Dziś jest: 23 lipca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Na Wspólnej  Tour de Pologne - kronika  Leśniczówka  Projekt Lady  
» Wiadomości z Polski - Poznań
Gdy MPK Poznań remontuje torowiska w dzień tramwaje muszą jeździć objazdami. Gdy w nocy - są skargi na hałas. Która opcja lepsza? MPK pyta poznaniaków o zdanie w sondzie.
Tylko 76 miejsc zostało w poznańskich liceach ogólnokształcących dla uczniów którzy w pierwszym naborze nie dostali się do żadnej z wybranych przez siebie szkół. Rusza nabór uzupełniający.
- Bądźmy razem! Nie dajmy sobie odebrać naszych praw! - apelują organizatorzy poniedziałkowego Łańcucha Światła. Zapraszają na pl. Mickiewicza. Proszą o zabranie latarek flag Polski i Unii Europejskiej.
Czesanie długich włosów może zająć pół godziny. Jeżeli o nie zadbamy to mogą sięgać kostek i... wygrać konkurs na najdłuższy warkocz. Długowłosi i długowłose już po raz dwudziesty chwalili się swoimi warkoczami na niedzielnym festynie Warkocz Magdaleny.
Budowa dróg czy rozwój Poznańskiej Kolei Metropolitalnej są dla mieszkańców Wielkopolski bardzo ważne. Ale jeśli chcemy dogonić Zachód musimy stawiać na innowacje. One są mniej spektakularne ale ogromnie ważne.
Koleiny stare balustrady popękane schody... Wiadukt nad przystankiem PST Szymanowskiego wymaga remontu. W tym czasie kierowcy i pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami.
Jezioro Drawsko obok lednickiego należy do moich ulubionych jezior. Srebrne zaś w słońcu srebrzy się naprawdę. Nasz premier nie wie po której stronie podczas II wojny światowej byli Węgrzy. Wielu mieszkańców tamtych ziem do dziś nie wie po której - polskiej czy niemieckiej - stronie znajdowała się ta przecudna jeziorna kraina.
W piątek 13 lipca stracił pracę w Wielkopolskim Funduszu Ochrony Środowiska. Oficjalny powód: "blogowanie w godzinach pracy". Sprawa może mieć jednak związek z budową słynnego już zamku w Stobnicy. Jego inwestor zaprosił Krzysztofa Mączkowskiego do swojej fundacji i sprawił że jego nazwisko jest dziś niewygodne.
Ponad 4 tysiące miłośników wyzwań ekstremalnych i adrenaliny z całej Polski zjechało do Poznania na kolejną edycję Runmageddonu.
Dorośli dowiedzieli się czegoś o historii Starego Zoo a dzieci poznały zwyczaje zwierząt - wszystko to w ramach comiesięcznego cyklu "Śladami historii Poznania". Kolejne spotkanie będzie dotyczyło Bambrów.
- Na osteoporozę chorują nie tylko ludzie w podeszłym wieku. Bywa że zdrowy wydawałoby się 20-latek ma niepokojąco niską masę kostną. Na stań naszego szkieletu ma wpływ wiek ale alkohol palenie mała aktywność fizyczna. I dieta a dokładnie brak witaminy D - mówi Dorota Modrzejewska elektroradiolog z Centrum Diagnostyki Obrazowej w Poznaniu.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net