Dziś jest: 17 stycznia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Lublin
Ratusz do Arkad wysłał nie tylko wezwanie do zapłacenia kary ale też propozycję rozwiązania za porozumieniem stron prawa użytkowania wieczystego. Spółka wciąż nie mówi jaka będzie jej odpowiedź dla miasta.
Uczniowie w szkołach mieliby się uczyć m.in. jaka jest różnica między krytyką a mową nienawiści oraz jak reagować w przypadku gdy ktoś obraża innych. Z podobną inicjatywą wyszły już Wrocław i Warszawa. W środę ratusz ogłosił konkurs dla organizacji które chciałyby się podjąć tego zadania.
W środę w południe do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dotarła informacja o podłożonej bombie. Natychmiast rozpoczęto ewakuację studentów i pracowników z wszystkich budynków należących do uczelni.
W środę do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego dodarła informacja o podłożonej bombie. Trwa ewakuacja studentów i pracowników ze wszystkich budynków należących do uczelni.
Po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w wielu miastach organizowane są spotkania ku pamięci samorządowca. Dziś o godz. 20 na pl. Łokietka mieszkańcy Lublina ułożą serce ze świec. - Bądźmy razem i dzielmy się dobrem - zachęcają organizatorzy.
Przed lubelskim sądem ruszył proces lubelskiego radnego PiS Tomasza Pituchy. W prywatnym akcie oskarżenia pozwał go organizator Marszu Równości Bartosz Staszewski. Polityka oskarżył o zniesławienie.
Po roku utrudnień we wtorek oficjalnie otwarto wyremontowany oddział ratunkowy w Szpitalu Wojewódzkim przy al. Kraśnickiej. Jest wygodniej bezpieczniej dla pacjentów i lekarzy którzy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt.
Nie zdołaliśmy jeszcze ochłonąć po ustawieniu na rondzie przed Tarasami Zamkowymi masztu niepodległości a już mamy kolejne patriotyczne arcydzieło - ławkę niepodległości pomysłu Ministerstwa Obrony przez to ministerstwo na spółkę z ratuszem sfinansowaną.
Spektakl będący teatralną adaptacją dzieła Wieniedikta Jerofiejewa "Moskwa - Pietuszki" zobaczymy w czwartek i piątek w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN". Reżyserem przedstawienia jest związany z lubelską kulturą Józef Emil Warda który w latach 80. wyjechał na stałe do USA.
Brama Grodzka podsumowała ubiegły rok pracy. W sumie ośrodek zrealizował 94 wydarzenia. Najważniejszym projektem było czasopismo PA.RA. związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. Co znalazło się wśród tegorocznych planów ośrodka?
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net