Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
W szpitalu w Tychach zmarła 78-letnia mieszkanka Częstochowy a w szpitalu w Częstochowie 75-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego. Oboje byli zakażeni koronawirusem - informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.
Na cmentarzu parafialnym w Mstowie (pow. częstochowski) odbył się pogrzeb osób rozstrzelanych przez niemieckich żandarmów w listopadzie 1939 r. w Lesie Jaskrowskim - poinformował katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Częstochowa dołączyła do partnerów projektu "Elektryczne Śmieci" realizowanego przez MB Recycling Fundację Odzyskaj Środowisko i organizację AURAEKO. W całym mieście stanie 14 czerwonych pojemników na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Można go tam wrzucać bezpłatnie.
Do końca roku ma się zakończyć przebudowa Starego Rynku w Częstochowie. "Wyborczą" zainteresowała przyszłość pawilonu który ma być dominującym punktem zrewitalizowanej przestrzeni.
Przez dwa dni udało się nam dodzwonić do pięciu przychodni w Częstochowie i regionie choć dzwoniliśmy długo i wytrwale. Przychodnie miały do zaproponowania głównie teleporady.
Cztery nowe przypadki koronawirusa w tym dwa w Częstochowie odnotował częstochowski sanepid. W powiecie kłobuckim rośnie liczba zakażonych pracowników Maskpolu.
- Jeżeli narzekacie na obecne czasy i koronawirusową rzeczywistość to przeczytajcie artykuł Arkadiusza Barona "Rok 1848 w Lublińcu i okolicy": tyfus głodowy czerwonka i świerzb nakaz izolowania chorych. Sytuacja wymykała się spod kontroli. Skądś to znamy prawda? - zachęca do lektury na stronie internetowej starostwo lublinieckie.
Przy al. NMP 49 w Częstochowie dobiega końca wznoszenie budynku usługowo-handlowego. Inwestor - spółka Kar-Bud Development zapewnia że zgodnie z Miejskim Planem Rewitalizacji budynek będzie wpisywał się w klimat III Al. NMP.
- Przy ul. Oleńki obcięto gałęzie 40-50-letnim lipom. Cięcia były nielegalne i tak niefachowe że drzewom grozi uschnięcie - zaalarmował "Wyborczą" mieszkaniec Częstochowy. - Znamy sprawę jest już zgłoszona na policję - zapewnia Włodzimierz Tutaj rzecznik magistratu.
UJD szykuje specjalną stronę internetową dla studentów Uniwersytetu III Wieku żeby się mogli spotykać online. Na Politechnice liczą że uczelnia znajdzie dla nich bezpieczne miejsce. Takiego roku akademickiego jeszcze nie było.
Ministerstwo Zdrowia informuje: z 748 nowo stwierdzonych zakażeń w kraju tylko 45 w województwie śląskim. W całym regionie częstochowskim 6 przypadków potwierdzonej testami obecności koronawirusa w organizmie.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net