Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
Coś ci się nie podobało w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego w Częstochowie albo masz pomysł jak ulepszyć procedurę? Jeszcze tylko do niedzieli 24 stycznia można wyrazić swoją opinię.
W woj. śląskim odnotowano 529 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 30 zgonów. W Częstochowie niepokoi wysoka smiertelność a dobowy wskaźnik zachorowalności na 10 tys. mieszkańców nadal jest wyższy od średniej wojewódzkiej.
Koncern branży motoryzacyjnej ZF Friedrichshafen który należy w Częstochowie do największych pracodawców ostrzega przed fałszywymi ofertami stażów studenckich.
Pomysłodawczynią projektu "Entuzjastki" jest częstochowianka Aleksandra Hirszfeld. 100-odcinkową serią chciała uczcić 100-lecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Wszystkie wywiady można od stycznia oglądać w TV Canal +.
Na posiedzeniu w piątek 22 stycznia w sądzie gospodarczym w Częstochowie została zatwierdzona sprzedaż Huty Częstochowa. Jak informowaliśmy jedynym oferentem który w wyznaczonym terminie złożył ofertę i wymagane wadium był obecny dzierżawca zakładu.
To jest kpina wygląda jakby chcieli wykończyć tych dziadków żeby im 13. i 14. emerytury nie wypłacić - mówi częstochowianin który w piątek próbował się zarejestrować do szczepienia przeciw COVID-19. Bez skutku jak prawie wszyscy siedemdziesięciolatkowie z naszego miasta.
W Częstochowie i pow. lublinieckim ostatniej doby zmarły po 3 osoby z powodu koronawirusa. Sytuacja epidemiologiczna się poprawia w całym regionie choć w pow. lublinieckim wskaźnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców wyniósł 249 czyli znacznie powyżej średniej dla całego województwa.
21 częstochowskich przedszkoli dostanie urządzenia oczyszczające powietrze. Ufundują je samorząd województwa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
Wielkie plakaty są częścią ogólnopolskiej kampanii antyaborcyjnej za którą stoi właściciel firmy produkującej stolarkę okienną.
Jest najdłużej nieprzerwanie urzędującym prezydentem Częstochowy. Został nim w 2010 r. obiecując w kampanii wyborczej nowe miejsca pracy inwestycje drogowe i "odklejenie" urzędu od Kościoła. Dekadę zamyka pandemia która wiele zmieniła w zarządzaniu miastem.
Sędzia Sądu Okręgowego w Częstochowie Leszek Mazur odwołany tydzień temu ze stanowiska przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa teraz sam zrezygnował z tej funkcji - okazało się w czwartek 21 stycznia.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net