Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
IMGW ostrzega przed intensywnym deszczem w piątek. Alerty dotyczące ulew wydano w województwach świętokrzyskim małopolskim i śląskim. Miejscami możliwe są też burze. Deszczowy i chłodny będzie również weekend.
W prognozach synoptyków powiało chłodem. W czwartek od rana na zachodzie i w centrum pochmurnie i z opadami deszczu. W trakcie dnia ta strefa deszczu wraz z towarzyszącymi jej burzami będzie przesuwała się na wschód. Jeżeli przewidywania meteorologów się sprawdzą w ciągu najbliższego tygodnia znad Skandynawii napłynie do nas chłodne powietrze a temperatury rano mogą spaść do kilku stopni powyżej zera.
IMGW informuje że początek tygodnia będzie słoneczny i dosyć ciepły jednak na niebie zaczną pojawiać się chmury. Od czwartku czeka nas natomiast zdecydowane ochłodzenie.
W niedzielę deszczowe chmury i burze będą się przesuwały z zachodu do centrum i wschodniej części Polski - powiedziała PAP Małgorzata Tomczuk synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Podczas burz lokalnie wiatr może osiągnąć prędkość do 75 km/h.
Sobota na wschodzie i południu kraju nadal będzie pogodna i bezdeszczowa. Na zachodzie trzeba liczyć się z przelotnymi opadami deszczu - powiedział Mateusz Barczyk synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
W najbliższy weekend czeka nas lekka zmiana pogody. Już dziś zacznie się chmurzyć na zachodzie Polski a w niedzielę przelotny deszcz możliwy jest w całym kraju. Będzie ciepło choć w niedzielę temperatura zacznie powoli spadać.
IMGW prognozuje że w piątek mogą wystąpić burze z gradem. Wydano ostrzeżenia pierwszego stopnia. Dotyczą one wszystkich powiatów woj. lubuskiego i zachodniopomorskiego.
Wtorek będzie kolejnym pogodnym dniem bez opadów i maksymalną temperaturą dochodzącą do 23 stopni na zachodzie kraju. Rano temperatura na wschodzie kraju wynosiła jednak poniżej 5 stopni. Jak powiedziała Ewa Łapińska synoptyk IMGW taka pogoda powinna utrzymać się przez najbliższe dni a w czwartek termometry mogą wskazać ponad 26 stopni.
Poniedziałek będzie pogodny i bez opadów z temperaturą maksymalną od 15 do 23 stopni. Jak powiedziała Anna Woźniak dyżurna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w nocy z poniedziałku na wtorek można spodziewać się większego zachmurzenia i mgieł.
We wtorek w całym kraju będzie zachmurzenie duże. Wystąpią też opady deszczu - poinformował synoptyk meteorolog Jakub Gawron z IMGW. Instytut wydał już ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Największe ulewy możliwe są w nocy z wtorku na środę.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net