Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Katowice
- Przy maksymalnym ograniczeniu potrzeb miesięczny koszt utrzymania klubu to 8 tys. zł - mówi Dariusz Dobiech
Wybudowane w czynie społecznym w latach 50. Egzotarium w Sosnowcu za prawie 64 mln zł od nowa wybuduje Mostosal Zabrze - GPBP. Ze względu na konieczność rozliczenia 12-milionowego dofinansowania inwestycja musi zostać ukończona do końca września 2022 roku.
Katowiccy urzędnicy przyznają że nie mogą zablokować demonstracji którą organizacja Nacjonalistyczny Górny Śląsk planuje na sobotę.
Choć wiele prognoz mówiło że epidemia koronawirusa zaszkodzi rynkowi nieruchomości i zniechęci klientów do ich zakupu nowe mieszkania sprzedają się bardzo dobrze.
W weekend zebrano pierwsze plastry miodu z uli ulokowanych na dachach NOSPR-u basenu Burowiec i basenu Brynów. Po przeanalizowaniu składu miód może trafić do słoików.
Mimo protestów żeglarzy obrońców przyrody i wędkarzy na jeziorach Żywieckim i Międzybrodzkim od początku lipca można używać łodzi z silnikami spalinowymi. To efekt decyzji wojewody śląskiego.
Na posesję inspektorki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Bytomiu ktoś wyrzucił cztery chore szczeniaki. Dwa husky berneńskiego psa pasterskiego i chihuahua. Zwierzęta były wycieńczone odwodnione i miały objawy neurologiczne.
Śmigłowiec LPR od miesięcy stacjonuje tymczasowo w Kaniowie samorządowcy parlamentarzyści i ratownicy GOPR zabiegają o to by został tutaj na stałe. Ministerstwo zdrowia rozwiewa ich nadzieje.
W województwie śląskim wybory prezydenckie wygrał Rafał Trzaskowski. Andrzej Duda triumfował głównie tam gdzie mieszkają górnicy.
W pierwszej turze wyborów prezydenckich 2020 najwyższą frekwencję w województwie śląskim odnotowano Koszarawie. W drugiej turze rekord padł także na Żywiecczyźnie w Ślemieniu.
Opinia publiczna jest podzielona. Jedni krytykują pracowników zoo z Poznania i kibicują Stankowi. Inni przypominają że drapieżników nie wolno trzymać w domu. Dyrekcja chorzowskiego zoo zaprosiła w poniedziałek dziennikarzy.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net