Dziś jest: 23 lipca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Na Wspólnej  Tour de Pologne - kronika  Leśniczówka  Projekt Lady  
» Wiadomości z Polski - Rzeszów
Warszawa Opole Wrocław - to zwycięzcy rankingu wśród miast wojewódzkich który tradycyjnie już przygotowało samorządowe pismo "Wspólnota". Autorzy raportu podkreślają duży skok Opola. A gdzie tym razem wylądowała stolica Podkarpacia?
Do zdarzenia doszło w piątek w miejscowości Wrocanka (pow. krośnieński). Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej i policjanci rozpoczęli za nim pościg. Pijany 21-latek próbował uciec i wjechał do rowu.
Krzysztof Buczkowski zawodnik ekstraligowego GKM Grudziądz zwyciężył w XXXI Memoriale im. Eugeniusza Nazimka. Najlepszy z rzeszowskich zawodników Karol Baran zajął w całych zawodach 5. miejsce.
- Problemy nie istnieją. Są tylko wyzwania zadania do wykonania. II liga stawia wymagania ale my chcemy im sprostać. Chcemy zapewnić kibicom komfort oglądania meczów a drużyna ma mieć niezbędne warunki do funkcjonowania. Tak by piłkarze mogli skupić się tylko na wygrywaniu - mówi Wojciech Zając nowy prezes sekcji piłkarskiej drugoligowej Resovii Rzeszów.
Na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia dwóch samochodów. Utrudnienia mogą potrwać do ok. godz. 18.
Na drodze nr 9 doszło do pożaru samochodu osobowego pomiędzy miejscowościami Jadachy i Alfredówka (pow. tarnobrzeski).
Czytelnik "Wyborczej" alarmuje że na stronie rzeszowskiego urzędu miasta rejestracja do wypożyczenia roweru miejskiego kieruje jeszcze na stronę starego operatora. Dodaje że w lokalizacjach stacji brakuje też kilku najważniejszych punktów w mieście m.in. akademików na Zalesiu.
Do śmiertelnego wypadku doszło w Zdziechowicach (pow. stalowowolski). Kobieta potrąciła 56-letniego mężczyznę który prowadził rower.
Do tragedii doszło w sobotę wieczorem nad zalewem w Bratkowicach (gm. Świlcza). Mężczyzna wszedł wraz z kilkoma osobami do wody. Po chwili jego znajomi zorientowali się że 40-latek zniknął.
Maciej Jodko rzeszowianin i wielokrotny polski medalista w ekstremalnym zjeździe rowerowym krytykuje miasto za zburzenie toru na Olszynkach. Taka decyzja zapadła po śmiertelnym wypadku trenującego tam 14-latka. - To było najlepsze miejsce na rozpoczęcie nauki. Teraz chłopaki nie mają gdzie jeździć - mówi.
Na stulecie odzyskania niepodległości organizowana jest uroczysta defilada która wyruszy z muzeum przy ul. Miłocińskiej w kierunku rzeszowskiego rynku.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net