» Wiadomości z Polski - Opole
Sześć psów rasy amstaff i pitbull terrier zabrali wolontariusze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w asyście policjantów z terenu posesji w Opolu - Czarnowąsach. Z anonimowego zgłoszenia wynikało że psy hodowane są do walk. To pierwszy taki przypadek w Opolu.
Uczestników koncertów "Debiuty" i "Premiery" wybierze sześcioosobowa rada artystyczna w której Opole reprezentują Jarosław Wasik dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki i Magdalena Matyjaszek naczelnik Wydziału Kultury Turystyki i Współpracy Zagranicznej. Artyści na zgłoszenia mają czas do końca kwietnia.
MM Systemy to firma działająca w branży Automotive jej zakład w Kątach Opolskich produkuje części dla czołowych samochodowych marek. Kolejny zakład firma zamierza otworzyć w opolskiej podstrefie specjalnej strefy ekonomicznej Opole-Wrzoski.
Wybory samorządowe 2018. To już oficjalne. Wicewojewoda Violetta Porowska będzie kandydatką Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Opola. Patryk Jaki wiceminister sprawiedliwości będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Warszawy. Te informacji przekazał dzisiaj podczas konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domku letniskowego nad Jeziorem Dużym w Turawie. Na szczęście nie było ofiar
W środę na konferencji prasowej przedstawiciele opolskich uczelni mieli mówić o reformie szkolnictwa wyższego. Gospodarzem konferencji był... Krzysztof Drynda który sam z uczelniami wyższymi nie ma nic wspólnego ale jest za to drugogarniturowym działaczem partii Jarosława Gowina. I już zaczął kampanię.
Violetta Porowska wicewojewoda opolska ma być kandydatką PiS na prezydenta Opola. Władze partii oficjalną decyzję mają podjąć w czwartek. Nieoficjalnie słyszymy że sprawa jest przesądzona choć sama Porowska ma się nie palić do startu.
Patryk Jaki wiceminister sprawiedliwości chciał ukarania dziewięciu osób które półtora roku temu okupowały jego biuro poselskie. Sąd Rejonowy w Opolu nie dopuścił go do postępowania jako oskarżyciela posiłkowego. Sąd nie miał też wątpliwości że żaden z obwinionych nie złamał prawa.
Namysłowscy śledczy zajmujący się przestępczością gospodarczą wpadli na trop nielegalnego handlu medykamentami. Za podejrzaną o to przestępstwo kobietą pojechali na Dolny Śląsk.
Okolica PNT to obecnie plac budowy. Na terenie parku od kilku miesięcy powstaje Centrum Projektowania Inżynieryjnego będące trzecim budynkiem w kompleksie. Wkrótce rozpocznie się realizacja czwartego w którym znajdzie się zaplecze wdrożeniowe i biurowe przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Cztery miesiące po rozstrzygnięciu konkursu na pomnik smoleński w Opolu w urzędzie wojewódzkim zorganizowano konferencję prasową by przybliżyć zwycięski projekt. - Myślałem że zwycięży praca typowa w postaci pomnika monumentu a nie w formie instalacji - mówi Arkadiusz Hasny autor zwycięskiego projektu.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net