Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Technologie
Według najnowszych doniesień - wyczekiwany samochód amerykańskiej firmy z nadgryzionym jabłkiem w logo powstanie przy współpracy z marką Kia.
Jeszcze do drugiego kwartału 2021 roku w ofercie producenta pojawi się karta SD Express która będzie zgodna z zupełnie nowym standardem SD7.0.
Microsoft Edge zyskuje coraz większą popularność. Najnowsza aktualizacja przeglądarki opartej na silniku Chromium przynosi spore zmiany dotyczące m.in bezpieczeństwa.
W sieciach społecznościowych zaczęła rozprzestrzeniać się kolejna historia - dotyczy wykładowców który podszywając się pod żaków próbują uzyskać dostęp do grup facebookowych studentów.
Fundacja Raspberry Pi wypuściła na rynek nowy model mikrokontrolera o nazwie Raspberry Pi Pico. Urządzenie zostało wyposażone w autorski procesor RP2040 i kosztuje zaledwie cztery dolary (równowartość około 15 zł).
Startup pochodzący z Kijowa opracował nowe niedrogie narzędzie które ma pomóc przeciwdziałać dronom. Sprzęt jest w stanie śledzić każdy z pojazdów na bieżąco - o nowym projekcie napisał serwis Defence-Blog.
Producent mikroskopów Hirox stworzył panoramiczne zdjęcie słynnego obrazu w rozdzielczości 10 gigapikseli. Wysokiej klasy urządzenie wykonało 9100 zdjęć z dokładnością do czterech mikronów na piksel.
Zastanawialiście się kiedyś czy jest możliwe stworzenie prawdziwego latającego dywanu? Kilku rosyjskich mechaników ma dla was odpowiedź.
Obserwatorium SOHO często obserwuje komety które zbliżają się blisko Słońca. Naukowcy zaobserwowali dwie komety które zbliżyły się do Słońca. Jedna z nich była stosunkowo jasna i miała szacowaną średnicę około 50-100 metrów.
Jim Bridenstine który od 2018 roku pełnił funkcję nadzorcy NASA poinformował o swoim odejściu. Obecnie jego pozycja pozostaje nieobsadzona.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best/podkladki-korkowe/
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net