Dziś jest: 17 stycznia 2019kalendarium [»]
Dziś w TV: Jutro:
» Wiadomości z Polski - Zielona Góra
"Są ludzie którzy nie zasługują na to aby chodzić po tym świecie. Kara śmierci powinna być stosowana" - napisał na Facebooku prezydent Zielonej Góry odnosząc się do zabójstwa Pawła Adamowicza. Wpisem podzielił followersów. Jedni nawoływali do linczu drudzy skarcili prezydenta za skrajne poglądy.
Konsultacje ruszą za tydzień. Mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje uwagi dotyczące programu współfinansowanego przez marszałek.
- Wszyscy jesteśmy gdańszczanami. Łączymy się w bólu z rodziną prezydenta Pawła Adamowicza. W związku z wprowadzoną żałobą narodową nie zagramy planowanych na sobotę spektakli - ogłosił na swojej stronie zespół Teatru Lubuskiego.
W grudniu zielonogórzanie zostali pozbawieni dogodnych połączeń z Warszawą. PKP Intercity tłumaczyło zmiany remontem torów który zaplanowano na... rok 2020. Poseł Jerzy Materna usłyszał że doszło do pomyłki.
27. Finał WOŚP choć okryty cieniem z powodu tragicznych wydarzeń w Gdańsku nadal trwa. Zbiórkę na medyczny sprzęt dla najmłodszych można wesprzeć licytując w internetowych aukcjach.
Zielonogórski Klub Żużlowy ogłosił casting na podprowadzające Falubazu Zielona Góra które będą towarzyszyły żużlowcom podczas każdego ekstraligowego meczu.
W sobotę w Gdańsku odbędzie się pogrzeb Pawła Adamowicza. Tego dnia o godz. 17 przed filharmonią w Zielonej Górze odbędzie się miejskie pożegnanie zamordowanego prezydenta Gdańska.
W dwie kolejne soboty - 19 i 26 stycznia - w Zielonej Górze i okolicach myśliwi będą zbiorowo polować na dziki. Odstrzał argumentowany jest walką z wirusem ASF. Polowania odbędą się w lasach koło Krępy Zawady Przylepu i Łężycy.
Do końca stycznia Wioleta Haręźlak będzie wiceprezydentem Zielonej Góry. Później też pokieruje miejskimi sprawami społecznymi oświatą kulturą i sportem ale jako dyrektorka jednego z departamentów.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dzięki której każdy może uratować życie nie tylko sobie ale i komuś. W mroźne dni chodzi zwłaszcza o tych którzy nie mają domów
- Po interwencjach mieszkańców i radnego Kazimierza Łatwińskiego niezwłocznie napisałem SMS do ministra Bittela. Oddzwonił prezes PKP Intercity i przeprosił za usunięcie połączeń z Zielonej Góry do Warszawy i z powrotem. Doszło do tego przez nieuwagę. Pociągi mają wrócić w marcu - mówi Jerzy Materna lubuski poseł Prawa i Sprawiedliwości.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież Materace Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy Sklep materace Toruń • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net