Dziś jest: 21 lutego 2020kalendarium [»]
» Technologie
​"Hollywood w waszych domach" - takim hasłem Panasonic zapowiada światu nową linię telewizorów która do sprzedaży trafi w pierwszej połowie 2020 r. Zaprezentowane nowości mają jednak szanse przypaść do gustu nie tylko kinomanom. Mieliśmy szansę przyjrzeć się im osobiście w miejscu niebywałym dla kina.
​Topniejąca wieczna zmarzlina emituje coraz więcej gazów cieplarnianych - tak wskazują badania NASA.
Tydzień po starcie sondy Solar Orbiter przesłała ona na Ziemię swoje pierwsze dane. To oznacza że urządzenie działa prawidłowo i za ok. 15 roku dotrze do Słońca.
Lek odkryty ponad 50 lat temu i od dawna stosowany jako preparat na kaszel wydaje się być obiecujący w zwalczaniu choroby Parkinsona.
Elon Musk po raz kolejny ostrzega przed sztuczną inteligencją. Szef SpaceX i Tesli chce aby została ona uregulowana.
​Kometa 67P zmieniła kolor niczym kosmiczny kameleon krążąc wokół Układu Słonecznego. Jak to możliwe?
Elon Musk nieprzychylnie skomentował nowy zakup swojego kolegi po fachu Billa Gatesa. Ten zamiast Tesli wybrał elektryczne Porsche Taycan.
Zaskakujące odkrycie dotyczące dinozaurów. Okazuje się że wcale nie musiały być one zwierzętami zimnokrwistymi. Najnowsze badania że te prehistoryczne bestie miały zdolność regulowania temperatury ciała podobnie jak dzisiejsze ptaki.
​Tungurahua to aktywny stratowulkan w Ekwadorze który na przestrzeni wieków doczekał się wielu nazw. W języku keczua oznacza "Gardło Ognia" a przez niektórych wulkan jest nazywany Czarnym Gigantem. Tungurahua jest niebezpieczny a wydawane przez niego "pomruki" mogą sugerować poważniejsze zagrożenie niż zwykłą erupcję.
Zespół New Scientist z Uniwersytetu Monash w Melbourne opracował baterię która jest pięciokrotnie pojemniejsza od standardowych rozwiązań litowo-jonowych. Tego typu technologia mogłaby pozwolić smartfonom na pięć pełnych dni pracy na jednym ładowaniu.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best/podkladki-korkowe/
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net