Dziś jest: 16 paĽdziernika 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Pogoda  Ślad  Barwy szczęścia  Na Wspólnej  
» Wiadomości z Polski - Olsztyn
We wtorek rano zmarł prorektor ds. kadr Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. dr hab. Grzegorz Białuński. Miał 51 lat.
W okolicach tej miejscowości zderzyły się trzy tiry. Kierowca jednego z nich zginął w zmiażdżonej kabinie.
Strażacy interweniowali w podolsztyńskich Gągławkach. Mieszkanie wsi wdrapał się na dach budynku i groził że z niego rzuci. Sprawa jest poważna bo zrobił to kolejny raz w ciągu zaledwie kilku dni.
Urzędnicy znaleźli dla nich miejsce przy ul. Limanowskiego czyli w rejonie który kiedyś z pięknych kasztanowców słynął ale po przebudowie ulicy został z dużym stopniu ogołocony.
Dobra wiadomość dla stolicy regionu. Rusza przetarg na realizację linii kolejowej do Gutkowa. Otwiera to drogę do poważnego myślenia kolei miejskiej.
Nowoczesne centrum konferencyjne i dział regionaliów - to tylko część nowej inwestycji w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. Kosztowała około 115 mln zł.
- W niedzielę spotkałem się z władzami Olsztyna. Czuję że wyprostujemy naszą sytuację i skupimy się niebawem wyłącznie na aspektach sportowych - zapowiada prezes pierwszoligowych piłkarzy.
- Jest nas zbyt mało i pracujemy zbyt wiele godzin a to rodzi zagrożenie dla pacjentów - mówią wprost pielęgniarki i położne które rozpoczęły protest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie
Pociągi wracają na trasę Olsztyn-Olsztynek. Dla stolicy regionu jeszcze ważniejszą jest podana przy tej okazji informacja o realizacji linii do Gutkowa. Otwiera to drogę do kolei miejskiej.
Politycy prawicy uważają że prace wiszące w galerii Dobro w Olsztynie bezczeszczą symbole narodowe i religijne.
Dzięki jego pomocy jest szansa że skłóceni ludzie będą w przyszłości mogli spojrzeć sobie w oczy. W dniu rozpoczęcia Tygodnia Mediacji warto o jego pracy przypomnieć.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net