» Wiadomości z Polski - Płock
W Szkole Podstawowej nr 11 odbyły się już po raz 11. Wzięło w nich udział 21 placówek uczestniczących w projekcie edukacyjnym "Szkoła/Przedszkole wspierające uzdolnienia".
Z okazji 400. rocznicy śmierci Szekspira brytyjska oficyna Hogarth Press zaprosiła najpopularniejszych dzisiaj pisarzy do sparafrazowania jego dzieł. Margaret Atwood wzięła się za "Burzę" Jeanette Winterson zainspirowała "Zimowa opowieść". Przed tygodniem ukazał się szósty i najbardziej wyczekiwany w serii "Macbeth" w interpretacji norweskiej gwiazdy kryminału Jo Nesbo.
Promocja albumu wydanego z okazji 95. rocznicy rywalizacji polskich drużyn z FC Barceloną odbędzie się w połowie września w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Publikację szykuje Zbigniew Pawłowski autor wielu książek o płockim sporcie od kilkudziesięciu lat fan Barcy.
Władysław Broniewski nie ukończył Gimnazjum Polskiego w Płocku. Dlaczego? Albo. W skład Flotylli Wiślanej broniącej Płocka w 1920 r. wchodził statek opancerzony "Płock". Prawda czy fałsz? Albo. Jak nazywał się znany architekt warszawski który dokonał w początkach XX w. gruntownej restauracji katedry płockiej?
Wystarczy wsiąść do łodzi. Niemal od razu zobaczysz zielony brzeg na nim proste nagrobki i 4 tys. tęczowych kwiatów. "Wyspa" najnowszy projekt Daniela Rycharskiego mówi o nadziei.
Przed 33. kolejką ekstraklasy nafciarze zajmują czwarte miejsce w grupie mistrzowskiej ich rywale z Lubina - siódme. Początek sobotniego meczu na stadionie przy Łukasiewicza - o 15.30.
Z okazji przypadającego 27 kwietnia dnia lekarzy weterynarii w cyklu "Był sobie Płock" nieśmiało skręcę w stronę "Terapii zastępczej". Zazwyczaj bowiem mówiąc: "lekarz" mamy na myśli osobę zajmującą się zdrowiem ludzkim jak mój gazetowy kolega po felietonowym piórze Jarosław Wanecki. Jednak warto pamiętać że mamy jeszcze lekarzy dentystów i właśnie lekarzy weterynarii.
M.in. takie pokazy przygotowali uczniowie I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Płocku. W trakcie dnia otwartego zachęcali młodszych kolegów i koleżanki do zapisania się do szkoły.
To już naprawdę ostatni moment by złożyć dokumenty! Co jest wymagane? Na początek wystarczy zamiłowanie do muzyki i niezły słuch. Jeśli wasze dzieci wykazują jedno i drugie być może jest to właściwy moment by zapisać je do szkoły przy Kolegialnej.
Z uchwały rady miasta: "Nadaje się Godność >Honorowego Obywatela Miasta Płocka Panu Konradowi Karolowi Jaskóle za całokształt działalności na rzecz rozwoju gospodarczego kulturalnego i historycznego Miasta Płocka". Były też inne nagrody.
- Magistrala R1 [Podolszyce - al. Piłsudskiego - al. Jachowicza - al. Kobylińskiego - red.] zostanie oddana w całości w czerwcu - odpowiada Marta Komorkowska z biura prasowego urzędu miasta.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net