Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) przestrzega przed intensywnymi opadami śniegu w województwie zachodniopomorskim. Śnieżny front może też sięgnąć województwa lubuskiego. Kierowcy powinni uważać na możliwe oblodzenie dróg.
W górach wieje halny. Silny wiatr w Beskidach spowodował że stanęły kolejki linowe. Zatrzymały się m.in. gondole na Szyndzielnię i Halę Skrzyczeńską oraz wyciąg na Skrzyczne. Dotychczas były otwarte dla turystów.
Mieszkańcy Podkarpacia Małopolski i Śląska powinni uważać na silne podmuchy wiatru. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega że w południowych krańcach Polski powieje nawet do 80 km na godzinę.
Na obszarze województw zachodniopomorskiego pomorskiego i kujawsko-pomorskiego miejscami występują opady deszczu oraz deszczu ze śniegiem. W wielu miejscach utrzymuje się ujemna temperatura gruntu co powoduje zamarzanie nawierzchni - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo od zachodu w kierunku centralnej i wschodniej Polski postępuje ocieplenie. Na zachodzie Polski śnieg topnieje a temperatura cały dzień jest na plusie. Obowiązują tam ostrzeżenia pierwszego stopnia o roztopach.
Tej nocy temperatura w północnej Polsce może spaść do nawet -18 st. C. Na Pomorzu i w woj. kujawsko-pomorskim będzie z kolei intensywnie padać śnieg. Tej nocy uważać muszą też kierowcy. Niemal w całym kraju - z wyjątkiem kilku województw na zachodzie Polski - będzie ślisko.
Mieszkańcy Warszawy Łodzi Gdańska Torunia czy Bydgoszczy powinni unikać wychodzenia na zewnątrz. Jakość powietrza we wtorek jest fatalna.
Jak informuje IMGW północno-zachodnia Europa jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajduje się w zasięgu wyżów z licznymi centrami. Przez Polskę z zachodu na wschód przemieszcza się zatoka z frontem okluzji za nią od zachodu wkracza kolejna zatoka z frontem ciepłym. Obie zatoki związane są z niżem znad Morza Północnego. Nad wschodnimi obszarami kraju pozostaje powietrze arktyczne z kolei nad zachodnie zaczyna napływać masa powietrza polarnego morskiego. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie...
O godz. 15 najchłodniej było na północnym-wschodzie kraju. Na stacji synoptycznej w Białymstoku termometry pokazały -147 stopnia Celsjusza - poinformował IMGW. Lokalnie na zachodzie północnym-wschodzie i południowym wschodzie będą występować opady śniegu.
Minus 265 st. C w Jabłonowie-Wypychach a przy gruncie nawet -33 st. C w Białymstoku - to najniższe temperatury jakie odnotowano w nocy z niedzieli na poniedziałek w Podlaskiem. Na Mazowszu termometry pokazały -246 stopni Celsjusza a na Kasprowym Wierchu w Tatrach - minus 17 st. C.
W niedzielę o godz. 22.15 w Białymstoku (Podlaskie) temperatura spadła do ponad -25 stopni Celsjusza. W Gołdapi odnotowano -278 st. - podał na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net