Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Katowice
Od początku 2021 r. plac Teatralny w Rybniku nosi imię Kazimierza Kutza. Oficjalne uroczystości związane z uczczeniem wybitnego reżysera odbyły się w sobotę. - To plac na wzgórzu a Kazimierz bardzo lubił wzgórza lubił świat obserwować z góry i teraz będzie sobie patrzył z tego placu - podkreślała Iwona Świętochowska-Kutz wdowa po reżyserze.
Na elewacji Zamku Sułkowskich wyświetlono napis upamiętniający Marię Koterbską. Artystce zostanie także poświęcona specjalna ławeczka w Augustowie.
System rejestracji chętnych do szczepienia przeciw COVID-19 dał nadzieję a potem ją zabrał. Borys Budka i Arkadiusz Chęciński przekonywali w Sosnowcu że wystarczyło zwrócić się o pomoc do samorządów.
- Polska Grupa Górnicza jest na skraju bankructwa. Nie ma pieniędzy ani na wypłatę lutowej czternastki ani marcowych wynagrodzeń - powiedział Bogusław Ziętek przewodniczący związku zawodowego Sierpień '80.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 6322 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. 529 z nich zdiagnozowano w województwie śląskim.
Rock'N'Roll Food Truck z Sosnowca od poniedziałku serwuje darmowe posiłki bezdomnym i potrzebującym. Akcja miała zakończyć się w piątek ale będzie kontynuowana.
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało że w latach 2021-2027 województwo śląskie będzie mogło liczyć na co najmniej 44 mld euro środków unijnych. Związkowcy podkreślają że to kwota wystarczająca dla jednej gminy żyjącej z górnictwa.
28-letnia Magdalena Gorzkowska z Chorzowa nie rezygnuje z zimowego wejścia na K2. "Całą akcję przedszczytową mamy już za sobą. Teraz czekamy tylko i wyłącznie na okno pogodowe" - napisała w piątek w mediach społecznościowych.
Zabrzański MTBS zapowiada że przy ul. Żywieckiej zbuduje trzy budynki w których będzie 36 mieszkań.
Malarstwo Erwina Sówki to dokonująca się w mikrokosmosie Górnego Śląska umiejscowionego w przestrzeni rodzinnego Nikiszowca próba opisania otoczenia i kondycji współczesnego człowieka jego poczucia przynależenia i zagubienia we współczesności.
Ruch tramwajów między Bytomiem a Chorzowem zostanie wstrzymany w sobotę w związku z pracami modernizacyjnymi torowiska w rejonie przystanku Bytom Łagiewniki zajezdnia. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net