Dziś jest: 21 lutego 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Kraków
Leki na Alzheimera inteligentne fasady opatrunki ze skorupiaków - to tylko kilka z 38 projektów prezentowanych w ramach Demo Day Innowacji. To pierwsza taka wspólna inicjatywa pięciu krakowskich uczelni.
Stoły z białymi obrusami czerwone wino setki tulipanów w wazonach pączki chrust i czekolady. W tle szlagiery Wodeckiego - tak wieś Czuszów obchodziła w tłusty czartek Dzień Kobiet. Gość specjalny: kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz.
W tłusty czwartek kandydat na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz spotkał się z mieszkańcami i turystami Krakowa gdzie rozdawał pączki i rozmawiał z dziennikarzami.
W sieci pojawił się film na którym widać jak eskortowana przez policję prezydencka limuzyna wymija stojące przed przejazdem kolejowym samochody. Policjant lizakiem zatrzymywał pociąg? - drwią internauci. Na pytania o bezpieczeństwo głowy państwa zareagował rzecznik małopolskiej policji.
"Gry z Kantorem" - pod takim tytułem w Cricotece odbywają się projekcje spektakli uznanych za klasykę teatru XX i XXI wieku które formą treścią lub ideą odwołują się do twórczości Tadeusza Kantora. 24 lutego na ul. Nadwiślańskiej zobaczymy "Maskaradę" w rezyserii Walerija Fokina.
Biznes poradzi sobie na obrzeżach w Nowej Hucie zaś w historycznym centrum na Wesołej powinno być miejsce dla humanistów - mówił wicepremier Jarosław Gowin w Nowej Hucie.
- Po co tworzymy dodatkowe prawa skoro przecież nie zapraszamy tutaj ani takich co pedałują ani innych zielonych? I bez takich uchwał do niczego nas nie zmuszą - tak radni powiatu nowotarskiego debatowali o przyjęciu homofobicznej Samorządowej Karty Praw Rodzin.
Jeszcze w lutym krakowscy kierowcy mogą spodziewać się nowych utrudnień na drogach. Remonty i przebudowy rozpoczną się przy węźle św. Gertrudy na skrzyżowaniu z ul. Bieżanowską i na alei Powstańców Śląskich.
- Paweł M. ps. "Misiek" lider kiboli Wisły Kraków jeździł ze mną po Rudzie Śląskiej oraz Bytomiu i oglądał miejsca w których można by napadać na kiboli Górnika i Gieksy. Był pod wrażeniem. Mówił że mamy niezły potencjał do takich akcji - zeznał w czwartek przed sądem w Katowicach Łukasz B. ps. "Baluś" szef wywiadu gangu Psycho Fans.
Radny Łukasz Gibała chce rezolucji rady miasta Krakowa w sprawie konfliktu pomiędzy częścią pracowników a Konradem Dziobkiem dyrektorem Centrum Onkologii przy ul. Garncarskiej.
Wojewódzka konserwator zabytków uchyliła pozwolenie konserwatorskie potrzebne do budowy kładki między Kazimierzem a Ludwinowem. Z decyzją Moniki Bogdanowskiej nie zgadza się Zarząd Inwestycji Miejskich. Spór rozstrzygnie minister kultury i dziedzictwa narodowego.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net