Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Gdańsk
Na pustej działce obok ECS w Gdańsku wyrośnie kompleks zaprojektowany przez Rainera Mahlamäkiego - autora wielokrotnie nagradzanego Muzeum Polin. Jego wizję chwalą architekci.
Koronawirus na Pomorzu. 513 nowych zakażeń wirusem Sars-Cov-2 w województwie pomorskim. Nie żyją 44 osoby.
Stali bywalcy gdańskiej kawiarni W Starym Kadrze znają go bardzo dobrze. Gości i gościnie wita od wejścia radośnie merdając ogonem. Karmel jest "psim właścicielem" kawiarni a spacery z nim mają wartość terapeutyczną.
Przedsiębiorcy z Pomorza otwierają knajpy pensjonaty i siłownie bo - jak tłumaczą - stoją pod ścianą.
Czy jesteśmy bezsilni wobec trójmiejskiego układu? - pod takim hasłem przebiegła audycja publicznego Radia Gdańsk kontrolowanego przez polityków PiS. Poseł PiS Kacper Płażyński przekonywał że tym razem "układ" objawił się w związku z nieprawidłowościami w Spółdzielni Mieszkaniowej Morena a także w prokuraturze.
Policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Gdańska który wbrew sądowemu zakazowi zbliżania się nachodził i śledził byłą partnerkę. Mężczyźnie grozi kara ośmiu lat więzienia.
Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu. Obowiązuje od soboty do niedzieli.
W ostatnim zimowym sparingu piłkarze Lechii pokonali inny zespół Ekstraklasy Wisłę Płock 2:0. Po tym spotkaniu najwięcej pretensji do zawodników gdańskiego zespołu można mieć o brak skuteczności gdyż bramek powinno być więcej.
Zgodnie z rządową propozycją województwo pomorskie ma dostać w nowym budżecie UE aż o 40 proc. mniej unijnych funduszy niż w starym. Najwięcej za to dostaną regiony na wschodzie Polski. - Pierwszy raz podzielono środki unijne bez podania kryteriów - pisze do ministra finansów marszałek pomorski.
Przekop Mierzei Wiślanej. Do nowo budowanego Portu Zewnętrznego na Mierzei Wiślanej wpłynął pierwszy statek. Na jego pokładzie były ponad 1653 tony kamienia który posłuży do budowy falochronów przy powstającym kanale żeglugowym.
Na ławie oskarżonych zasiada 16 osób w tym kilkakrotnie karany w przeszłości Daniel P. który miał kierować grupą przestępczą. Prokuratura wyliczyła że przez osiem lat szefowie gangu mieli zarobić ok. miliona złotych.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net