Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Białystok
Część z placówek podległych samorządowi województwa podlaskiego podjęła działania zmierzające do uruchomienia masowych punktów szczepień. W niemal wszystkich odnotowano mniejsze obłożenie łóżek i minimalną absencję pracowników. Realizowane są planowane świadczenia.
Przez trzy godziny zebrali worki pełne śmieci. Okazją do posprzątania lasu Pietrasze był Dzień Ziemi.
Urząd Miejski w Białymstoku informuje. że na terenie województwa podlaskiego m.in. w Białymstoku z samolotów będą zrzucane przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów. Planowany termin zrzutów: 22-30 kwietnia. Szczepionka jest nieszkodliwa dla zwierząt domowych i innych zwierząt wolno żyjących.
Policjanci z białostockiego oddziału prewencji zatrzymali w centrum Białegostoku 40-latka który nie miał założonej maseczki. Mężczyzna podczas rozmowy zachowywał się nerwowo. Szybko okazało się co było powodem takiego zachowania.
Funkcjonariusze straży granicznej udaremnili przemyt nielegalnych papierosów przerzucanych przez granicę dronem. Kilka dni wcześniej okazało się że to właśnie najpewniej dron przemytników stał się pretekstem do sugestii białoruskiego resortu obrony jakoby ze strony Polski doszło do naruszenia przestrzeni powietrznej Białorusi.
Mieszkańcy ul. Depowej w Białymstoku do końca czerwca muszą się liczyć z utrudnieniami w dojeździe do własnych posesji.
We wtorek (20 kwietnia) ministerstwo raportuje o 9 tys. 246 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia. Podlaskie jest na ostatnim miejscu w kraju pod tym względem - potwierdzono 142 nowe przypadki. Niestety znów zatrważa liczba zgonów. W kraju zmarło 601 osób w tym 8 w regionie.
Dzięki funduszom unijnym w Szpitalu Powiatowym w Zambrowie zostanie utworzony i doposażony oddział neurologii oraz utworzona tu będzie poradnia neurologiczna. Odpowiednią umowę podpisali marszałek Artur Kosicki z PiS i Bogusław Dębski prezes tego szpitala który jest jednocześnie przewodniczącym sejmiku podlaskiego wybrany na radnego z listy PiS.
Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał kierowca audi którego - mimo ucieczki - szybko odnaleźli policjanci z zambrowskiej drogówki. Szybko okazało się też że kompletnie bezmyślny i nieodpowiedzialny 44-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
Glosel jedna z największych firm w północno-wschodniej Polsce zajmująca się sprzedażą online otwiera płatny program stażowy. Dzięki niemu osoby wkraczające na rynek pracy będą mogły zdobyć doświadczenie z zakresu e-commerce i marketingu.
Przy białostockim zoo stanęły wreszcie stojaki na rowery. Nie załatwił ich jednak ani radny Henryk Dębowski ani radny Andrzej Perkowski ale radny Jarosław Grodzki. Sprawdziło się tym samym stare porzekadło.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net