Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Opady deszczu w całym kraju a także burze - tak może zmienić się pogoda w najbliższych dniach jak przewidują synoptycy. Od środy ale szczególnie w czwartek. Spadnie też temperatura.
Ostatniej doby straż pożarna przeprowadziła w cały kraju prawie 700 interwencji w efekcie silnego wiatru i deszczu - poinformował w niedzielę (12 lipca) rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu z burzami w pięciu województwach: podkarpackim małopolskim opolskim śląskim i świętokrzyskim.
W wyniku nawałnic w Polsce w piątek (10 lipca) najbardziej ucierpiały okolice Ustronia Morskiego (woj. zachodniopomorskie). Przeszła tam trąba powietrzna.
Poprzewracane domki holenderskie porozrzucane wkoło ich elementy i uszkodzone auta - tak wygląda teren nad którym przeszła w piątek (10 lipca) w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie) trąba powietrzna. Rannych zostało sześć osób w tym dziecko.
Minionej doby straż pożarna przeprowadziła prawie tysiąc interwencji związanych z silnym wiatrem i opadami deszczu – poinformował rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. Najwięcej zdarzeń zanotowano na Mazowszu.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega w piątek (10 lipca) przed burzami z gradem mieszkańców 12 województw. W centralnej Polsce alerty mają drugi stopień. Dla Małopolski IMGW wydał ostrzeżenie przed ulewami. Wolne od alertów są trzy województwa: zachodniopomorskie podkarpackie i lubelskie.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w piątek (10 lipca) alert w związku z silnym wiatrem i burzami z gradem. Ostrzeżenie obowiązuje mieszkańców woj. mazowieckiego podlaskiego warmińsko-mazurskiego łódzkiego oraz części powiatów woj. kujawsko-pomorskiego dolnośląskiego i wielkopolskiego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek 10 lipca ostrzeżenia pierwszego oraz drugiego stopnia przed burzami z gradem. Alertem zostało objęte 10 województw. Może też wystąpić silny wiatr.
Tegoroczne lato nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami. Dziś w całym kraju będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Najbliższe dni też nie zapowiadają się upalnie. Wyjątkiem będzie piątek - w części kraju termometry pokażą 30 stopni.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net