Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Kraków
W środę Wisła zagra w Lubinie z Zagłębiem (godz. 18). Wraca Jakub Błaszczykowski którego trener Peter Hyballa ostatnio nie widział nawet w 20-osobowej kadrze.
Lagun czyli zwierzę-croissant zdobył niezwykłą popularność w ciągu ostatnich dni dzięki postowi zamieszczonemu przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Teraz na ta sława może się przydać potrzebującym zwierzętom.
Coraz więcej łóżek dla pacjentów niecovidowych wymagających hospitalizacji i coraz mniej miejsc dla zakażonych koronawirusem - taką decyzję podjął we wtorek wojewoda małopolski.
We środę 21 kwietnia ostatnie pożegnanie Stanisława Dziedzica założyciela Biblioteki Kraków działacza na rzecz kultury historyka literatury kulturoznawcy wykładowcy akademickiego. Zmarł 8 kwietnia na COVID-19.
Była żona sędziego Waldemara Żurka przeprasza go na łamach "Gazety Polskiej" za podanie nieprawdziwych informacji m.in. o niepłaceniu alimentów na córki. Oskarżenia te zawarła w piśmie do Krajowej Rady Sądownictwa i prawicowych mediów. Przeprosiny to efekt przegranego przez nią procesu o naruszenie dóbr osobistych.
Krakowski Festiwal Filmowy zmienia formułę na hybrydową. Organizatorzy zachęceni ubiegłorocznym sukcesem edycji wirtualnej w tym roku połączą ją z seansami kinowymi na żywo. Pozostaje tylko trzymać kciuki by do końca maja kina mogły wznowić działalność. 61. edycja festiwalu od 30 maja do 6 czerwca.
- Po wpisie Janusza zgłosiło się do mnie pięcioro pracowników z tego troje o orientacji homoseksualnej. Mówili że są nim przerażeni. Jedna z osób powiedziała że boi się o swoje życie - opowiadała w sądzie pracownica działu personalnego krakowskiej Ikei.
Wybieramy wspólnie wyzwania dla Krakowa i Małopolski na najbliższe dwie dekady. Zagłosujcie które jest Waszym zdaniem najważniejsze!
Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowie kilku nastolatków którzy w czasach obostrzeń urządzili sobie zakrapiane alkoholem spotkanie nad rzeką w Chrzanowie. Przechodzień na widok zataczającej się nastolatki powiadomił służby ratunkowe.
"Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili na Podhalu nielegalne przekroczenie granicy. Przybysz jest duży - nawet ponad 300 kg i zapewne szuka pożywienia" - czytamy na Facebooku SG. Dla niedźwiedzi długie wędrówki zwłaszcza teraz przy długiej zimie to nic niezwykłego.
Odnotowano 9 246 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w całym kraju z czego 630 w Małopolsce.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net