» Wiadomości z Polski - Poznań
Kilkuletnia dziewczynka powiadomiła policjantów patrolujących poznański Stary Rynek o pożarze w kamienicy. Nie czekając na straż pożarną policjanci zaczęli ewakuować mieszkańców. Zatruli się dymem są w szpitalu.
Znamy już nazwisko prezydenckiego pełnomocnika ds. młodzieży. To Anna Wawdysz wicedyrektor Wydziału Rozwoju Miasta. - Pełnomocnik musi być osobą otwartą na młodych i równocześnie znającą urzędowe procedury - mówi o swojej nowej roli.
Tych eksponatów nie zobaczycie na co dzień. Warto zajrzeć do Wielkopolskiego Muzeum Wojskowego na Starym Rynku. Na wystawie "Pod znakiem Orła Białego" pokazano znaki wojskowe i kombatanckie broń mundury fotografie druki okolicznościowe - wszystko to co wiąże się z walką Wielkopolan o niepodległą Polskę
Wygodniejszy utwardzony przejazd pod mostem Królowej Jadwigi ławki nowe drzewa i monitoring. Nowy odcinek Wartostrady po stronie Wildy jest już zakończony. A w planach są remonty i kolejne rozbudowy ścieżek nad rzeką.
Synoptycy IMGW ostrzegają przed burzami z deszczem i porywami wiatru do 80 km na godz. które po południu wystąpią w Wielkopolsce.
A co jeśli w centrum handlowym znaleziono bombę? Policja chce być gotowa na taki scenariusz dlatego ćwiczy w Starym Browarze. Z tego powodu ewakuowano klientów i zamknięto okoliczne ulice.
Szkoła przy ul. Kanclerskiej przechodzi rozbudowę i remont. Przeniosą się do niej uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 103. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Tadeusz Zysk będzie kandydatem PiS na prezydenta Poznania. Oficjalnie "namaścił" go prezes Jarosław Kaczyński.
Torowisko na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju musi przejść generalny remont. MPK Poznań już się do niego przygotowuje. Prace zaczną się jednak nie wcześniej niż w 2020 roku.
Poznańskie Inwestycje Miejskie wybrały wykonawcę krytej pływalni na os. Piastowskim. To firma PTB Nickel która prace rozpocznie już w maju.
Już ponad rok na możliwość wprowadzenia się czekają osoby które kupiły mieszkanie na osiedlu Wechty przy ul. Morzyczańskiej na Ratajach. Problem dotyczy prawie 100 mieszkań. Stoją puste bo deweloper nie potrafi zapewnić dla nich miejsc parkingowych.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net