» Wiadomości z Polski - Zielona Góra
Mieliśmy otrzymać od miasta nowe miejsca ale teraz się okazuje że na terenie unijnej inwestycji nie można handlować. Czujemy się oszukani. Zwijamy biznesy - mówią przedsiębiorcy spod dworców PKP i PKS.
Prezydent Janusz Kubicki wskrzesza festiwal im. Anny German. Imprezę wyemituje publiczna TVP2. - Nie wiem czy chodzi o markę czy o jesienne wybory. Przez ostatnie trzy lata mógł budować porządny produkt w sferze kultury a nie przygotowywać bigos wyborczy - ocenia Tomasz Nesterowicz z SLD.
Po raz siódmy mieszkańcy Nowej Soli dostaną flagi narodowe. Akcja ma przygotować do Święta Flagi i obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
- E-zwolnienia to rozwiązanie przyjazne pacjentom. Wprowadzają duże udogodnienia dla wszystkich stron: lekarzy pacjentów pracodawców i ZUS - mówił w czwartek w zielonogórskiej Poliklinice wojewoda Władysław Dajczak. Poinformował jednak że elektroniczne zwolnienia obligatoryjnie wejdą dopiero od grudnia br. a nie od lipca jak zapowiadano wcześniej.
W Warszawie prezes Jarosław Kaczyński ogłosił kandydatów PiS na prezydentów największych polskich miast. Jeśli chodzi o Zieloną Górą nie ma niespodzianki: z Januszem Kubickim o fotel powalczy Piotr Barczak.
W czwartek prezydent Janusz Kubicki podpisał umowę na budowę kolejnej ścieżki rowerowej. Ta powstanie wzdłuż ul. Łużyckiej i kosztować będzie nieco ponad 25 mln zł. Inwestycja wiąże się z wycięciem 162 drzew.
W środę Krosno Odrzańskie odwiedził prezydent Andrzej Duda. Wygłosił przemówienie dla mieszkańców a potem spotkał się z samorządowcami. Starostwo powiatowe które organizowało wizytę nie zaprosiło jednak burmistrza z PO Marka Cebulę. - To było spotkanie zarządu powiatu a sala nie była duża - tłumaczy wicestarosta krośnieński. W powiecie władzę ma PSL i lokalny komitet.
Miesięcznie przyszły lekarz dostanie 2 tys. zł. Tyle że musi stypendialną pomoc odpracować w lubuskich szpitalach.
42-letni Polak w ręce pograniczników wpadł na drodze nr 18 koło Olszyny. W bagażniku wiózł 288 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy
- Nie mam wątpliwości że obwodnica jest miastu potrzebna. Będę w tej sprawie w kontakcie z posłami - obiecywał w Krośnie Odrzańskim Andrzej Duda. Prezydent dziękował też rządowi PiS za "mądrą politykę" i apelował do premiera Morawieckiego o uwzględnienie postulatów matek niepełnosprawnych dzieci które protestują w Sejmie.
Mam kilka grup turystów wszyscy wierzą że zobaczą pałac. Nie wiem jak im powiem że zostali oszukani bo zwiedzania wcale nie będzie - żali się Krzysztof Fedorowicz winiarz z Winnicy Miłosz w Łazie.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net