Dziś jest: 17 stycznia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Poznań
Ministerstwo Sprawiedliwości chce zlikwidować jeden z wydziałów gospodarczych w sądzie na poznańskim Starym Mieście. Tak się składa że stanowisko może stracić Bartłomiej Przymusiński sędzia znany z publicznego krytykowania obecnej władzy.
- Dwa lata temu prezydent Jacek Jaśkowiak dostał list z groźbami. Autor listu opisywał w nim szczegóły z życia Jacka pisał że wie gdzie mieszka. Odgrażał się że "przyjdzie do jego domu i wtedy...". Osobiście zawiozłem zawiadomienie na policję. Umorzyli to - mówi Andrzej Białas pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego byłym dyrektorem gabinetu prezydenta.
Smutek płacz żal i niedowierzanie - o takich emocjach najczęściej mówili poznaniacy zgromadzeni na pl. Wolności w środowy wieczór dwa dni po śmierci Pawła Adamowicza. Kilkaset osób ułożyło w kształt serca znicze tuż przy schodach Arkadii - tak by dla prezydenta Gdańska stworzyć Największe Serce Świata.
Miasto organizuje transmisję z gdańskich uroczystości pogrzebowych prezydenta Pawła Adamowicza. Poznaniacy będą mogli oglądać je wspólnie na telebimie w sobotę o godz. 12 na placu Wolności.
Tomasz Lewandowski został pełnomocnikiem prezydenta do spraw mieszkalnictwa. Będzie podlegał Jackowi Jaśkowiakowi a nie nadzorującemu mieszkania wiceprezydentowi Bartoszowi Gussowi. To prestiżowa wygrana - w praktyce ma taką władzę jak wtedy gdy był zastępcą prezydenta.
W 2022 r. powinna być gotowa nowa trasa tramwajowa w ulicy Ratajczaka która ułatwi dojazd do centrum z Wildy czy Dębca. Teraz spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie szuka chętnych na opracowanie projektu trasy.
Policjanci z Konina zatrzymali kierowcę który pod wpływem alkoholu wiózł dwie córki w wieku szkolnym. Dodatkowo miał też sądowy zakaz kierowania. Grozi mu do pięciu lat więzienia.
Cezary O. 41-letni przedsiębiorca z Kórnika przyznał się do publicznego nawoływania do stosowania przemocy wobec prezydentów Poznania Jacka Jaśkowiaka i Wrocławia Jacka Sutryka z powodu ich przynależności politycznej. Odpowie także za publiczne propagowanie faszyzmu.
W środę wieczorem polskie miasta będą układać największe serce świata dla zmarłego Pawła Adamowicza. Poznaniacy spotkają się o godz. 20 na pl. Wolności. Podobnie jak w poniedziałek spotkanie odbędzie się w milczeniu.
Rodzice nie będą mogli odwozić dzieci pod drzwi szkoły? Prezydent Jaśkowiak przygląda się pomysłowi z Wiednia. - Nie chodzi o zakaz odwożenia dzieci a uporządkowanie ruchu i parkowania tuż przed szkołą - tłumaczy dr Michał Beim ekspert ds. transportu.
W ciągu doby Magda Linette odpadła z wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Po porażce z Naomi Osaką w singlu odpadła też w I rundzie gry podwójnej.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net