Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Południe Francji nawiedziły gwałtowne burze i ulewy które spowodowały powodzie. Jak informuje Reuters w niektórych departamentach spadło w ostatnich dniach tyle deszczu co zwykle przez cały rok. Jedna osoba zginęła jedna zaginęła. Służby ratunkowe zmobilizowały 700 osób do pomocy mieszkańcom dotkniętych przez ekstremalne zjawiska pogodowe regionów.
W najbliższych dniach czeka nas sporo słońca a termometry będą wskazywać nawet 26 stopni Celsjusza. Jednak wraz z końcem tygodnia nadejdzie znaczące ochłodzenie.
Przed nami ostatni weekend tegorocznego lata. Choć temperatury w ostatnich dniach spadły weekend zapowiada się ciepło i słonecznie. Zobacz najnowsze prognozy pogody.
Jak informuje IMGW nad Europą dominuje wyż znad Morza Północnego. Ośrodki niżowe są nad Atlantykiem Morzem Jońskim oraz w rejonie Zatoki Fińskiej. Nad Polską rozbudowuje się klin wyżowy. Z północy napływa chłodne powietrze polarno-morskie.
W wybrzeże USA uderzył w środę (16 września) kolejny huragan w tym roku. Sally powoduje podtopienia a w Pensacoli na Florydzie urwał część drogowego mostu. Na południowym wybrzeżu USA ponad pół miliona domów nie ma dostępu do prądu.
To już drugi w kolejności najgorętszy wrzesień we Włoszech od 1800 roku - twierdzą włoscy meteorolodzy. W środę 16 września w niektórych miejscach Rzymu słupki rtęci sięgały 38 stopni. Przyczyną upałów jest wyjątkowo rozległy jak na wrzesień front afrykańskiego antycyklonu.
Huragan Sally uderzył w środę (16 września) w amerykańskie wybrzeże Zatoki Meksykańskiej. Setki tysięcy mieszkańców południowych stanów USA pozbawionych zostało elektryczności. Poważne zagrożenie stanowi nie tylko silny wiatr ale także intensywne opady deszczu i fala powodziowa.
W środę 16 września będzie bardzo ciepło: nawet 29 stopni Celsjusza na południu kraju. W czwartek możemy spodziewać się znacznego ochłodzenia. Temperatura spadnie zapowiadane są burze i zachmurzenie.
Na Oceanie Atlantyckim odnotowano dwa huragany i trzy burze tropikalne w jednym momencie. Jak poinformowało amerykańskie Narodowe Centrum ds. Huraganów (NHC) to rekordowa liczba takich frontów. Ostatni raz pięć aktywnych cyklonów w tym samym czasie obserwowano na Atlantyku we wrześniu 1971 roku.
Synoptycy z AccuWeather przyznają już teraz że zima stulecia nam nie grozi. Według prognoz meteorologów czekają nas zarówno ciepłe i słoneczne jak i deszczowe dni. Możemy spodziewać się również opadów śniegu i ujemnych temperatur - jak to podczas zimowych miesięcy.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net