Dziś jest: 17 lutego 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Wrocław
Syn oberżysty grający na legnickich weselach i pogrzebach stworzył orkiestrę podbijającą Europę. Rozpadła się gdy kazał muzykom jechać do Warszawy pociągiem w IV klasie. Ale na tych gruzach wyrósł olbrzym - Berlińscy Filharmonicy.
Redaktor naczelny "Wyborczej" i synowie wielkiego polskiego aforysty Stanisława Jerzego Leca będą gośćmi najnowszego spotkania z cyklu "Wyborcza na żywo".
Na murze tzw. Nowego Cmentarza Żydowskiego przy ul. Lotniczej ktoś namalował farbą napis "Jezus jest królem". - To przejaw tzw. pobożnego wandalizmu - komentują mieszkańcy Wrocławia. W niedzielę chcą usunąć hasło.
CBŚP zatrzymało pięć osób w związku z nieprawidłowościami przy składowaniu śmieci w Bogatyni. Postawiono im zarzuty niegospodarności przyjmowania łapówek i fałszowania dokumentacji. Wśród zatrzymanych byli m.in. były burmistrz gminy Andrzej G. i prezes zarządu PGE Energia Odnawialna Sławomir Z.
Most Tumski musi zostać wyremontowany a to oznacza że kilka ton kłódek zakochanych które na nim wiszą trzeba będzie zdjąć. Ci którzy chcą zachować swoją na pamiątkę powinni ją więc jak najszybciej zabrać. Pozostałe kłódki zostaną przewiezione do siedziby ZDiUM.
W niedzielę w D.K. Luksus odbędzie się benefit na rzecz czeczeńskich uchodźców którzy przebywają na dworcu w Brześciu na granicy polsko-białoruskiej.
W sobotę 2 marca odbędzie się Bieg dla Hospicjów. Jego organizatorzy będą zbierali pieniądze nie tylko na potrzeby wrocławskich placówek ale i na rzecz hospicjum św. Jana Pawła II w Rwandzie. Wciąż można się zapisać.
Wrocławski urząd miejski przygotowuje się do rewitalizacji kolejnych osiedli w tym Brochowa i Leśnicy. Najpierw chce skonsultować z mieszkańcami to które obszary powinny doczekać się odnowy.
W marcu rusza nowy system Wrocławskiego Roweru Miejskiego (WRM) z jednośladami czwartej generacji. Nowe rowery z zainstalowanym komputerem pokładowym dają możliwość zostawiania ich poza stacją - tak jak w przypadku hulajnóg elektrycznych. Czy Wrocław wzorem chińskich miast wprowadzi to rozwiązanie?
Może powinno się ogłaszać żałobę tylko w przypadku nagłych wydarzeń tragicznych dla całego narodu i wtedy odwołać wszystkie imprezy masowe i rozrywkowe - mówi Konrad Imiela dyrektor Teatru Capitol we Wrocławiu.
Apartamentowiec przy ul. Księcia Witolda 28 łączyć będzie nowoczesną architekturę z elementami charakterystycznymi dla stylowej miejskiej kamienicy. Całość ma harmonizować ze śródmiejską zabytkową zabudową wyspy Kępa Mieszczańska której historia sięga XIV wieku.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net