Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
We wtorek Raków Częstochowa zagra na wyjeździe z ŁKS-em Łódź. Dla rywali częstochowskiej drużyny będzie to pożegnalny mecz w ekstraklasie przed własną publicznością i będą chcieli się pokazać z jak najlepszej strony.
W województwie śląskim o włos - 51 do 49 proc. - wygrał Rafał Trzaskowski. Miałby lepszy wynik gdyby nie rolniczy region częstochowski.
Na ul. Piłsudskiego odrapane drzwi do dawnego punktu sprzedaży biletów MPK mają nową oprawę i hasła promujące kulturę. Podobną rewolucję przyszła szafa kablowa która stoi przed budynkiem głównym Biblioteki Publicznej im. Biegańskiego. Zmiany te to efekt akcji "Wspieraj kulturę".
Dzień po wygranej dla siebie II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda pojawił się na Jasnej Górze. - Dziękujemy dziękujemy - wołali inni uczestnicy apelu jasnogórskiego i odśpiewali mu "Sto lat".
Jaką trzeba mieć czelność żeby mówić o wzajemnym szacunku i proponować rozmowę ponad poglądami kiedy paliwem kampanii jest kreowanie wrogów i stawianie rodaków przeciwko sobie - pisze młoda częstochowianka.
Jak donosi portal Silesia 24 Jarosław Kaczyński wieczór wyborczy spędził na Jasnej Górze. W klasztorze był także podczas I tury 5 lat temu gdy Andrzej Duda wygrywał wybory po raz pierwszy.
Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci trojga kolejnych mieszkańców woj. śląskiego. W sumie zaś zmarło tu dotąd 359 ofiar COVID-19. W raporcie znajduje się również informacja o 65 nowych przypadkach zakażenia na tym terenie.
- Nikt nie ma prawa tymi głosami szafować czy je komuś oddawać powierzać przekazywać - tak prezydent Częstochowy (SLD) tłumaczy dlaczego nie zaangażował się w poparcie dla kolegi samorządowca Rafała Trzaskowskiego tak jak wielu innych prezydentów i burmistrzów.
Wygrali te wybory przez zarządzanie strachem. Znamy z poprzedniej kampanii straszenie Polską w ruinie VAT-owskimi mafiami ale teraz mieliśmy szczucie na homoseksualistów na Żydów na wolne media na Niemców straszenie eutanazją i odmawianie nam wyborcom Trzaskowskiego duszy polskiej miłości ojczyzny czy wręcz polskości - mówi posłanka KO Izabela Leszczyna.
Rafał Trzaskowski który wygrał w Częstochowie z 5563 proc. głosów - największe poparcie miał na Parkitce. Andrzej Duda - 4437 proc. - zwyciężył w dzielnicach gdzie mieszka więcej ludzi nastawionych na transfery socjalne oraz tam gdzie głosują klasztory.
W całym województwie śląskim minimalnie wygrał Rafał Trzaskowski - 5100 proc. Wynik Andrzejowi Dudzie - 4900 proc. - zrobił m.in. region częstochowski.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net