Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - ŁódĽ
Dzień po przyjęciu przez Radę Miasta Łodzi uchwały zakazującej poruszania się po mieście furgonetek antyaborcyjnych i anty-LGBT głos w jej sprawie zabrał wojewoda. Zaskakujące nie jest to że prawdopodobnie unieważni miejską uchwałę ale to jakie podał argumenty.
Politechnika Łódzka otworzyła właśnie pierwszy gmach Alchemium - inwestycji wartej 113 mln zł.
Według łódzkiej policji Daniel Walczak powinien zostać ukarany za powieszenie baneru " w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym". Chodzi o płachtę z napisem "Mordercy kobiet wolność teraz" którą mężczyzna miał pomóc zawiesić na siedzibie łódzkiego PiS-u.
Tuż obok ponadstuletniego klonu przy zabytkowej willi Milscha miał zostać wybudowany budynek mieszkalny. Miasto do tego nie dopuściło obejmując drzewo ochroną pomnikową. Właściciel działki podkreśla jednak że sprzedaż nieruchomości była jedynym sposobem na uratowanie budynku a samo drzewo wcale nie miało zostać wycięte.
Przybywa zakażeń koronawirusem. W Łódzkiem w piątek 17 września napłynęły 43 pozytywne wyniki testów. W Polsce zmarło na COVID-19 osiem osób w ciągu doby.
Szkoły zawieszają lekcje przedszkola odwołują zajęcia. Nawet w żłobku jest koronawirus. Jedna trzecia zakażonych to nauczyciele. W większości - niezaszczepieni.
Tomasza Trelę oficjalnie przywrócono w prawach członka Nowej Lewicy. W Łodzi koniec konfliktu oficjalnie ogłosił Włodzimierz Czarzasty. Cel to jedność Lewicy przed następnymi wyborami. Wiadomo jednak że to Tomasz Trela musiał zrobić krok w tył.
Dwa miesiące temu grób Katarzyny Kobro i jej córki zlokalizowany na cmentarzu na Dołach w Łodzi zniszczyła burza. Wiemy dlaczego naprawa pomnika do tej pory nie została przeprowadzona ale też na ile są wyceniane konieczne prace.
Drogi w Łodzi. Zielone torowisko drzewa i krzewy nowe chodniki ścieżki rowerowe restauracje - niedługo tak będzie wyglądała ul. Północna. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.
Wynajmować mieszkanie w Łodzi czy dojeżdżać na studia z domu jeśli zajęcia będą hybrydowe? Dwa tygodnie przed początkiem roku akademickiego w temacie wynajmu mieszkań dla studentów jest ciągle wiele niewiadomych.
Atlas Arena. Targi natura FOOD & beECO to m.in. warsztaty i pokazy kulinarne smakowite degustacje i wiele innych.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net