Dziś jest: 22 stycznia 2020kalendarium [»]
» Pogoda dziś
aktualna pogoda polska
» Pogoda na jutro
pogoda w polsce
» Wiadomości pogodowe
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dotyczące gwałtownego wzrostu stanów wód na północy Polski. Alert dotyczy województw: pomorskiego zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
W położonym na Syberii Irkucku mróz trzyma mocno. W okresie zimowym temperatury spadają tam do - 16 stopni Celsjusza. Po awarii rury z gorącą wodą zrujnowany budynek dawnego internatu wojskowego pokrył się lodem.
W środę rano możliwe opady marznącej mżawki lub deszczu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla ośmiu województw.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie o marznących opadach które wystąpią w środę rano w niektórych powiatach województw: świętokrzyskiego śląskiego podkarpackiego i małopolskiego.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał we wtorek trzy ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed niebezpiecznie wysokim stanem wód na Pomorzu sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem w powiatach nadmorskich.
Blisko 1050 hektopaskali - tyle w poniedziałek 20 stycznia wskazały barometry w Kotlinie Kłodzkiej na Dolnym Śląsku. Jak informują synoptycy to wartość bliska tej rekordowej sprzed ponad 20 lat.
We wszystkich stacjach IMGW w całym kraju ciśnienie wynosi obecnie powyżej 1040 hPa i nadal rośnie. U osób podatnych na bodźce meteorologiczne może wystąpić pogorszenie samopoczucia zmęczenie zdenerwowanie i zwiększone dolegliwości bólowe.
Kanada zmaga się z ogromnymi opadami śniegu. W stolicy prowincji Nowa Fundlandia i Labrador - St. John's - spadło ponad 76 cm śniegu. W mieście ogłoszona stan wyjątkowy.
Gwałtowne burze z intensywnymi opadami deszczu i gradu nawiedziły wschodnią Australię. Wcześniej przeszły tamtędy burze piaskowe. Zjawiska te wystąpiły w części kraju która najbardziej ucierpiała w wyniku trwających od września pożarów.
Synoptycy prognozują dziś bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne. Barometry mogą wskazać niemal 1050 hektopaskali.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy •
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net