Dziś jest: 29 lipca 2021kalendarium [»]
» Technologie
Cyberprzestępcy coraz częściej podszywają się pod legalnie działające firmy. Na przestrzeni ostatnich 5 lat aż 12-krotnie wzrosła liczba ataków wykorzystujących nasze skrzynki e-mail.
Facebook poinformował o blokadzie kont prowadzonych przez grupę APT o nazwie Tortoiseshell. Hakerzy próbowali działać na szkodę między innymi pracowników służb obronnych USA.
Zyskujące coraz większą popularność zjawisko „deepfake” wielokrotnie pokazało się już z nienajlepszej strony. Na szczęście są też przykłady na to że technologia ta może być także wykorzystywana w dobrych celach.
​Na Svalbardzie jest Globalny Bank Nasion czyli specjalny sejf z nasionami z całego świata zachowanymi na wypadek katastrofy klimatycznej. Teraz powstanie podobny schron przechowujący muzykę z całego świata.
W argentyńskiej jaskini odnaleziono szczątki nietoperza sprzed 100 000 lat. Należały do wymarłego gatunku gigantycznego nietoperza-wampira.
Marka HMD Global wprowadza na rynek nowy model smartfona 5G. Nokia XR20 wyróżnia się przede wszystkim wytrzymałością oraz odpornością na wodę.
Zużyte urządzenia elektroniczne zostały poddane recyklingowi w ramach ogólnokrajowej akcji mającej na celu wyprodukowanie medali olimpijskich na Igrzyska Olimpijskie w Tokio. To pierwsza taka inicjatywa w historii choć na pewno nie ostatnia.
Po niemal dwóch latach prac inżynieryjnych włoski producent jachtów firma Dynamiq zaprezentował swoje najnowsze dzieło. W porcie Massa w Toskanii została zwodowana Stefania – 41 metrowa łódź którą wyróżnia ekskluzywny wygląd oraz zaawansowane technologie.
Podczas konferencji B-Word Elon Musk zwrócił uwagę na problem elektrowni jądrowych i związanych z nimi kontrowersjami dotyczącymi bezpieczeństwa. Zdaniem miliardera można wyprodukować energię jądrową w bezpieczny sposób.
​Jowisz jest interesującą planetą i ma wiele niezwykłych księżyców. Największy z nich to Ganimedes - dziewiąty co do wielkości obiekt Układu Słonecznego. Teraz naukowcy spekulują że Ganimedes może skrywać więcej wody niż wszystkie ziemskie oceany.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best/podkladki-korkowe/
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net