Dziś jest: 23 wrze¶nia 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: MasterChef  W rytmie serca  Drogi wolności  Rolnik szuka żony  
» Wiadomości z Polski - Opole
Ciasny kojec miski z zapleśniałymi resztkami jedzenia - w takich warunkach trzymany był ok. dwuletni owczarek którego w trybie interwencyjnym wolontariusze TOZ odebrali właścicielowi.
Chorzy z licznymi obrażeniami ciała z towarzysząca zakrzepicą żylną zyskali innowacyjną i bezpieczną metodę leczenia. Zespół chirurgów naczyniowych Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu pierwszy raz w historii Opolszczyzny wszczepił pacjentowi czasowy filtr do żyły czczej dolnej. Zabezpiecza on chorego przed zatorowością płucną i może być stosowany u pacjentów u których nie można stosować leczenia przeciwkrzepliwego.
Zespół "Gazety Wyborczej" postanowił zbadać które polskie miasta są najbardziej przyjazne młodym mieszkańcom. Opole w rankingu zajęło miejsce mniej więcej w środku stawki. Postanowiliśmy więc skonfrontować rankingowe wyniki z opiniami młodych opolan. Okazuje się że mamy kilka atutów ale trzeba przyznać że sporo zostało jeszcze do zrobienia.
Ponad 30 stron aktu oskarżenia trzy tomy akt kilkunastu świadków - to materiał jaki w Sądzie Rejonowym w Opolu złożył prof. Paweł Frącz przeciwko rektorowi Politechniki Opolskiej prof. Markowi Tukiendorfowi. Frącz uważa że rektor wielokrotnie go znieważył i zamierza przed sądem walczyć o swoje dobre imię. Już na wstępie dwóch sędziów wyłączyło się ze sprawy.
Borys Budka (PO) i Kamila Gasiuk-Pihowicz (.N) przyjechali do Opola żeby wesprzeć kandydatów Koalicji Obywatelskiej do samorządu.
Adrian Czubak wojewoda opolski poinformował w piątek że rozbudowa polderu Żelazna ruszyłaby już dawno gdyby nie opieszałość służb marszałka które nie przekazały potrzebnej dokumentacji nowo powstałym Wodom Polskim. Sęk w tym jak odpowiada marszałek że nikt po dokumenty się nie zgłosił a jakby tego było mało właściciele ziem którzy zostali wywłaszczeni wciąż czekają na pieniądze.
Opolszczyznę problem migracji dotyka w sposób szczególny. Dlatego w tym roku gospodarzem prestiżowej Ogólnopolskiej Konferencji Migracyjnej Komitetu Badań nad Migracjami PAN była Politechnika Opolska.
To największy w województwie i jeden z niewielu takich w Polsce. Plac zabaw przy Miejskim Domu Kultury od dzisiaj jest otwarty i dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta.
To nie będzie typowa premiera. W teatrze lalek i w teatrze w ogóle poezja pojawia się bardzo rzadko a "Zraniony Jeleń" jest próbą pokazania jej w sposób bardzo plastyczny i bardzo emocjonalny. Ale jest to także propozycja powrotu do rozmowy o poezji bo po spektaklu teatr zaprasza na spotkanie i rozmowę o twórczości Federico Garcii Lorci.
- Gdyby barbarzyńcy nas nie wywieźli w bydlęcych wagonach wymordowaliby nas banderowcy. Rodzina mojego ojca argumentowała że przecież żyjemy tam z dziada pradziada że nic nam się nie stanie. Jednej nocy 25 z nich straciło życie - wspomina Helena Dolińska prezes Koła Związku Sybiraków w Opolu.
- Interesujemy się polityką oglądamy programy informacyjne czytamy gazety szukamy takich informacji w internecie. Jeżeli ktoś uważa że tak nie jest to się myli i młodych ludzi nie docenia - przekonuje Alicja Wiśniewska. 18-latka po raz pierwszy w życiu będzie mogła głosować w wyborach samorządowych. Co więcej postanowiła zostać radną Opola.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net