Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Kraków
Mieszkaniec podsądeckiej miejscowości z podejrzeniem koronawirusa uciekł gdy dowiedział się że będzie hospitalizowany. Po drodze kontaktował się z wieloma osobami. Zatrzymujących go policjantów opluł. Został tymczasowo aresztowany.
Resort zdrowia poinformował o kolejnych 167 przypadkach zakażenia koronawirusem i śmierci jednej osoby. Liczba zakażonych wzrosła też w Małopolsce. Ale są dobre wieści: mamy dwóch kolejnych ozdrowieńców.
W czasie zarazy pan doktor Jarosław Gowin stał się tzw. języczkiem. Znaczy się "języczkiem u wagi" w politycznej grze o przyszłość Polski polskiego narodu naszego jedynego czyli nas - "pani pana społeczeństwa".
Jak każdego roku w rocznicę katastrofy smoleńskiej prezydent Andrzej Duda pojawił się na Wawelu gdzie złożył kwiaty przy sarkofagu pary prezydenckiej - Lecha i Marii Kaczyńskich.
Miejscy aktywiści ale również zakopiański magistrat ostro sprzeciwiają się budowie apartamentowca w otulinie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ma mieć osiem kondygnacji - prawie 25 metrów wysokości.
12 tysięcy kary za jazdę na rowerze po zamkniętym bulwarze 12 tysięcy za spacer w niedozwolonym miejscu 10 tysięcy złotych za picie piwa w parku - takie kary wymierzają w Krakowie inspektorzy sanitarni. Korzystają z ograniczających swobodę poruszania przepisów wprowadzonych przez rząd. Czy owe przepisy są legalne?
"Cudowny" mecz dedykowany papieżowi najważniejsza pozycja spalona w karierze i europejski deser na zakończenie bogatej kariery. Piłka przestała się toczyć więc świat sportu zaczął żyć wspomnieniami.
Chodzimy po mieszkaniu pewnie jak wszyscy starzy ludzie. Chodzimy od okna do okna żeby nie stanąć w miejscu.
Szukamy podpowiedzi jak przetrwać zamknięci w domach gdy szaleje pandemia. Zakonnice klauzurowe które całe swoje dorosłe życie izolują się od świata dzielą się swoim doświadczeniem. Wśród nich siostra Małgorzata Borkowska 81-letnia benedyktynka.
Rozmowa z Martą Bradshaw - krakowianką artystką założycielką portali Cracow-life.com Local-life.com angielskojęzycznej gazety "Krakow Post" oraz Eataway łączącej miłośników podróży i jedzenia.
Po nieco ponad tygodniu głosowania w plebiscycie na Mądrą Książkę Roku mocną pozycję lidera zajmują "Wielcy naukowcy" Jamkowskiego i Szymanowicza. Głosowanie trwa do końca kwietnia.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net