Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Białystok
Teatr. Historie średniowieczne i współczesne domowe i naukowe o miłości i tragedii międzyludzkich zgrzytach i radościach - wszystko to na scenie w teatralnej wersji od 19 września do 4 października. W Białymstoku w niedzielę zacznie się festiwal teatralny "Kierunek Wschód" - przegląd spektakli z Polski Białorusi Armenii i Gruzji. Można odbierać bezpłatne wejściówki na spektakle.
Białystok. Miało tu powstać Muzeum Białostockich Żydów. Teraz jednak plany się zmieniają i wchodzą deweloperzy. Dawna fabryka z Kijowskiej 1 zostanie wpisana w... mieszkaniówkę.
- Chciałbym bardzo aby ta pamięć dotyczyła nie tylko martyrologii polskiej dramatów Wschodu ale również tego co na Wschodzie było wielkie piękne i mądre. Także współżycia narodów współżycia religii współżycia ludzi o bardzo odmiennych kulturach - mówił w czasie otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku były prezydent Bronisław Komorowski.
Córka słynnego pisarza i więźnia Gułagu oraz potomek polskich założycieli syberyjskiej wsi Białystok będą gośćmi Muzeum Pamięci Sybiru w sobotę (18 września). Dwa spotkania - z Martą Herling i Wasylem Haniewiczem - to część kilkudniowych uroczystości związanych z otwieranym właśnie Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku. W weekend ponadto jeszcze m.in. piknik historyczny śniadanie kresowe Peleton Pamięci.
Koronawirus. Według oficjalnych informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia w piątek (17 września) w Polsce stwierdzono 652 nowe zakażenia. W Podlaskiem ostatniej doby na 909 wykonanych testów zarejestrowano 47 chorych.
Nie da się stwierdzić: niespodziewanie poseł Krzysztof Truskolaski ogłosił start w wewnątrzpartyjnych wyborach na przewodniczącego podlaskiej Platformy Obywatelskiej. Spodziewać się tego można było co najmniej od ostatnich wyborów parlamentarnych.
Białoruska Straż Graniczna konsekwentnie wytyka polskim służbom granicznym wypychanie z Polski uchodźców i znęcanie się nad nimi. Właśnie doniosła o Egipcjaninie który miał być przez polskie służby ograbiony z pieniędzy i rzeczy osobistych a następnie zmuszony do przekroczenia zasieków przy użyciu broni palnej.
Uniwersytet w Białymstoku przedłuża rekrutację uzupełniającą na wybrane kierunki na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Kandydaci mogą rejestrować się do 23 września w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. Do wyboru mają kierunki ścisłe przyrodnicze i społeczne.
W sobotę (18 września) fani bluesa powinni wpaść do Famy. W koncercie z okazji Polskiego Dnia Bluesa o 18 zagrają: Czarny Pies i Styczyński Trio. Skład tych grup tworzą największe indywidualności polskiego bluesa jazzu i rocka.
Z części zabytkowej i współczesnej dobudówki powstała bryła Muzeum Pamięci Sybiru. Projekt przygotował zespół białostockiego architekta Jana Kabaca.
Wiele osób potraktowało nieruchomości jako lokatę kapitału. Dlatego też mieszkań na wynajem w Białymstoku nie brakuje. Sprawdzamy - czy ich ceny spadają czy rosną?
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net