Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Opole
W ciągu ostatniej doby pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 95 osób. Tylko w jednym województwie było ich mniej.
Od tego roku ratusz ma prawo pierwokupu każdej nieruchomości która znajduje się w obszarze przeznaczonym do rewitalizacji. A to oznacza że np. przy sprzedaży mieszkania należy zapytać miasto czy jest zainteresowane kupnem. Przygotowano więc internetowe narzędzie dzięki któremu można sprawdzić czy konkretny adres znajduje ię rzeczywiście w tym obszarze.
W ciągu minionych 10 lat zmieniały się władze miasta i dyrektorzy MZD. Nie zmieniło się tylko pytanie zadawane przez ratusz i drogowców: "Dlaczego to tak długo trwa?".
Członkowie zarządu województwa oraz przewodniczący opolskiego sejmiku przekazali dary które zostaną zlicytowane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas aukcji internetowych.
Ratownicy medyczni 10 Opolskiej Brygady Logistycznej od marca ubiegłego roku wspierają pogotowie. Pomagają w transportach pacjentów także tych zakażonych koronawirusem.
To już kolejna doba w której zwiększyła się liczba szczepień na COVID-19 w regionie. Wykonano jednak o ponad 200 testów na obecność koronawirusa mniej.
O nowych dobowych statystykach poinformowało Ministerstwo Zdrowia.
Oddział intensywnej terapii w szpitalu Vital Medic w Kluczborku został przekształcony w całodobowy OIOM dla pacjentów covidowych. Do dyspozycji jest 20 łóżek z respiratorami.
Z powodu ograniczeń pandemicznych trzeba było zrezygnować z tradycyjnej formy biegu "Policz się z cukrzycą" w którym miało wystartować 300 uczestników. Chętni nie mogą biec razem ale to nie znaczy że bieg się nie odbędzie.
Nadia jest kilkanaście dni po podaniu komórek które walczą z jej chorobą a Olek 10. miesiąc w remisji. Jednak terapia CAR-T która uratowała im życie jest bardzo kosztowna i wciąż w Polsce nierefundowana.
Adrian Czubak był człowiekiem Katarzyny Czochary dziś jest pod skrzydłami Violetty Porowskiej która - jak słyszymy nieoficjalnie - rozdaje karty w urzędzie wojewódzkim. Co wojewoda pozostawi po sobie gdy straci stanowisko? Z pewnością mural niezrealizowaną koncepcję pomnika smoleńskiego słynne "pierdolety i wymiociny".
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net