Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Motoryzacja
Przez cały świąteczny weekend na drogach dojazdowych do Zakopanego i miejscowości turystycznych Podhala policjanci będą kontrolować czy kierowcy przemieszczają się zgodnie z obostrzeniami. Turyści będą zawracani i karani mandatami - zapowiada policja.
​Ze względu na trudną sytuację klientów w związku z pandemią GreenWay czasowo zawiesza niektóre opłaty za usługi - poinformowała spółka. Dotyczy to abonamentów za ładowanie aut elektrycznych i opłat za zarządzanie stacjami w branży hotelarskiej i gastronomicznej.
Stali czytelnicy naszego serwisu wiedzą doskonale że czasami dzielimy się z wami ”naszymi” samochodami testowymi. Szczególnie zależy nam na opinii osób do których – przynajmniej w opinii marketingowców – kierowany jest dany model. Nie inaczej było w przypadku goszczącego w naszej redakcji Lexusa UX 250h.
Jednymi z cichych bohaterów czasu pandemii są kierowcy ciężarówek w transporcie międzynarodowym. Krążą po zakażonej Europie tkwią długimi godzinami na granicach i zagranicznych parkingach odbijają się od zamkniętych drzwi toalet i kabin prysznicowych. Nie są poddawani testom na obecność koronawirusa nie przechodzą kwarantanny boją się wracać do rodzin. A jeżeli wracają to często narażają najbliższych na gehennę.
Ministerstwo Zdrowia wydało zgodę na wymianę opon zimowych na letnie przez osoby które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących potrzeb - podały w czwartek branżowe organizacje motoryzacyjne. Dodały że inni mogą poczekać.
Rumuński producent motoryzacyjny Dacia należący do grupy Renault zamierza od 21 kwietnia wznowić produkcję samochodów - poinformowały władze firmy w komunikacie. Dacia zamknęła działalność 19 marca w związku z pandemią koronawirusa.
Światowa Federacja Samochodowa (FIA) czasowo nałożyła na wszystkie zespoły startujące w mistrzostwach świata WRC zakaz prowadzenia testów.
Szczecińscy radni zdecydowali w czwartek o zniesieniu opłat za parking w strefie płatnego parkowania podczas trwania epidemii. Opłaty nie były pobierane od połowy marca ze względu na nieobecność kontrolerów strefy.
Przy wyliczeniu składki obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu branych jest pod uwagę wiele czynników jak chociażby wiek i płeć kierowcy pojemność silnika czy marka pojazdu. Analiza uzyskanych w ten sposób informacji pozwala wyciągnąć bardzo ciekawe wnioski.
W ponad 20-procentach zaawansowane są prace na budowie ponad 13-km odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do węzła Szczepanowice w województwie małopolskim. Termin zakończenia inwestycji zapisany w umowie to pierwszy kwartał 2021 roku.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net