Dziś jest: 22 stycznia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości sportowe - żużel
W meczu sparingowym rozegranym na Cyprze przygotowujący się do rozgrywek ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał z czeskim zespołem FK Teplice 1-2. Jedynego gola dla drużyny z Dolnego Śląska zdobył z rzutu karnego Krzysztof Mączyński.
Lech Poznań zremisował z wiceliderem rumuńskiej ekstraklasy Astrą Giurgiu 0-0. Był to pierwszy sparing „Kolejorza” w Turcji.
Iga Świątek w nocy ze środy na czwartek czasu polskiego zagra o pierwszy w karierze awans do trzeciej rundy Australian Open. Jej rywalką będzie hiszpańska tenisistka Carla Suarez Navarro która już wcześniej zapowiedziała że po tym sezonie kończy karierę.
Przygotowujący się do drugiej rundy rozgrywek ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków zremisowali z północnomacedońskim FK Sileks Kratowo 1-1. Bramkę dla "Białej Gwiazdy" zdobył Chuca w 10. minucie. Wyrównał w 40. minucie Ivan Ivanovski.
Drogę do nieśmiertelności w barwach "Białej Gwiazdy" zaczął w roli .... kierowcy walca. Później podbił Ekstraklasę został liderem reprezentacji został bohaterem najdroższego transferu w dziejach Wisły a teraz będzie głównym bohaterem programu "Jasna strona Białej Gwiazdy V". Maciej Żurawski czyli po prostu "Żuraw - Władca Muraw".
Piłkarze Legii Warszawa wygrali z serbskim klubem FK Vozdovac 1-0 w sparingu który odbył się w tureckim Belek. Zwycięską bramkę zdobył w 80. minucie Mateusz Cholewiak. Wcześniej w środę wicemistrzowie Polski pokonali węgierską Nyiregyhazę Spartacus FC 3-1.
Piłkarze Korony Kielce przebywający na zgrupowaniu w Antalyi przed rozgrywkami ekstraklasy przegrali w meczu kontrolnym z ukraińskim Olimpikiem Donieck 0-2. To druga porażka polskiej drużyny podczas pobytu w Turcji.
Piłkarze Piasta Gliwice wygrali z bułgarskim Łudogorcem Razgrad 2-0 (2-0) w swoim drugim zimowym sparingu przed rozgrywkami ekstraklasy. Mecz dwóch mistrzów krajowych został rozegrany w tureckim Belek. Bramki zdobyli: Uros Korun (12) i Piotr Parzyszek (42).
Występujący w ekstraklasie piłkarze Górnika Zabrze pokonali w środowym sparingu AS Trencin 3-1 (1-0). Wszystkie gole dla zwycięzców padły z rzutów karnych. Zespół trenera Marcina Brosza przebywa na obozie w cypryjskim Ayia Napie.
Były prezydent Europejskiej Unii Piłki Nożnej (UEFA) Francuz Michel Platini otrzymal propozycję pelnienia funkcji osobistego doradcy przewodniczącego Związku Piłkarzy Zawodowych (Fifpro) Philippe Piata - poinformowała francuska gazeta sportowa "L'Equipe".