Dziś jest: 23 lipca 2018kalendarium [»]
Dziś w TV: Na Wspólnej  Tour de Pologne - kronika  Leśniczówka  Projekt Lady  
» Wiadomości z Polski - Wrocław
Gądów Mały w XIV w. był folwarkiem. Rozrastał się i zmieniał nazwy: "Gaudow" "Gandow" "Gaudaw". W 1795 r. Gądów był już wsią która liczyła 88 mieszkańców i miała dwie gospody. Do 1810 r. jego właścicielem była kapituła wrocławska. Ludziom żyło się tu dobrze mieszkańców przybywało a wieś się rozrastała. W połowie XIX w. liczyła 194 mieszkańców którzy zajmowali 17 domostw. Były tu folwark cegielnia dwie kuźnie i komora celna. Częścią Wrocławia stał się w 1928 r.
- W kabinie zgasły światła gwałtownie trzęsło. Sufit nade mną zaczął się zwijać. Chwilę później zobaczyłam za oknem oślepiający błysk - mówi pasażerka samolotu który spadł przed wrocławskim lotniskiem. - Miałam świadomość że zaraz zginę.
Platforma wycofa w poniedziałek rekomendację dla Kazimierza Ujazdowskiego jako swojego kandydata w jesiennych wyborach prezydenta Wrocławia.  To cena za powstanie w mieście Koalicji Obywatelskiej.
Brave Festival zakończył koncert Radzimira Dębskiego i Ghetto Classics. Zespołu dla którego muzyka jest możliwością ucieczki ze slumsów.
Koniec prac na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego i Małachowskiego zaplanowano na dzisiaj. Remont potrwa jednak jeszcze kilka dni.
Drużyna Zagłębia Lubin wygrała 3:1 w Warszawie z mistrzem Polski - Legią. Lubinianie bezbłędnie wykorzystali błędy w defensywie rywali.
We wtorek pod obrady Senatu trafi projekt nowelizacji ustaw związanych z sądami. Wieczorem wrocławianie i wrocławianki zbiorą się w rynku aby kolejny raz zamanifestować swój sprzeciw wobec przeprowadzanych przez PiS zmian.
Gertrud Staats malowała w czasach kiedy kobiety nie miały większych szans na karierę artystyczną. Krytycy jak to krytycy - raz pisali głupoty "o męskiej sile i odwadze" z jaką wprowadza widza w naturę gór a raz o kobiecej wrażliwości na piękno natury kolor oraz zapach.
Na początku czerwca wniosek o pozwolenie na rozbudowę hotelu złożył jego właściciel.
Od sierpnia po Wrocławiu ma zacząć jeździć darmowa taksówka podczas jazdy nią pasażerowie dowiedzą się ciekawostek na temat Wrocławia. Za kierownicą mają zasiąść pasjonaci historii stolicy Dolnego Śląska.
- "Widzowie będą mogli z ósmego piętra Renomy przenieść się do takich miejsc jak Rzym Lizbona czy Berlin" - zapowiadają organizatorzy Letniego Kina.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net