Dziś jest: 16 paĽdziernika 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Ślad  Pogoda  Barwy szczęścia  Na Wspólnej  
» Wiadomości z Polski - Rzeszów
Wtorkowa sesja zaczęła się od ostrego starcia o główny deptak miasta - ul. 3 Maja. - Ekspertyza przygotowana przez fachowca z NOT nie pozostawia suchej nitki na jakości prac wykonanych na deptaku podczas jego przebudowy. Materiały które zostały użyte nie są najwyższej jakości - mówili radni Prawa i Sprawiedliwości. - A co to za ekspertyza jakieś chłopy ją zrobiły - podsumował wystąpienia rajców PiS Tadeusz Ferenc prezydent Rzeszowa. To rozsierdziło radnych PiS.
Rzeszowska policja otrzymała we wtorek zgłoszenie o niezidentyfikowanej przesyłce którą odebrali pracownicy Hotelu Korona przy ul. Litewskiej w Rzeszowie. Policja zabezpiecza teren i ustala jej zawartość.
Cztery przyjaciółki spotykają się od wielu lat na cotygodniowym brydżu. Nawet kiedy jedna z nich umiera nic nie stoi na przeszkodzie by tę tradycję kontynuować tym bardziej że nieboszczka zza grobu wykazuje się nie mniejszym niż za życia poczuciem humoru. Premierowy spektakl w Teatrze Bo Tak "Umrzeć ze śmiechu" ma wszystko co kochają widzowie: jest przezabawny i zaskakujący a największą niespodzianką jest kreacja Marioli Łabno-Flaumenhaft.
W sąsiedztwie powstającego biurowca Rzeszów Business Park przy al. Armii Krajowej buduje się kolejny - Pobitno Office. Obiekt będzie miał częściowo przeszkloną elewację. Ma być gotowy w połowie przyszłego roku.
W Rzeszowie odbył się finał cyklu Speedway Diamond Cup którego organizatorem była Stal Rzeszów. Zwycięzca otrzymał diament o wartości ponad pół miliona złotych. Wystartowali m.in. Greg Hancock i Niels Kristian Iversen. Nie przyciągnęło to jednak kibiców na trybuny. - Nie można mieć satysfakcji z tak niskiej frekwencji. Jestem zawiedziony Rzeszowem - nie ukrywa niezadowolenia Ireneusz Nawrocki prezes Speedway Stali Rzeszów.
Wybory samorządowe 2018. Marszałek Marek Kuchciński spotkał się z mieszkańcami Chłopic w szkolnej hali sportowej by udzielić poparcia wójtowi gminy który ubiega się o reelekcję. W trakcie spotkania uczniowie z gminy śpiewali patriotyczne piosenki. "Agitacja w obecności uczniów to złamanie przepisów prawa wyborczego" - pisze nasz Czytelnik. Wójt tłumaczy że występ uczniów był związany z obchodami 100-lecia niepodległości Polski.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli w ciągu ostatniego tygodnia łącznie 53 kg nielegalnego bursztynu. Towar próbowali przemycić obywatele Ukrainy.
Jak wykonać resuscytację krążeniowo - oddechową? Gdzie znajduje się aktualna mapa defibrylatorów w Rzeszowie? - na te pytania znajdą odpowiedź rzeszowianie we wtorek w czasie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.
- W tej chwili mamy dograną połowę składu. Może być nawet taka sytuacja że 2 listopada podamy całą kadrę - mówi Ireneusz Nawrocki prezes Speedway Stal Rzeszów. Okno transferowe w polskim żużlu rozpoczyna się 1 listopada i dopiero wtedy kluby oficjalnie będą mogły ogłaszać nowych zawodników.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej (KAS) z Oddziału Celnego w Korczowej udaremnili przemyt 94 żywych chronionych raków. Skorupiaki przemycane były w bagażu w plastikowym pudełku.
Kilkadziesiąt drzewek owocowych posadzono obok Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej im. Rodziny Ulmów. Obok nich umieszczono tablice z nazwami miejscowości z których pochodzą polscy Sprawiedliwi.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net