Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości sportowe - tenis
Brytyjski tenisista Andy Murray nie wystąpi w Australian Open. Szkot były lider światowego rankingu dostał wcześniej od organizatorów tzw. dziką kartę. Zdobywca trzech tytułów wielkoszlemowych miał na początku stycznia pozytywny wynik testu na Covid-19.
Broniący tytułu Serbowie w fazie grupowej tegorocznej edycji drużynowego turnieju ATP Cup zmierzą się z Niemcami i Kanadyjczykami. W imprezie weźmie udział kilkunastu tenisistów ze światowej czołówki dla których będzie to przygotowanie do wielkoszlemowego Australian Open.
- Zwycięstwo w Rolandzie Garrosie umocniło Igę. Widać że wydoroślała. Zarówno w sposobie myślenia jak i gry – mówi Interii Tomasz Świątek ojciec triumfatorki wielkoszlemowego turnieju w Paryżu Igi Świątek.
Zdajemy sobie sprawę z tego że presja na Idze na pewno będzie. Ale Iga wydoroślała. Nie mam konkretnego celu jakie wyniki w tym roku Iga powinna osiągnąć. Nigdy w ten sposób nie rozdawałem kart - mówi w rozmowie z Interią Tomasz Świątek ojciec zwyciężczyni French Open Igi Świątek.
Zawsze chciałam mieć siostrę. Najlepiej starszą. Wyobrażałam sobie jak siadamy na kanapie i w tajemnicy przed rodzicami powierzamy sobie największe sekrety rozmawiamy o chłopakach którzy skradli nasze serca pożyczamy ciuchy na szkolne dyskoteki i zawsze - bez względu na wszystko - jesteśmy dla siebie wsparciem. Osławiona "Siła Sióstr" (to zresztą tytuł jednej z moich ukochanych płyt która niebawem stanie się pełnoletnia) nigdy jednak nie stała się moim udziałem. Ale w sportowym świecie przykładów siły siostrzanej więzi nie brakuje -...
Hiszpańska tenisistka Paula Badosa potwierdziła że jest jedną z zawodniczek chorujących na COVID-19 niespełna trzy tygodnie przed rozpoczęciem wielkoszlemowego turnieju Australian Open. "Nie czuję się najlepiej mam objawy" - napisała na Twitterze.
- Zmiana sprzętu zmiana rakiet to jest duża zmiana. Nie czuję jednak z tego powodu jakiegoś ryzyka. Wszystko jest zrobione dokładnie pod Igę i uważam że jej to posłuży - mówi w rozmowie z Interią Piotr Sierzputowski trener Igi Świątek.
Nasz plan startowy zakłada póki co udział we wszystkich największych turniejach rangi WTA. W trakcie sezonu będziemy monitorować Igę jej wysiłek jak się czuje czy jest zdrowa. Będziemy tym trochę manipulować - mówi w rozmowie z Interią Piotr Sierzputowski trener Igi Świątek.
Iga Świątek i Hubert Hurkacz cieszą się że są w gronie przygotowujących się do Australian Open którzy mogli już rozpocząć w Melbourne treningi na korcie. Udało im się uniknąć "twardej kwarantanny" na którą skierowano tenisistów z lotów z zakażonymi COVID-19 na pokładzie.
Organizacja zarządzająca tenisowym cyklem ATP poinformowała o dodaniu dwóch nowych turniejów do kalendarza na 2021 rok. 22 lutego dzień po finale wielkoszlemowego Australian Open rozpocznie się impreza w Singapurze a na 5-11 kwietnia zaplanowano zawody w Marbelli.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • 501.best
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net