Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Lublin
Gotowa jest pierwsza partia leku na koronawirusa wyprodukowanego z osocza ozdrowieńców. Wkrótce zostanie podany pierwszym pacjentom.
W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 974 nowych zakażeniach koronawirusem. Na Lubelszczyźnie odnotowano 46 przypadków.
Poszukiwania nastolatka trwały od ubiegłego tygodnia. Jego ciało zostało znalezione w podmokłym terenie.
Elżbieta Puacz nie jest już dyrektorem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. O odwołaniu jej ze stanowiska zdecydował minister zdrowia.
Gmina Zakrzówek składa do sądu pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko aktywiście Bartoszowi Staszewskiemu. To za happening polegający na umieszczeniu pod tablicą z nazwą miejscowości napisu "Strefa wolna od LGBT".
Lubelska premiera "Mistrza i Małgorzaty" Michaiła Bułhakowa w reżyserii Janusza Opryńskiego otworzy w piątek tegoroczną edycję Konfrontacji Teatralnych. Spektakl zobaczymy na dziedzińcu Zamku Lubelskiego.
- Czuję się oszukany rozczarowany a nawet okradziony. Osoby które wybraliśmy nie patrzą na dobro mieszkańców. Nie dostaniemy środków norweskich mamy łatkę miasta homofobicznego ale to do radnych nie dociera - komentował Cezary Nieradko gej z Kraśnika. Inicjatorom głosowania nad odrzuceniem uchwały anty-LGBT zabrakło dwóch głosów.
Minionej doby na terenie województwa lubelskiego zarejestrowano nowe ognisko COVID- 19. Jest to ognisko rodzinne powiązane ze środowiskiem pracy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Zamościu.
11-latka na hulajnodze elektrycznej zderzyła się z rowerzystą który jechał tuż przed nią. Dziewczynkę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.
We wtorek uroczyście otwarto Uniwersyteckie Centrum Stomatologii w Lublinie. Codziennie w jego murach będzie kształcić się ok. 900 osób.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zamierza dokapitalizować stadninę. Na razie nie mówi o kwocie ale w grudniu wiceminister rolnictwa występował o 5 mln zł.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net