Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Lublin
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do utworzenia punktu szczepień powszechnych w Lublinie. Będzie on urządzony w hali gdzie działało lodowisko Icemania. Tygodniowo ma być wykonywanych tu nawet 5 tys. szczepień.
W środę piłkarze II ligowego Motoru rozegrają zaległe spotkanie z XXIV kolejki. Lublinianie zmierzą się w Krakowie z Grabarnią która ma ostatnio bardzo dobrą passę.
Nawet 50 osób planuje zatrudnić w Lublinie informatyczna firma Capgemini. Rekrutacja zespołu trwa. Podstawowym warunkiem jaki trzeba spełnić jest znajomość języka angielskiego.
W całym kraju odnotowano minionej doby 9246 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie lubelskim - 587.
Osobowy seat potrącił łosia na al. Witosa w Lublinie. Ranne zwierzę leżało na pasie zieleni między jezdniami. Niestety łoś padł.
Lokatorzy mieszkań chronionych nie mogą wychodzić dalej niż do ogrodu. - Ciężko nam to znieść. To nadgorliwość - mówią. - Musimy uważać na to by nikt nie wniósł koronawirusa - broni zakazu dyrektor.
To nie premier a wojewoda ustalał listę projektów które powinny otrzymać wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W efekcie Lublin nie dostał nic na budowę dworca a Chełm gdzie rządzi polityk PiS - jako jedyny zrealizuje wszystkie plany.
Władze Zwierzyńca chcą stworzyć kolejną atrakcję turystyczną - bulwar nad rzeką Wieprz. Miałby jednak powstać kosztem starych lip. Mieszkańcy piszą petycję a burmistrz zapewnia że nie chce żadnej "betonozy".
W poniedziałek zostało otwarte pierwsze w tym sezonie żużlowe okienko transferowe. Tego samego dnia Dominik Kubera został potwierdzony do występującego w PGE Ekstralidze lubelskiego Motoru.
Drony wspierają drogówkę w województwie lubelskim od lutego. Jeden z kierowców za swoją jazdę którą obserwowało urządzenie dostał 10 punktów karnych i 400 zł mandatu.
Starostwo parczewskie nie otrzymało ani grosza z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na rozbudowę szpitala starostwo włodawskie - na budowę domu dziecka a najbiedniejsza gmina w Polsce - na drogi i wodociągi. Wszędzie rządzi PSL.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net