Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Białystok
Znamy wyniki miejskiego konkursu na najlepszą szopkę bożonarodzeniową. Jury konkursowe wybrało trzech laureatów nagród głównych oraz przyznało trzy wyróżnienia.
Ponad 13 litrów krwi oddali w piątek (22.01) funkcjonariusze oraz mieszkańcy pogranicza w ramach akcji honorowego oddawania krwi "Na ratunek życia" zorganizowanej przez Placówkę SG w Czeremsze.
Zapalił się budynek gospodarczy w którym znajdowało się około 120 butli z gazem propan-butan. Pożar wybuchł w piątek po godz. 23 a akcja gaśnicza trwała przez całą noc. W jej trakcie niektóre z butli wybuchały.
Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę (23.01) najnowsze statystyki dotyczące epidemii koronawirusa. Ostatniej doby odnotowano 6322 nowe zakażenia. Zmarło 346 osób wśród których 264 miały choroby współistniejące a przyczyną śmierci 82 był wyłącznie COVID-19.
Prezydent Białegostoku rozstrzygnął trzy konkursy ofert na zadania realizowane przez białostockie kluby sportowe organizacje pozarządowe działające w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i kibiców Jagiellonii. Poszło na to 35 mln zł.
Mimo że rok 2020 należał do najgorszych dla branży gastronomicznej od dwóch dekad białostocka sieć franczyzowych barów Koku Sushi ciągle jest na wznoszącej fali. W ubiegłym roku podpisała 9 umów na nowe restauracje.
16 nowoczesnych łóżek z materacami szafkami oraz dwa wózki do transportu dzieci - łącznie o wartości prawie 190 tysięcy złotych - trafiły do Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Sprzęt dostarczyła opiekująca się kliniką Fundacja "Pomóż Im" dzięki wsparciu Fundacji DKMS.
W piątek (22 stycznia) rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Mój wymarzony Białystok 2030". Decyzją jury główną nagrodę otrzymał 12-letni Jan Konczerewicz ze Szkoły Podstawowej nr 24.
Białystok. Po niedzieli dogadywane będą szczegóły przewiezienia zabytkowych nagrobków z zakładu kamieniarskiego na białostockie nekropolie. Sprawa ciągnie się od listopada 2019 roku. Oparła się nawet o prokuraturę.
Z sądu. Kary roku pozbawienia wolności i 10-letniego zakazu prowadzenia pojazdów domaga się prokurator dla 69-letniego kierowcy który na przejściu dla pieszych w centrum Białegostoku potrącił mężczyznę.
- Sprzedaż na wynos się nie sprawdziła. To jest pięć dziesięć procent wszystkich zamówień. Straty mamy rzędu dziewięćdziesięciu. Mija dziesiąty miesiąc pandemii koronawirusa a nikt nie stworzył procedur dla funkcjonowania gastronomii - mówi właścicielka otwartej w piątek (22 stycznia) kawiarni w centrum Białegostoku.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net