Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
Poznaniacy nie wykorzystali dwóch rzutów karnych a także strzelili gola samobójczego.
W auli Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka odsłonięto tablicę upamiętniającą postać pochodzącego z Częstochowy prof. dra hab. Tadeusza Gałkowskiego - wybitnego psychologa zajmującego się osobami głuchymi oraz z autyzmem.
W niespełna 24-tysięcznym Lublińcu nie milkną echa trzeciego rozdania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Burmistrz Edward Maniura pyta premiera Mateusza Morawieckiego dlaczego drugi raz z rzędu miasto nie otrzymało nawet złotówki.
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje że w związku ze zniesieniem części obostrzeń będzie sukcesywnie wznawiać lub poszerzać działalność obiektów sportowo-rekreacyjnych. Otwarto już boiska wielofunkcyjne przy ul. Boya-Żeleńskiego dostępne też są stadiony i hale sportowe.
Województwo śląskie nadal na czele liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Co prawda liczba nowych zakażeń w Częstochowie w porównaniu z danymi sprzed tygodnia zmniejszyła się niemal o połowę ale według najnowszych statystyk odnotowano rekordową liczbę zgonów wśród częstochowian.
Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o prawomocnym skazaniu radnej gminy Ciasna w powiecie lublinieckim za składanie fałszywych oświadczeń majątkowych. CBA nie podało jednak ani wymiaru wyroku ani tego że radna nie straciła mandatu. Dlaczego?
We wtorek 20 kwietnia piłkarze Rakowa Częstochowa zagrają wyjazdowe spotkanie z Wartą Poznań. Beniaminek w tym sezonie spisuje się nadspodziewanie dobrze i zajmuje obecnie szóste miejsce w PKO Ekstraklasie.
- Wychowanie do życia w rodzinie będzie priorytetem w kierunkach realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2021/2022 - ogłosił w Częstochowie minister edukacji Przemysław Czarnek. To ma być odpowiedź na m.in. "rewolucję seksualną widzianą na polskich ulicach".
- Sędziowie niewygodni dla polityków są usuwani - alarmował niedawno prezes stowarzyszenia Iustitia zapowiadając ogólnopolską akcję w ich obronie. W jej ramach w Częstochowie w niedzielę odbyła się pikieta a w poniedziałek u zbiegu al. Jana Pawła II i al. Armii Krajowej pojawił się elektroniczny baner.
Po weekendzie w całej Polsce odnotowano znaczny spadek zakażeń koronawirusem. Podobnie w Częstochowie i okolicznych powiatach. Niestety w regionie częstochowskim w porównaniu do poprzedniego poniedziałku nowych przypadków jest więcej.
Zachęcam do głosowania. Tym bardziej że zajmuje chwilunię. Oczywiście warto się wcześniej dobrze zastanowić w jakiej Częstochowie chcemy żyć. I jaką po sobie zostawić. A także - jak widzimy w przyszłości nasz region.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net