Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Białystok
Nie masz pomysłu na weekend pojechać gdzieś bardzo się chce a możliwości mało? Wybierz się w podróż do Bhutanu Tybetu na Islandię - odwiedzając na początek urokliwą Budę Ruską nad Czarną Hańczą. W weekend (25-27 września) odbędzie się tam "Festiwal Powsinóg. Podróże Małe i Bliskie". W programie aż 17 spotkań z podróżnikami i reporterami pokazy slajdów kiermasz książek i rękodzieła.
Wizerunki Niny i Mikołaja Bujnowskich pojawiły się na ścianach dworca PKP w Hajnówce. Wykonał je Arkadiusz Andrejkow znany z przenoszenia postaci ze starych zdjęć na drewniane ściany.
W środę (23.09) rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych zakażeniach COVID-19 w kraju i o 28 kolejnych zgonach. Rośnie też liczba chorych w województwie podlaskim ale jednocześnie 22 kolejne osoby wyzdrowiały. Niestety zmarła 40. ofiara wirusa 64-letnia mieszkanka powiatu augustowskiego.
Prokuratura Okręgowa w Białymstoku po raz kolejny umorzyła śledztwo dotyczące publicznego nawoływania do nienawiści przez byłego już księdza Jacka Międlara. Kazanie z białostockiej katedry i inne jego wypowiedzi nie nosiły znamion przestępstwa a zawiadamiający o nim "posłużyli się wyciętymi z kontekstu cytatami" - uznali śledczy.
Smutek wiara w lepsze majestat i muzyczny przepych. Wszystko to splecie się w piątek (25 września) o godz. 19 w koncercie inaugurującym 66. sezon artystyczny Opery i Filharmonii Podlaskiej. Powrót do regularnych koncertów w gmachu - choć w reżimie pandemicznym - zapoczątkuje wieczór z utworami gigantów - Mozarta Beethovena i Pendereckiego.
To duże grono - blisko 240 osób. Z rąk prezydenta Białegostoku otrzymali właśnie stypendia za wyniki i osiągnięcia w nauce w dziedzinie twórczości artystycznej oraz za myśl techniczną. Na łączną kwotę blisko 370 tys. zł.
Pierwszy pokaz - po długiej przerwie z powodu pandemii - już w środę (23 września) o godz. 19. W kinie Forum zobaczyć można będzie nie tylko wybrany pieczołowicie film ale i i nim podyskutować - zachowując oczywiście dystans. Na dobry początek - islandzko-polska produkcja w reż. Ragnara Bragasona - "Złotokap".
Rowery które były na stanie miejskiego Biura Rzeczy Znalezionych mają nowych właścicieli. Skorzystają z nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 43.
Wysokomazowieccy kryminalni zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież gazet sprzed jednego ze sklepów na terenie miasta. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
Miasto zamierza wystawić na sprzedaż dawną fabrykę u zbiegu ulic Kijowskiej i Młynowej. Przedstawiciele magistratu nie ukrywają że ze strony potencjalnych nabywców pojawiły się pytania o zabytek.
Tylko dziś (22 września) na terenie województwa podlaskiego doszło do 14 prób oszustw metodą "na policjanta". Niestety w jednym przypadku oszustom się udało. Ich zapewnieniom uwierzyła 70-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego... i straciła 20 tys. zł. Policja ostrzega: oszuści ponownie się uaktywnili warto zachować czujność i ostrzec bliskich.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net