Dziś jest: 16 paĽdziernika 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Ślad  Pogoda  Barwy szczęścia  Na Wspólnej  
» Wiadomości z Polski - Poznań
Wybory prezydenta Poznania mogą zakończyć się już w pierwszej turze - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie radiozet.pl i lokalnapolityka.pl.
Kobieta gwałcona w dzieciństwie przez księdza dostała już milion złotych zadośćuczynienia od Towarzystwa Chrystusowego. Kościelne zgromadzenie wykonało przełomowy i prawomocny wyrok poznańskiego sądu mimo że o jego uchylenie chce jeszcze walczyć przed Sądem Najwyższym.
Aby zagłosować w wyborach samorządowych 2018 w miejscu zamieszkania najpóźniej do 19 października trzeba dopisać się do rejestru wyborców w urzędzie. Jak to można zrobić w Poznaniu?
Gdzie mieszkają? Jakie komitety prezentują? Który raz startują w wyborach samorządowych? Sprawdźcie się w quizie o kandydatach na prezydenta Poznania? Ale uwaga to nie jest test wiedzy z ich poglądów politycznych!
Do Poznania w listopadzie trafi najnowocześniejszy robot chirurgiczny Da Vinci klasy Xi. - Dzięki pomocy Unii Europejskiej równamy do reszty świata! - mówił w poniedziałek dr Błażej Nowakowski chirurg szef oddziału Oddział Ginekologii Operacyjnej Onkologicznej i Endoskopowej.
- Jeśli poznaniacy zdecydują że wygram w pierwszej turze będzie to dla mnie jeszcze większe zobowiązanie do ciężkiej pracy - mówi o wynikach sondażu KANTAR Millward Brown dla "Wyborczej" Jacek Jaśkowiak. - Jest tak zużyty że wynik nie pozwala mu na wygraną w I turze. Nawet w bastionie PO - odpowiada Tadeusz Zysk.
Wybory samorządowe 2018. Budowę linii tramwajowej z Franowa do Zalasewa zapowiada posłanka Bożena Szydłowska (PO) kandydatka na burmistrza Swarzędza. Wstępne szacunki kosztu budowy 6-kilometrowej trasy to prawie 300 mln zł.
Wsparcie miasta dla opieki nad osobami starszymi jest niewystarczające i musi się zwiększyć - to sprawa wokół której zgodziły się wszystkie uczestniczki poniedziałkowej debaty z udziałem kandydatek do rady miasta. W innych sprawach spory były gorące.
Wybory samorządowe 2018 w Poznaniu. Zwiększenie roli Młodzieżowej Rady Miasta Poznania i mieszkania dla młodych to główne obietnice Tadeusza Zyska skierowane do najmłodszych wyborców.
Do końca miesiąca mają czas firmy które są gotowe wybudować drogę rowerową wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Wygodny przejazd ma prowadzić od hotelu Sheraton i MTP aż za rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego. Ale przy dawnym kinie Olimpia piesi i rowerzyści będą musieli podzielić się ścieżką.
Działacze Polonii Poznań przedstawili problemy ekstraligowych piłkarek wiceprezydentowi miasta Tomaszowi Lewandowskiemu. Klubowi grozi bankructwo i wyrzucenie z rozgrywek. Decyzja o ewentualnej pomocy z magistratu zapadnie w czwartek.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net