Dziś jest: 21 lutego 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
Marianna Mendrek skończyła 100 lat. Jest jedną z 20 mieszkających w Częstochowie osób które w tym roku mogą świętować setne urodziny.
W lutym częstochowski klub Muzyczna Meta mieszczący się przy ul. Jasnogórskiej 13 fetuje siódme urodziny. Koncert który zaplanowano z tej okazji odbędzie się w piątek 21 lutego. Na scenie wystąpi zaprzyjaźniony z klubem zespół Hard Times. Start o godz. 20. Bilety kosztują 30 zł.
Zbieram starą kokainę - żartuje stomatolog kolekcjoner Piotr Kuźnik u którego poczekalnia wygląda jak muzeum. Kokaina służyła kiedyś do uśmierzania bólu zębów a w kolekcji częstochowskiego lekarza są m.in. fotele dentystyczne z XIX w. i z PRL przedwojenne proszki do zębów i wiertła urządzenia do leczenia prądem.
Statystyczny Polak zjada w tłusty czwartek 25 pączka. Ile konsumuje częstochowianin? Może to zależeć od zawartości portfela. W Częstochowie za jednego pączka z renomowanej cukierni trzeba zapłacić blisko 5 zł. - Wszystko drożeje pączki też - rozkładają ręce cukiernicy.
Badania potwierdziły że 65-letni Hindus który z objawami zapalenia dróg oddechowych zgłosił się na szpitalny oddział ratunkowy nie ma koronawirusa. Mężczyzna opuścił już oddział zakaźny na Tysiącleciu.
Nowy kłopot z zamianą użytkowania wieczystego w prawo własności. Choć wielu częstochowian wciąż nie otrzymało zaświadczenia że przekształcenie się dokonało opłatę przekształceniową wnieść trzeba. Za zeszły rok - do końca lutego za ten rok - do końca marca.
Pierwszy "Salon Poezji" w Teatrze im. Mickiewicza zorganizowano w październiku 2003 r. Cykl zainaugurowała Anna Dymna spotkanie odbyło się w teatralnym foyer. W najbliższą niedzielę wspomnienia te powrócą bo "Salon" będzie jubileuszowy 150. z kolei. Przy tej okazji prezentujemy archiwalne zdjęcia autorstwa Piotra Dłubaka artysty fotografika od lat związanego z częstochowskim teatrem.
Miłośnicy produktów regionalnych nie kupią już produkowanego jeszcze przed I wojną światową wpisanego przez resort rolnictwa na listę produktów regionalnych masła krzepickiego czy twarogów. Szczycąca się ponadstuletnią tradycją mleczarnia w Krzepicach z początkiem tego roku zaprzestała produkcji teraz do kupienia jest majątek spółdzielni.
Według portalu tvp.info wkrótce nastąpi zmiana na stanowisku szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dotychczasowego szefa CBA Ernesta Bejdę w związku z końcem jego kadencji zastąpi płk Andrzej Stróżny który pochodzi z Panek w pow. kłobuckim.
Jeszcze tylko do niedzieli 23 lutego częstochowianie mogą korzystać z bezpłatnej miejskiej ślizgawki ustawionej w parku 3 Maja pod Jasną Górą.
Szczury smród i samochody jeżdżące czterokrotnie częściej niż na wysypisko odpadów w Subuczynie przepowiada mieszkańcom okolic ul. Dojazdowej radny klubu PiS. Ludzie się boją a Fortum jako ewentualny inwestor zapewnia że ten strach jest na wyrost a żadna decyzja nie zapadła.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net