Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Częstochowa
KOD Częstochowa i stowarzyszenie Iustitia zapraszają w sobotę 18 września przed częstochowskie sądy. Do grona sędziów wykluczonych z orzekania za swoje poglądy dołączył właśnie Adam Synakiewicz z Częstochowy.
Mieszkańcy spółdzielni Nasza Praca już mają w mieszkaniach ciepłe kaloryfery ale na Północy w zasobach Śródmiejskiej czy ZGM na ciepło trzeba będzie poczekać do poniedziałku 20 września.
W Zespole Szkół nr 3 w Kłobucku powstał punkt szczepień dla uczniów. To jedna z nielicznych placówek oświatowych w województwie śląskim w której go uruchomiono.
Przez ostatni tydzień o ponad sto urosła liczba osób wysłanych na kwarantannę w regionie częstochowskim - obecnie jest ich prawie 700. Na razie tylko osiem gmin ma zaszczepioną przynajmniej połowę mieszkańców. W tej grupie właśnie znalazła się Poczesna.
Częstochowa Olsztyn Żarki i Leśniów Złoty Potok Koziegłowy i Gniazdów - te miejscowości z naszego regionu zaistnieją podczas tegorocznej Juromanii czyli Święta Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zasięg imprezy będzie jednak dużo większy.
Pandemia zmieniła rynek wynajmu mieszkań. W Częstochowie na niekorzyść dla tych którzy szukają lokatorów. W połowie września zainteresowani wynajęciem mieli do wyboru prawie trzysta ofert.
Gdy w Sejmie Grzegorz Braun lider Konfederacji Korony Polskiej mówił ministrowi zdrowia że będzie wisiał jego częstochowski współpracownik Włodzimierz Skalik żalił się na "barbarzyństwo" rządzącej w Polsce "koalicji covidowej".
W teatrze im. Mickiewicza w Częstochowie można po raz pierwszy zobaczyć "Zażynki" - dramat Anny Wakulik wystawiony w formule audioteatru gdzie dominującym środkiem wyrazu scenicznego jest dźwięk.
- Uprzejmie informujemy że zgodnie z ogłoszonym właśnie zarządzeniem Ministra Finansów dot. ratowania gospodarki narodowej upaństwowione zostaną środki na ROR-ach - tej treści wiadomości esemesowe rozsyłają oszuści do klientów banków.
Tylko 338 uczniów w Częstochowie chce się zaszczepić w ramach szkolnej akcji. Z powodu zakażenia ucznia kolejna klasa ląduje na zdalnym nauczaniu. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Warszawskiej.
Według najnowszego raportu resortu zdrowia w czwartek 16 września 2021 w północnej części woj. śląskiego nowych przypadków koronawirusa nie odnotowano jedynie w powiecie kłobuckim. Tam też wykonano najmniej testów.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net