Dziś jest: 16 paĽdziernika 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Pogoda  Ślad  Barwy szczęścia  Na Wspólnej  
» Wiadomości z Polski - Toruń
W wtorek oficjele podpisali i wmurowali akt erekcyjny pod nowy budynek Sądu Rejonowego w Toruniu. Gmach w ciągu trzech lat wyrośnie na pl. Zwycięstwa.
Dotychczasowy przeciwnik budowy mostu tymczasowego na czas remontu przeprawy im. Piłsudskiego prezydent Michał Zaleski ogłosił że istnieje możliwość ułożenia czasowej konstrukcji.
Radni sejmiku województwa wszystkich opcji zaapelowali o udział w niedzielnych wyborach samorządowych i prawidłowe wypełnianie kart do głosowania. To ważne bo przed czterema laty aż 20 proc. głosów okazało się nieważnych.
Toruńskie Sokoły zajęły drugie miejsce w turnieju eliminacyjnym minihokeja Czerkawski Cup i w lutym pojadą na finał rozgrywek który odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
W weekend w Dworze Artusa odbyła się kolejna edycja Milongi Piernikowej. Tango tańczyło kilkanaście par.
Komitet wyborczy urzędującego prezydenta Torunia Michała Zaleskiego prawomocnie wygrał proces wyborczy z Tomaszem Lenzem posłem PO i kandydatem na prezydenta Koalicji Obywatelskiej.
Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zainaugurowała rok akademicki - 21. w swojej historii. Studentów już ma sporo ale rekrutacja wciąż trwa.
Toruńscy redemptoryści twierdzą że nie planują budowy hotelu na terenach po warsztatach szkolnych "samochodówki" i nie naciskają na władze miasta w sprawie rozbudowy ul. św. Klemensa.
W Toruniu wystąpiła włoska formacja Magasin du Cafe. W kameralnym pubie zapanowała atmosfera retro milongi i nowojorskich klubów.
Motocyklista na zakręcie zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z oplem vectrą.
- W diecezji toruńskiej nie ma tolerancji dla osób duchownych które dokonują jakichkolwiek przestępstw a tym bardziej przestępstw pedofilii - oświadczył rzecznik toruńskiej kurii ks. Paweł Borowski.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net