Dziś jest: 21 lutego 2020kalendarium [»]
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Służby meteorologiczne zanotowały nagły wzrost temperatur nawet do 77 st. C w głównych miastach zachodnich Indii. Winne są antycyklony na Morzu Arabskim. Indie w 2019 r. przeżyły największą od dekad falę powodzi i upałów.
W sobotę (15 lutego) ciśnienie nad północnym Atlantykiem spadło do jednego z najniższych w historii pomiarów w tamtym rejonie. Wyniosło 920 hPa. Wszystko za sprawą niżu Dennis który w trakcie weekendu największe szkody spowodował na Wyspach Brytyjskich.
Po słonecznym i ciepłym poniedziałku dziś czeka nas pogorszenie pogody. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem nad Bałtykiem oraz na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Lokalnie spodziewane są też burze. W ośmiu województwach wystąpi mżawka i opady deszczu. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na drogach.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek dwa ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem w czterech powiatach nadmorskich.
Poniedziałek zaskoczył nas przyjemną aurą. Na termometrach pojawi się nawet 16 stopni Celsjusza! Niestety w kolejnych dniach pogoda znacząco się pogorszy.
We Włoszech kilka tygodni wcześniej niż zwykle dojrzały truskawki które już są w masowej sprzedaży a mimozy wręczane w Dniu Kobiet mogą nie doczekać 8 marca - to efekty rekordowo ciepłej zimy. Według ekspertów wywołała ona rewolucję w ogrodach i uprawach.
Ostrzeżenia przed silnymi wiatrami dla ośmiu najbardziej wysuniętych na południe powiatów województwa podkarpackiego wydał w poniedziałek rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).
Większość terytorium Anglii i niemal cała Walia zmagają się ze skutkami sztormu Dennis który w trakcie kończącego się weekendu przeszedł przez Wyspy Brytyjskie. Efektem obfitych opadów deszczu są liczne powodzie i osunięcia się ziemi.
IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla dziewięciu województw.
Sztorm Dennis pustoszy Wyspy Brytyjskie. Przyniósł ze sobą wichury i ulewne deszcze. W Anglii wydano rekordową liczbę ostrzeżeń. Obowiązują aż w 594 miejscach - podaje "The Telegraph". W West Yorkshire gdzie mieszkańcy nadal walczą ze skutkami poprzedniego sztormu Ciara wojsko buduje systemy przeciwpowodziowe.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net