Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
W związku z epidemią koronawirusa rząd wprowadził nowe obostrzenia dotyczące handlu. Dotyczą również Galerii Jurajskiej w Częstochowie. Jak teraz robi się tam zakupy?
Częstochowa 1990 i 2020 roku to dwa zupełnie inne miasta. Co nam się w ciągu tych 30 lat najbardziej udało? Zagłosuj.
Do starosty Krzysztofa Smeli zwrócili się ogrodnicy z gminy Mykanów którzy postanowili przekazać 200 tulipanów personelowi domów pomocy społecznej z terenu powiatu częstochowskiego. W ten sposób chcą symbolicznie podziękować wszystkim pracownikom ochrony zdrowia.
W związku z koniecznością minimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem wojewoda śląski polecił 9 kwietnia samodzielnym publicznym zakładom opieki zdrowotnej na terenie województwa regularne badanie temperatury pracowników medycznych oraz wydzielenie odpowiednich stref i wdrożenie triażu pacjentów w szpitalach niezakaźnych.
Wydział Zarządzania Kryzysowego Spraw Obronnych i Ochrony Ludności informuje że 10 kwietnia o godz. 8.41 zostanie przeprowadzony test sprawności syren alarmowych. Test syren odbędzie się w związku z obchodami dziesiątej rocznicy katastrofy samolotu prezydenckiego nad Smoleńskiem. W ramach ćwiczeń emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty oznaczający odwołanie alarmu.
Powiatowe stacje sanepidu w Częstochowie Kłobucku Myszkowie i Lublińcu przedstawiły w czwartek 9 kwietnia dobowe raporty z sytuacji w północnej części województwa śląskiego. Nadal najgorsza sytuacja panuje w powiecie lublinieckim gdzie koronawirusa do godz. 14 stwierdzono u 69 osób. Kilka godzin później ta liczba wzrosła o 3 przypadki.
Co najmniej tydzień nie będzie przyjmował pacjentów oddział neurologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na częstochowskiej Parkitce. Jego ośmiu lekarzy zostało poddanych kwarantannie po tym jak przebywał tam pacjent z koronawirusem. W sumie kwarantanną objęto kilkadziesiąt osób z personelu medycznego szpitala.
Zamiast zgłaszać się do szpitala chory czeka w domu na wymazobus którego przeszkolony personel pobierze próbkę do testu na koronawirusa. Kilka powiatów w województwie śląskim zaangażowało się w tworzenie takich mobilnych ekip.
Liturgie Triduum Paschalnego z Jasnej Góry można zobaczyć w ogólnopolskim paśmie TVP 3. Wyjątkowo będą się odbywać w kaplicy Matki Bożej a nie w bazylice jasnogórskiej.
W czwartek 9 kwietnia rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o kolejnych zakażonych koronawirusem. Potwierdzone przez resort przypadki dotyczą m.in. 23 osób z województwa śląskiego. Są też ofiary śmiertelne.
Z czterech laboratoriów wykonujących teksty na obecność koronawirusa u mieszkańców województwa śląskiego żadne nie jest w północnej części regionu. Częstochowianie na wyniki czekają nawet po kilka dni.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net