Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]

ArtykułJak zagospodarować garaż?

Garaż to pomieszczenie, które służy nam nie tylko do przechowywania samochodu. To także miejsce, w którym trzymamy niepotrzebne na co dzień rzeczy, narzędzia, sprzęty sportowe i wiele innych. Wielu mężczyzn decyduje się na stworzenie w nim własnego warsztatu, w którym mogą wykonywać różne prace remontowe i naprawcze. Zastanówmy się więc w jaki sposób go urządzić, aby był funkcjonalny.

Wykorzystanie przestrzeni

Jeśli nie myślimy o przechowywaniu dużej ilości rzeczy w garażu, wystarczy kilka regałów czy półek, umiejscowionych na tyłach pomieszczenia, gdzie pomieścimy podstawowe rzeczy oraz na przykład narzędzia. Natomiast jeśli mamy zamiar składować dużo i różnej wielkości rzeczy, musimy zagospodarować wszystkie trzy ściany garażu, aby nie powstał natłok i bałagan. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest stworzenie w takim przypadku małego warsztatu, gdzie wszystkie „brudne” czynności związane z samochodem i nie tylko mogą być wykonywane właśnie w garażu.

Najczęstszymi meblami, które można zauważyć w naszych garażach, są te wyniesione z domu, które znudziły się, zepsuły lub przestały pasować po remoncie do wnętrza. Warto też zaopatrzyć się w regały drewniane, czy systemową zabudowę, czyli rozmaite elementy, które ułatwią nam przechowywanie wielu rzeczy: szafki wiszące, stojące, kosze i pojemniki, tablice na narzędzia, wieszaki, czy haki. Tego rodzaju zabudowa posiada jedną zaletę: można ją dowolnie modyfikować i stale uzupełniać, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że zabrakło nam miejsca.

Wyposażenie warsztatu

Czas na kompletowanie narzędzi. W pierwszej kolejności zbierzmy cały sprzęt, który mamy i zróbmy selekcję. To, co jest zużyte i nie nadaje się do niczego wyrzućmy, natomiast sprawne akcesoria posegregujmy w odpowiednich miejscach. Czekają nas również duże zakupy – znajdźmy dobry i solidny sklep, który oferuje sprzęt w atrakcyjnych cenach i wysokiej jakości, na przykład firma MAGMA, gdzie narzędzia warsztatowe dostępne są od ręki.

Ponadto w domowym warsztacie powinny znaleźć się takie narzędzia jak: wiertarka z regulowanymi obrotami, zmianą kierunku obrotów i wbudowanym udałem, młotek, zestaw wkrętaków, szczypiec, klucze, kombinerki, obcęgi, pilniczki różnokształtne, noże z wysuwanym ostrzem, pęseta, poziomica oraz piłka do metalu. Z narzędzi elektrycznych przydadzą się: lutownica, prosty miernik (napięcia, prądy, oporność), cęgi boczne, tester napięcia. Niezbędny jest również podstawowy zestaw malarski, czyli pędzle, kuwety, wałki i szpachelka.

W co drugim warsztacie domowym można też znaleźć szlifierkę kątową, która przyda się zarówno w drobnych pracach remontowych, jak i konkretnych pracach budowlanych. Musimy jednak odpowiednio dobrać ją do naszych potrzeb i dopasować tarczę szlifierską – sklep MAGMA oraz inne profesjonalne sklepy z narzędziami oferuje nam szeroki asortyment takiego towaru.

Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net