Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Białystok
W piątek (10 kwietnia) rano minęło 10 lat od katastrofy rządowego samolotu TU-154 pod Smoleńskiem. W związku z epidemią koronawirusa w Białymstoku czy Łomży oficjalne uroczystości ograniczono do złożenia wieńców.
O kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Podlaskiem poinformowały w piątek (10 kwietnia) służby wojewody. W sumie w naszym regionie jest ich 173.
Wciąż możecie Państwo głosować w naszym wspólnym plebiscycie z okazji 30-lecia samorządów w Polsce. Dziś szerzej przypominamy pierwsze z wytypowanych do finału wydarzeń. Kolejne - za tydzień.
Przychody wynosiły ponad 44 mln zł. Zysk ponad 3 mln zł. Jest jednak też niemal 8 mln zł strat z lat poprzednich. Oto finanse Jagiellonii Białystok.
Do korzystania przez wiernych w czasie epidemii koronawirusa z dyspensy od uczestnictwa w mszach i przeżywania ich za pośrednictwem środków społecznego przekazu zaapelowali przewodniczący Konferencji Episkopatu Polaki a na szczeblu lokalnym choćby metropolita białostocki. Okazuje się że nieraz mało skutecznie.
100 lat temu w Białymstoku funkcjonował sierociniec prowadzony przez Amerykański Czerwony Krzyż. Przebywało w nim 800 dzieci. Jednak oprócz zachowanych kilkunastu fotografii nic o nim nie wiadomo. Tak jak i o dzieciach którymi się tam opiekowano.
Pijani kierowcy w Grajewie. Pierwszy z nich był tak pijany że wjechał w radiowóz. Z kolei drugi uszkodził barierki ochronne przy przejściu dla pieszych i uciekł z miejsca wypadku.
Jeśli po takich niby-wyborach wzrośnie liczba chorych i zmarłych i choćby w części da się to powiązać z czynnościami wyborczymi PiS spotka się z nienawiścią większości obywateli a mandat polityczny Dudy będzie żaden. Może nadejść dzień gdy ucieknie z pałacu prezydenckiego jak Janukowycz - mówi były premier Włodzimierz Cimoszewicz.
Figlarny błysk spod nastroszonych brwi. Gościnność w wielkich dłoniach. Niezwykły ogień w pracach. Tutejszy i obywatel świata. I te jego opowieści... Trzy wspomnienia po zmarłym w czwartek (9 kwietnia) 93-letnim prof. Andrzeju Strumille.
W walce z pandemią koronawirusa aktywny udział biorą druhowie z OSP Wasilków. Na prośbę władz gminy w środę 8 kwietnia od godz. 18 do 22 zdezynfekowali obiekty użyteczności publicznej na terenie gminy.
Zakaz odwiedzin pomiary temperatury dezynfekcja - to środki ostrożności obowiązujące już od marca w białostockich Domach Pomocy Społecznej.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net