Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Lublin
W piątek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci mieszkańca województwa lubelskiego zakażonego wirurem SARS-CoV-2.
Sezon w obu PGNiG Superligach został przedwcześnie zakończony. Powodem była pandemia koronawirusa. Teraz przyszła pora na wybranie Gladiatorów 2020 czyli nominowanych przez kapituły najlepszych zawodniczek zawodników i trenerów minionych rozgrywek.
Wprawdzie z powodu pandemii koronawirusa wszystkie zawody zostały zawieszone ale AZS UMCS Lublin proponuje start w nietypowej imprezie - AZS Balkon Run czyli domowym biegu na pięć kilometrów.
Głosuję na Teatr NN. Ich dzieło pozostanie na wieki - napisał czytelnik "Wyborczej" który wziął udział w naszym plebiscycie na lubelski sukces 30 lecia. Zgadzam sie z nim. To najtrwalsza budowla jaką wznieśliśmy w naszym mieście po 1989 r.
Ogłoszony dwa miesiące temu przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa konkurs na nowego prezesa stadniny w Janowie Podlaskim nie przyniósł rozstrzygnięcia. Nowego szefa wybrano spoza startujących w nim kandydatów.
- Czas jest ciężki więc bez dowozu produktów do domu mój sklep po prostu trzeba by zamknąć - mówi właściciel małego osiedlowego sklepu w Lublinie. Na podobne usługi coraz częściej decydują się też firmy które wcześniej z zakupami produktów spożywczych dla klientów nie miały nic wspólnego.
W niedzielę wielkanocną w kościołach nadal będzie mogło być jednocześnie do pięciu wiernych. W związku z tym że po świętach dzieci nie wrócą do szkół przesunięte mają zostać także pierwsze komunie.
W czwartek o godz. 17 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 234 osobach u których testy laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem. Dwie spośród nich to mieszkanki województwa lubelskiego.
Urząd marszałkowski rozpoczął wydawanie tabletów i laptopów uczniom województwa lubelskiego. Beneficjentami akcji "Lubelskie wspiera uczniów" są ósmoklasiści i maturzyści pochodzący z rodzin wykluczonych cyfrowo.
Dwa lubelskie szpitale otrzymają po 1 tys. przyłbic ochronnych. To dar od trzech lubelskich firm. Pierwsza transza sprzętu już trafiła do SPSK 1 i Centrum Onkologii.
Od blisko dwóch tygodni na al. Racławickich miały pracować ekipy budowlane. Ale przebudowa na razie się nie rozpoczęła. Wszystko z powodu trwającej epidemii koronawirusa.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net