Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Opole
Samorząd województwa opolskiego przyznał 150 tys. zł na działania wolontariuszy w regionie. Pieniądze dostanie dziewięć organizacji.
Rodzice zapewnili też iż dziecko będzie przychodziło zdrowe ale dodali że w razie wątpliwości proszą o kontakt telefoniczny. To niejedyny taki przypadek w opolskich szkołach.
W pierwszym przetargu oferty okazały się nawet dwa razy droższe niż przewidywano. - Liczymy że teraz ceny będą niższe - mówi Miłosz Bogdanowicz z opolskiego zoo.
Żona byłego posła PiS Antoniego Dudy a prywatnie stryja prezydenta Andrzeja Dudy zostanie radną miejską w Opolu. Na stanowisku zastąpi prawomocnie skazanego za jazdę bez dokumentów polityka prawicy.
- Dochodzą do nas głosy niezadowolenia mieszkańców w związku z utrudnieniami w sprawie wywozu śmieci w dzielnicy Generalskiej. Drogi są często tak rozkopane że nie ma fizycznie możliwości dostania się do kontenerów na odpady - mówi Grzegorz Zarański dyrektor ds. spraw handlowych Remondis Opole.
Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze dane dotyczące przebiegu pandemii koronawirusa w kraju. Z powodu COVID-19 zmarły 2 osoby natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 6 osób.
Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Opolu akt oskarżenia w sprawie ks. Rafała C. i Rafała S. Zdaniem śledczych mężczyźni podając się za opolskiego biskupa wysyłali do różnych osób m.in. księży wiadomości z niemoralnymi propozycjami.
Mieszkania na wynajem w Opolu. Studenci wracają do nauki stacjonarneja właściciele mieszkań liczą na powolną normalizację na rynku najmu.
Z początkiem września na Listę Produktów Tradycyjnych Województwa Opolskiego trafiły kraple. Pod taką nazwą na Śląsku Opolskim kryją się pączki znane również jako kreple a w mniejszej wersji jako krepliki lub krapliki.
Jak informują organizatorzy tegoroczny OSF to "kameralne koncerty berlińskich artystów i polskich debiutantów autorskie DJ-sety przygotowane specjalnie na tę okazję oraz spotkania z osobistościami sceny alternatywnej".
Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emanuela Smołki w Opolu rusza z cyklem spotkań pozwalających poszerzyć wiedzę o językach literaturach i kulturach państw różnych stron świata. 5. Festiwal Kultur i Języków Świata w ogrodzie WBP otworzy spotkanie z Anitą Werner i Michałem Kołodziejczykiem.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net