Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]

ArtykułTargi w Kielcach - Nowoczesne "ostatnie pożegnanie"

W 2015 roku w Targach Kielce miały miejsce już po raz szósty Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO, na których można było zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z zakresu organizacji pogrzebów i upamiętniania zmarłych. Targi odwiedziło około 1500 osób.

Nowoczesne „ostatnie pożegnanie”

Drewniane, proste trumny wyściełane atłasem i okrągłe wieńce z róż lub kalii to już przeżytek. Domy pogrzebowe oraz producenci wszelkiego rodzaju produktów związanych z organizacją pogrzebów i pochówku prześcigają się w pomysłach, jak unowocześnić swoją działalność. Dlatego na targach NECROEXPO w 2015 roku w Kielcach można było zobaczyć nowoczesne trumny wykonane ze stali nierdzewnej i plastiku, urny powstałe z przepięknych materiałów, ozdobione bogato kryształkami Swarowskiego, czy też metalowe nagrobki oraz elementy wokół nagrobków. Ławka ze skrzynią, oferowana np. przez firmę AGMAR, ustawiona obok grobu już nikogo nie dziwi. Za to zastosowanie np. aromamarketingu funeralnego już znacznie bardziej.

Podczas targów NECROEXPO można zobaczyć nowinki z branży pogrzebowej i cmentarnej, które większość z nas szczerze zadziwiają, ale niewykluczone, że w przyszłości będą one powszechnie wykorzystywane na polskich nekropoliach.

Największa impreza w Europie Środkowo-Wschodniej

Targi NECROEXPO w Targach Kielce są ogromną wystawą, organizowaną od ponad 10 lat, która zyskała już miano największej i najważniejszej w Europie Środkowo-Wschodniej imprezy tego typu. W 2015 roku podczas tego wydarzenia swoje produkty i usługi prezentowało w Kielcach ponad 100 różnych firm z 8 krajów. Targi NECROEXPO odbywają się co dwa lata. Kolejne czekają nas w Kielcach w 2017 roku. Organizatorzy wydarzenia mogą pochwalić się największą liczbą wystawców i rekordową ilością branżowych zwiedzających targi. Podczas imprezy wystawienniczej z 2015 roku NECROEXPO można było zapoznać się z szeroką ofertą usług pogrzebowych, w których swoje stałe miejsce ma profesjonalna organizacja pochówku - w trumnie i w urnie, wybór i zakup nagrobka, czy usługi florystyczne. Wielu uczestników targów zawarło intratne kontrakty z klientami z Polski i zza granicy, którzy przyjechali do Kielc w interesach.

Według szacunków, branża pogrzebowa i cmentarna w Polsce, czyli rynek funeralny, który w sposób kompleksowy obsługuje ceremonie pogrzebowe, może być wart nawet około 4 mld zł rocznie, choć trudno podać dokładną sumę. Polska, według danych gromadzonych przez Polską Izbę Pogrzebową jest prawdziwym potentatem w produkcji trumien w skali europejskiej, a nawet światowej. Ławka na cmentarz np. od firmy AGMAR jest od dawna u nas standardem. Polacy dbają o miejsca pochówku swoich bliskich.

Fot.: Paweł Cieśla Staszek_Szybki_Jest

Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net