Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Kraków
Sąd Najwyższy wyznaczył termin posiedzenia na którym rozpozna wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu sędzi Beacie Morawiec. Sędzią sprawozdawcą będzie Adam Tomczyński który uzasadniał m.in. zawieszenie sędziego Pawła Juszczyszyna.
W sobotę rozpoczyna się głosowanie w Budżecie Obywatelskim Krakowa. Są tam projekty dzielnicowe i ogólnomiejskie - i 32 mln zł do wydania na nie.
Panele fotowoltaiczne na dachu i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - świeżo wyremontowany akademik dla studentów AGH został właśnie otwarty. Położony przy ul. Budryka 1 "Straszny dwór" stał się jednym z najnowocześniejszych krakowskich domów studenckich.
Inspektorzy transportu drogowego zatrzymali na zakopiance ciężarówkę za ciężką o 7 ton. Została usunięta z drogi.
W związku ze zbliżającym się początkiem roku akademickiego Kraków wprowadza zmiany w funkcjonowaniu autobusów. Będą jeździć częściej.
- Jesteśmy zaniepokojeni tym że Igrzyska Europejskie wystawiające na sztandary wartości otwartości tolerancji i poszanowania praw człowieka będą rozgrywać się w miejscu które okrzyknęło się "strefą wolną od LGBT" - piszą europosłowie do Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich.
U kolejnych 135 osób w Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. To 70 kobiet i 65 mężczyzn w wieku od roku do 85 lat. Zmarły także cztery osoby.
Ponad 10 dni minęło od pobicia Serhija w centrum Krakowa i odmowy przyjęcia przez policjanta zgłoszenia o ataku. Komenda wciąż nie odpowiedziała na pytanie czy dyżurny nie dopełnił obowiązków. Interweniuje posłanka a pobity zamierza zawiadomić prokuraturę.
Zakażeni koronawirusem pracownicy firmy ponad tydzień czekali na telefon z sanepidu. Nie dostali żadnych zaleceń by dzieci nie chodziły do szkoły a małżonkowie do pracy. - Uniknęliśmy większej liczby zakażeń tylko dlatego że sami zdecydowaliśmy o ograniczeniu pracy - mówi właściciel firmy.
Jak stworzyć zdalną tablicę do pracy z uczniami? Jak czuć się bezpiecznie na e-lekcji? Jak dodać ucznia do zespołu? - Kraków rozpoczyna szkolenia z edukacji cyfrowej dla nauczycieli. Są bezpłatne.
We wtorek wieczorem na pl. Serkowskiego doszło do bójki prawdopodobnie na tle kibolskim. Świadkowie mówią że w uczestniczyło w niej nawet 30 osób.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net