Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - ŁódĽ
Jeśli projekt ministra z PiS zostanie zrealizowany to zamiast pomnika Kopernika przed Pałacem Staszica w Warszawie w którym mieści się kilka instytutów PAN będziemy mieć pomniki z dykty w kilku miejscach w Polsce.
- We dwie będziemy musiały ugotować obiad dla 280 dzieci - wylicza pani Henryka która tak jak kilkadziesiąt innych osób we wtorek protestowała pod UMŁ przeciwko zwolnieniom które mają dotknąć szkoły w Łodzi.
Na miejscu zginęła 65-latka. Policja ustala okoliczności wypadku.
Zaalarmowany przez parafian sanepid sprawdza czy ksiądz nie skłamał podczas wywiadu epidemiologicznego dotyczącego koronawirusa.
Pierwsze pilotażowe punkty powszechnego szczepienia na koronawirusa już działają. Jest ich na razie 16 chociaż samorządy chciałyby żeby było więcej: Już kupowaliśmy lodówkę mieliśmy wszystko dograne ale okazało się że NFZ skreślił nas z listy.
Przewodniczący rady osiedla Zarzew postanowił przeznaczyć 2 tys. zł ze swej diety na zieleń w Łodzi kupił drzewa i krzewy. Gdy poprosił o wsparcie łodzian dołożyło się blisko 100 osób. Sadzenie rozpocznie się w tym tygodniu.
Paweł Rychlik poseł PiS z Wielunia chce nowelizacji tzw. ustawy o bestiach. Chce by ośrodek w Gostyninie wykorzystał budynki służby więziennej która miałaby sama pilnować leczonych tam pacjentów.
Nie Przemysław Czarnek a wiceminister edukacji i poseł PiS z Sieradza twierdzi że złożył zawiadomienie do prokuratury na władze Łodzi. Według ministerstwa wiceprezydentka miasta przekroczyła uprawnienia zawieszając dyrektora łódzkiego liceum który wprowadził regulamin a w nim kary za używanie m.in. błyskawicy Strajku Kobiet.
Jak informuje rzeczniczka szpitala im. Biegańskiego szpital tymczasowy w hali Expo przyjmuje pacjentów z koronawirusem. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy że przyjęcia zostały wstrzymane z powodu wykrycia w pacjentów bakterii powodującej biegunkę.
Pomimo nakazu sanepidu sala zabaw w Wieluniu działała dalej. Na miejscu pojawiła się policja. Burmistrz miasta wzywa mundurowych do używania "zdrowego rozsądku". "Dzieci wychodziły stąd z płaczem".
Ponad 9 tys. nowych zakażeń koronawirusem z czego ponad 700 w woj. łódzkim. To wtorkowe dane dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net