Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości sportowe - tenis
Zarówno Iga Świątek jak i Hubert Hurkacz zmienili swoje pierwotne plany startowe i wycofali się z odbywających się w drugiej połowie kwietnia turniejów - odpowiednio - WTA i ATP. Oboje tenisiści ostatecznie postawili na treningi przed kolejnymi startami na kortach ziemnych.
Katarzyna Piter i japońska tenisistka Miyu Kato odpadły w pierwszej rundzie debla w turnieju WTA na kortach ziemnych w Stambule (pula nagród 235 tys. dol.). Na otwarcie przegrały ze Szwajcarką Viktoriją Golubic i Rosjanką Aleksandrą Panową 4:6 6:4 5-10.
Iga Świątek po zmianie planów i wycofaniu się z udziału w imprezie w Stuttgarcie wkrótce powróci do startów. Pierwszym występem na korcie ziemnym będzie turniej w Madrycie.
Rozstawieni z numerem czwartym Łukasz Kubot i Holender Wesley Koolhof odpadli w pierwszej rundzie tenisowego turnieju ATP 500 na kortach ziemnych w Barcelonie. Przegrali w poniedziałkowym meczu z Hiszpanami Carlosem Alcarazem i Pablo Carreno Bustą 4:6 1:6.
Hubert Hurkacz utrzymał 16. najwyższe w karierze miejsce w światowym rankingu tenisistów. Aż o 40 pozycji z 212. na 172. awansował Kacper Żuk zwycięzca challengera ATP w chorwackim Splicie.
Iga Świątek wciąż zajmuje 16. miejsce w światowym rankingu tenisistek. Ze 165. na 120. pozycję awansowała Australijka Astra Sharma która wygrała turniej WTA na kortach ziemnych w amerykańskim Charleston. To jej pierwszy triumf w karierze.
Australijka Astra Sharma wygrała turniej WTA na kortach ziemnych w amerykańskim Charleston (pula 235 tys. dol.). To jej pierwszy triumf w karierze. W finale pokonała rozstawioną z numerem jeden Tunezyjkę Ons Jabeur 2:6 7:5 6:1.
Roger Federer poinformował że chce wystąpić w wielkoszlemowym Rolandzie Garrosie który 30 maja ma się rozpocząć na kortach ziemnych w Paryżu. Jeden z najlepszych tenisistów w historii "na rozgrzewkę" zagra dwa tygodnie wcześniej w Genewie.
Grek Stefanos Tsitsipas triumfował w turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo (pula nagród 2082 mln euro). W finale rozstawiony z numerem czwartym tenisista pokonał Rosjanina Andrieja Rublowa (nr 6.) 6:3 6:3. W całej imprezie nie stracił żadnego seta.
Kacper Żuk wygrał pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger. W Splicie 22-letni tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego pokonał Francuza Mathiasa Bourgue 6:4 6:2. Za zwycięstwo zarobił 6 tys. euro i 80 punktów do rankingu ATP. W poniedziałek będzie sklasyfikowany na 172. pozycji w klasyfikacji najlepszych tenisistów świata.