Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Motoryzacja
Yaris Cross to zupełnie nowy model Toyoty który został stworzony z myślą o europejskich klientach i był opracowywany w Europie. Jak jeździ ta japońska nowość sprawdzaliśmy podczas pierwszych jazd testowych.
Pod hasłem “kamper” kryć mogą się bardzo różne samochody – od dobrze wyposażonych domów na kółkach po… łóżka na kółkach. Caddy California zdecydowanie zalicza się do tej drugiej grupy. Nie znaczy to jednak że nie ma żadnych rozwiązań znanych z większych modeli.
Jeep Wrangler 4xe i nowy Compass gwiazdami tegorocznego Camp Jeep PL.Ponad 130 Jeepów i ponad 400 Jeepersów celebrowało 80. urodziny marki Jeep. Camp Jeep PL to cykliczna impreza cieszącą się ogromnym zainteresowaniem wśród Jeepersów. Tym razem organizatorzy na miejsce spotkania wybrali Bieszczady gdzie w miniony weekend po raz siódmy spotkali się właściciele legendarnych samochodów 4x4 z siedmioszczelinowym grillem. Poprzednie edycje imprezy odbywały się między innymi w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej na Pomorzu w Karkonoszach i na...
Rozstaw osi - 2540 mm. 4221 mm długości 1719 mm szerokości i 1513 mm wysokości. To oficjalne dane nowego Vosco EV2 znanego również pod nieoficjalną nazwą "Syrenki z Kutna". Oficjalna premiera pojazdu który może się już pochwalić homologacją M1 zaplanowana została na październik!
Wraz z początkiem Europejskiego Tygodnia Mobilności rozpoczynamy polskie wyzwanie rozsądnej jazdy FIA Smart Driving Challenge 2021. Dołącz do zespołu Gosi Rdest lub Karola Basza i pokaż nam że zasługujesz na tytuł najrozsądniejszego kierowcy w Polsce.
​Kwestia zasięgu samochodów elektrycznych budzi spore emocje. Istnieją oczywiście stosowane regulacje wg których bada się zużycie energii (WLTP w Europie i EPA w USA) ale zwwkle okazuje się że cykl pomiarowy nie ma wiele wspólnego z praktyczną eksploatacją.
Kończące się lato obfitowało w gwałtowne zjawiska pogodowe. Fala nawałnic przetoczyła się przez Polskę i kraje Europy Zachodniej wywołując liczne lokalne podtopienia m.in. w Niemczech skąd sprowadzamy do Polski najwięcej samochodów używanych. Nikt nie ma więc chyba wątpliwości że w niedługim czasie polskie komisy czeka napływ popowodziowych aut od naszych zachodnich sąsiadów.
Z prędkością ​228 km/h jechał autostradą A4 19-letni kierowca BMW. A przynajmniej tak szybko jechał radiowóz którego załoga dokonywała pomiaru z odległości kilkuset metrów i na 25-krotnym powiększeniu. Taki pomiar daje wynik dość losowy nie ma bowiem możliwości by odległość między pojazdami w ogóle się nie zmieniała.
​Na salonie IAA Mobility w Monachium Hyundai zaprezentował Robotaxi czyli autonomiczną taksówką zbudowaną na bazie elektrycznego modelu Ioniq 5.
Do wypadku doszło na wschodniej obwodnicy Wrocławia. Motocykl się zapalił motocyklista zginął na miejscu. Wina kierowcy Fiata ze względu na wysoką prędkość jednośladu wcale nie jest przesądzona.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net