Dziś jest: 30 paĽdziernika 2020kalendarium [»]
» Biznes i interesy
Lidl Polska poinformował w komunikacie o wycofaniu z rynku produktu "Belbake Wiórki kokosowe 200 g". W produkcie stwierdzono obecność "niezadeklarowanej substancji konserwującej - dwutlenku siarki".
Uzgodnione w UE poprawki do dyrektywy gazowej mogą sprawić że gazociąg Nord Stream 2 wykorzystywany będzie w połowie; Gazprom szykując się na najgorszy scenariusz zasygnalizował możliwość budowy drugiej nitki gazociągu Turecki Potok - pisze "Kommiersant".
Fabryka samochodów elektrycznych ma kosztować ok. 45 mld zł i być finansowana m.in. przez spółki energetyczne - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna". Na razie o sukcesach w realizacji rządowych planów trudno mówić - pisze gazeta w poniedziałek.
Nadwyżka w finansach NFZ osiągnięta dzięki większemu spływowi składki nie przyniesie wymiernych efektów jeżeli chodzi o skrócenie czasu oczekiwania na leczenie - czytamy w poniedziałkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".
Hiszpański Caixabank wprowadził najnowocześniejszą technologię do prostej - wydawało się - czynności wypłacania pieniędzy z bankomatu.
Latem 2018 r. portal RynekPierwotny.pl opublikował analizę wskazującą że przeciętne czynsze za wynajem mieszkań na terenie metropolii nadążają za rosnącymi cenami metrażu. Warto pokusić się o sprawdzenie czy podwyżki takich stawek czynszowych przynajmniej kompensują właścicielom lokali wpływ inflacji. Nowa analiza ekspertów RynekPierwotny.pl dotycząca poziomu czynszów oraz inflacji oprócz ostatnich 3-4 lat obejmuje również znacznie dłuższy przedział czasowy. Taka długookresowa perspektywa prowadzi do ciekawych wniosków.
Nowelizacja kodeksu cywilnego ma poprawić pozycję pożyczkobiorców względem korporacji finansowych. Sektor bankowy przekonuje jednak że przeciętny obywatel na zmianach ucierpi.
Średnia cena m kw. gruntu o powierzchni od 1000 do 2000 m kw. wzrosła w styczniu o ponad 10 proc. licząc rok do roku. Mimo to koniec zimy to najlepszy czas na zakup działki ponieważ zainteresowanie gruntami będzie wzrastać z każdym miesiącem - podpowiadają eksperci serwisu domiporta.pl.
Spółki węglowe i energetyczne straciły w ubiegłym roku ponad jedną piątą swojej wartości. Z samego tylko portfolio OFE zniknęło poprzez te aktywa 800 mln zł - wynika z analiz Fundacji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE". Tymczasem w tym roku zaczynają się tworzyć Pracownicze Plany Kapitałowe które również mogą chcieć lokować pieniądze w sektorze wydobywczym i energetycznym. Według ekspertów Fundacji byłoby to działąnie nie tylko nieekonomiczne lecz także nieetyczne
Kolejny sąd orzekł że urzędnicy nie mogą wykreślać przedsiębiorców z rejestru VAT bez wydania decyzji. Ci jednak nadal to praktykują. I nic nie wskazuje na to by zamierzali przestać.
Umowy kredytowe mogą być przyczynami sporów sądowych do czasu ich wygaśnięcia. Biorąc to pod uwagę część ekspertów szacuje że tzw. problem frankowy nie zniknie z przestrzeni publicznej jeszcze przez kilkadziesiąt lat. Można go rozwiązać wcześniej i zatrzymać nadchodzącą lawinę pozwów wprowadzając odpowiednią ustawę. Jednak zdaniem niektórych specjalistów politycy nie spieszą się z tym bo działania będące wbrew interesom instytucji finansowych są uznawane za niebezpieczne dla gospodarki. Sądom też trudno przyjąć optykę prokonsumencką widoczną w przepisach unijnych. Orzecznictwo nadal się kształtuje.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net