Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
W nocy z wtorku na środę do Polski napłynie chłodniejsze powietrze - alarmuje IMGW. Temperatury mogą spaść poniżej zera a w Tatrach spadnie śnieg.
​- We wtorek temperatura może osiągnąć 15 stopni Celsjusza możliwe są zachmurzenia przelotne opady i lokalne burze którym może towarzyszyć grad - mówi synoptyk IMGW Szymon Ogórek.
Wszyscy którzy z wytęsknieniem czekają na wiosnę znów będą rozczarowani. Obecny tydzień nie przyniesie zasadniczej zmiany pogody. Słoneczny i cieplejszy zapowiada się dopiero weekend.
​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia dla rzek San i Wisłok w woj. podkarpackim. Dla części tego rejonu o ostrzeżeniach informowano piątek i sobotę - w niedzielę zostały one przedłużone do godzin porannych w poniedziałek.
W sobotę rano mieszkańcy centrum i południa kraju muszą liczyć się z przelotnymi opadami a mieszkańcy północy mogą oczekiwać nawet odrobiny słońca. W okolicach południa w niektórych miejscach lokalnie mogą wystąpić burze.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla ośmiu powiatów na południu Dolnego Śląska.
W czwartek niemal w całej Polsce będzie pochmurno i z opadami a jeśli gdzieś miałoby się pojawić słońce to będzie to wyłącznie w Polsce północno-zachodniej - poinformował rzecznik i synoptyk IMGW Grzegorz Walijewski. Cieplejsze powietrze do kraju dotrze w piątek.
Południe Małopolski Podkarpacia Śląska i Dolnego Śląska - w tych miejscach momentami intensywnie będzie padać śnieg. Na Dolnym Śląsku w części powiatów drogi mogą być śliskie.
Przed nami kolejna chłodna noc z opadami śniegu deszczu ze śniegiem i samego deszczu – mówi synoptyk IMGW-PIB Grzegorz Walijewski. Ostrzega że lokalnie mogą wystąpić oblodzenia dróg i chodników.
W środę zapowiadany jest deszcz na wschodzie kraju deszcz ze śniegiem m.in. na Podlasiu i na Śląsku a w górach opady śniegu do 15 cm. Jak podkreśla Małgorzata Tomczuk synoptyk IMGW wiatr spowoduje że temperaturę odczujemy jako niższą.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net