Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]

ArtykułNa dobry początek, czyli kasy fiskalne i przyjazne rozwiązania

Urządzenia fiskalne stają się coraz bardziej funkcjonalne i coraz prostsze w użyciu. Nie zmienia to jednak faktu, że obsługi pierwszej kasy fiskalnej również trzeba się nauczyć. Dlatego na początek fiskalnej drogi warto zaopatrzyć się w model oferujący rozwiązania, które ułatwiają obcowanie z urządzeniem rejestrującym sprzedaż. A tych rozwiązań wcale nie jest mało. Na które warto zwrócić uwagę?

Kasy fiskalne z praktycznym w obsłudze mechanizmem drukującym

Prawidłowo wystawiony paragon jest ważnym dokumentem, poświadczającym właściwy, zgodny z przepisami przebieg transakcji. Nic więc dziwnego, że dołożono starań, by mechanizm drukujący był jak najprostszy w obsłudze. Jeżeli wybierzemy kasę fiskalną, w której zastosowano rozwiązanie typu „drop-in”,”clamshell” lub „easy load”, mamy pewność, że instalacja materiałów eksploatacyjnych nie będzie dla nas żadną przeszkodą. Technologia „wrzuć i pracuj” umożliwia najszybszą i najprostszą wymianę papieru, praktycznie eliminującą niepożądane przerwy w prowadzeniu sprzedaży. Tym bardziej, jeśli urządzenie pracuje przy użyciu tylko jednej rolki – to jednak zależy od kolejnego udogodnienia, jakim jest elektroniczna kopia paragonów.

Niezbędne dane o transakcjach na niewielkiej karcie pamięci

Obowiązek przechowywania kopii wystawionych paragonów, określony w przepisach fiskalnych, także doczekał się różnych wariantów realizacji. Wcześniej jedyną możliwością na spełnienie tego obowiązku był wydruk identycznego dokumentu. Obecnie istnieje jeszcze jeden sposób, czyli elektroniczna kopia paragonów. Rozwiązanie podwyższa nieco cenę kasy, niemniej wiąże się z różnymi ułatwieniami. Informacje o zarejestrowanych transakcjach umieszczane są na standardowej karcie pamięci (SD, microSD), dzięki której można łatwo i szybko zarchiwizować dane na komputerze, płycie DVD czy pendrivie. Zatem urządzenie pracuje tylko za pomocą jednej rolki (co zmniejsza koszty eksploatacji) i rozwiązuje kwestię gromadzenia w sterylnych warunkach wielu papierowych wydruków.

Obsługa kasy prosta jak nigdy dotąd

Jak maksymalnie ułatwić podatnikowi korzystanie z kasy fiskalnej? Dzisiejsze urządzenia nierzadko są wyposażone w ergonomiczne, intuicyjne w obsłudze klawiatury (modułowe, membranowe, a czasem i w postaci ekranu dotykowego). Te zaś najczęściej posiadają przyciski funkcyjne, którym przedsiębiorca może przypisać własnoręcznie zaprogramowane skróty klawiszowe: do często wybieranych towarów czy usług lub istotnych funkcji kasy, takich jak wykonanie raportu dobowego. W ten sposób technologie sprzedaży nie tylko stają się coraz prostsze w użyciu, ale starają się również jak najbardziej dostosować do zapotrzebowań sprzedawcy.

Czytaj więcej na www.pckf.pl

Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net