Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Motoryzacja
Dwie dekady to szmat czasu. Jak w ostatnich dwudziestu latach zmieniała się otaczająca nas motoryzacyjna rzeczywistość?
Jednym z niepokojących zjawisk nasilających się na polskich drogach jest tzw. "szeryfowanie". Najczęściej polega ono na zajeżdżaniu drogi innym uczestnikom ruchu co - w opinii "szeryfa" edukować ma innych kierowców.
Nie ma niczego złego w projektowaniu samochodu który ma bardzo dokładnie zdefiniowaną grupę docelową. Ba takie modele często okazują się być ciekawe nietuzinkowe i wyróżniają się z tłumu innych aut na drodze. Taka też jest nowa Mazda MX-30 i to stanowi o jej sile. Oraz o słabości.
Policja zatrzymała w Łodzi nietrzeźwego kierowcę. Podczas kontroli mężczyzna dopytywał funkcjonariuszy gdzie jest najbliższy sklep monopolowy. Gdy nie uzyskał satysfakcjonującej odpowiedzi stwierdził że drogówka powinna wiedzieć wszystko.
Siedem ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę około 18-kilometrowego odcinka autostrady A2 pomiędzy miejscowością Malinowiec a węzłem Łukowisko – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Nie jest to nowość w ofercie amerykańskiego producenta lecz profesjonalna przeróbka włoskiego studia designerskiego.
Podczas czwartkowej akcji "Bezpieczna prędkość 2021" stołeczni policjanci z ruchu drogowego zarejestrowali 463 wykroczenia polegające na przekraczaniu dozwolonej prędkości. Ponadto zatrzymali 22 prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym - powiedział podkomisarz Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.
Patrol drogówki został wezwany do sytuacji w której kierowca Audi A4 doprowadził do kolizji z kierującą Fordem C-Maxem. Tłumaczył że nie zauważył drugiego pojazdu z powodu zaparowanej szyby.Uszkodzenia samochodów były niewielkie nikt nie został ranny sprawca nie był pijany ani też nie było problemów z jego dokumentami. W jakim celu zatem wezwano patrol policji? To pozostaje zagadką. Ciekawostką może być jedynie to jak na interwencję policjantów wpłynął fakt że do zdarzenia doszło na drodze wewnętrznej.(Fragment programu "Stop...
To jedna z tych historii w którą trudno uwierzyć. Pijany kierowca sam wzywa policję żeby do niego przyjechała.
Brytyjczyk Elfyn Evans (Toyota Yaris WRC) prowadzi po drugim etapie Rajdu Monte Carlo pierwszej rundzie mistrzostw świata. Drugi ze stratą 74 s jest obrońca tytułu siedmiokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC) który złapał kapcia.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net