Dziś jest: 17 listopada 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Opole
Ratusz ogłosił przetarg na przebudowę pl. Sebastiana w Opolu. Podstawą inwestycji będzie koncepcja która wygrała konkurs w 2011 roku ale zmodyfikowana. Prace mają się zakończyć we wrześniu przyszłego roku.
W zorganizowanym przez ratusz konkursie na zdjęcia Opola do miejskiego kalendarza na 2019 roku wzięło udział ponad 150 osób które nadesłały 420 zdjęć. Jury konkursowe wybierając trzy zwycięskie zdjęcia kierowało się kreatywnością a także brało pod uwagę to żeby fotografia nie znużyła odbiorcy w ciągu miesiąca.
Nawet dwa lata więzienia grożą mieszkance Brzegu która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. Nie dość że ruszyła pod prąd ulicą jednokierunkową to jeszcze wyjechała wprost na policyjny patrol.
W Rynku trwa już montaż choinek i drewnianych budek. Bożonarodzeniowy Jarmark w Opolu rozpocznie się 1 grudnia i potrwa prawie trzy tygodnie. W tym czasie zaplanowano wiele atrakcji po raz pierwszy pod ratuszem pojawi się Diabelski Młyn.
W czwartkowy wieczór strażacy zostali wezwani do pożaru w Biestrzynniku koło Turawy. Gdy opanowali ogień w jednym z pomieszczeń znaleźli zwłoki mężczyzny.
W czwartek senat Uniwersytetu Opolskiego przyjął uchwałę o włączeniu w struktury uczelni Państwowej Medycznej Szkoły Zawodowej.
Wszystkie kluby radnych będą miały swoich przedstawicieli w prezydium powstaną nowe komisje a obrady mają być merytoryczne i konkretne. Taką wizję pracy nowej Rady Miasta w Opolu ma Łukasz Sowada który w przyszłym tygodniu zostanie jej nowym przewodniczącym.
Uchwałę za włączeniem w struktury Uniwersytetu Opolskiego Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu poparło 51 osób jedna osoba wstrzymała się od głosu. Jeszcze w czwartek do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wysłano list informujący o podjęciu przez senaty obydwu uczelni jednobrzmiących uchwał kolejny krok to złożenie wniosku o połączenie uczelni.
Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną prokuratury dotyczącą wyroku w sprawie nauczycielki która zdjęła krzyż w pokoju nauczycielskim w Zespole Szkół Sportowych w Krapkowicach.
Koalicja Obywatelska Mniejszość Niemiecka i Polskie Stronnictwo Ludowe będą przez najbliższe pięć lat rządzić województwem. Członkowie koalicji składu zarządu województwa nie zdradzają ale nazwiska wydają się już oczywiste. Dzisiaj podpisano porozumienie programowe.
W lutym bieżącego roku prof. Marek Tukiendorf rektor Politechniki Opolskiej wprowadził zarządzenie zakładające zwiększenie z 30 do 90 godzin rocznie wymiaru praktyk zawodowych dla doktorantów. Sprawa trafiła do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego które uznało że zarządzenie rektora jest niezgodne z prawem.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net