Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]

ArtykułNietypowe garaże - czyli jakie?

Od dawna już największym trendem w modzie jest oryginalność - i dotyczy to nie tylko ubrań czy biżuterii, ale także i wnętrz oraz na przykład ogrodów. Moda na unikalność, wyjątkowość oznacza, że wyróżniamy się czymś szczególnym - możemy się tym pochwalić, a inni mogą się zachwycić. Dlaczego by nie wprowadzić tej mody na swój teren również w inny sposób - projektując i wystawiając nietypowy garaż?

Z chęci lub z przymusu

Niektórzy będą poszukiwać nowych rozwiązań tylko po to, by nie iść ślepo za tłumem - inni zaś są zmuszeni do poszukiwania nietypowych garaży, ponieważ kształt ich działki, cechy terenu lub mała przestrzeń zmuszają ich do tego. Na szczęście obecnie technika tak bardzo poszła do przodu, że nietypowe wymiary, wszelkie daszki, przeszklenia czy okienka nie są niczym szczególnym - i nie stanowią problemu konstrukcyjnego nie do rozwiązania.

Projektowaniem i budową nietypowych garaży - oraz innych konstrukcji z blachy - zajmuje się między innymi firma CGT.  Garaże blaszane, domki działkowe i wiaty CGT są wytrzymałe i estetyczne - można bowiem samodzielnie wybrać kolor blach i poszczególnych elementów, by całość pasowała do otoczenia (bądź przeciwnie - była na tyle nietypowa, by wyraźnie się od niego odróżniać, jeśli ktoś tak woli).

Nietypowe projekty

Nietypowe garaże - czyli właściwie jakie? Otóż, potrzeby klientów są różne. Niektórzy pragną mieć garaż z dodatkowym zadaszeniem, inni z oddzielnym miejscem na grilla, a jeszcze inni ze sporym zapleczem na przyrządy gospodarcze. Są i tacy, którzy pragną garażu z dodatkową kondygnacją - by móc tam przechowywać narzędzia ogrodowe, albo po prostu mieć miejsce do odpoczynku (czyli na przykład postawić fotel). Niektórym wydaje się, że kolejna kondygnacja to w przypadku blaszanych konstrukcji niezbyt dobry pomysł - prawda jest jednak taka, że dzięki specjalnym wzmocnieniom konstrukcje te są bardzo wytrzymałe i ani duże opady śniegu, ani nawet chodzący po dachu człowiek nie stanowi zagrożenia. Trzeba tylko wybierać solidne firmy!

Garaż powinien przede wszystkim zapewniać dobrą ochronę dla auta - ale prócz tego może spełniać także i dodatkowe funkcje. Wszystko zależy od potrzeb klienta i zasobów pieniężnych, jakimi on dysponuje. Rzecz jasna, im bardziej nietypowy projekt, tym jego wykonanie będzie więcej kosztować. Ale czasem warto - możemy stać się posiadaczami czegoś naprawdę wyjątkowego! Koszty można też ograniczyć decydując się na budowę garażu z blachy - warto o tym pamiętać.

Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net