyki i dokumenty. Auto stracił. Policjanci zatrzymali złodzieja na stacji paliw gdy próbował odjechać tuż po tym jak zatankował złe paliwo. 42-letni obywatel Niemiec został zatrzymany.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net