Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Opole
W środę do Opola przyjedzie transport 2 tys. szczepionek przeznaczonych dla masowego punktu szczepień w Toropolu. Plan jest taki by do piątku wszystkie zostały wykorzystane. Można się już zapisywać.
W ciągu ostatniej doby akcja szczepień przeciwko koronawirusowi zwolniła w całym kraju. Choć w województwie opolskim wykonano tylko nieco ponad 3 tys. szczepień w przeliczeniu na 10 tys. mieszkańców był to jeden z najlepszych wyników.
Dzisiaj wykorzystany zostanie limit szczepionek zaplanowanych do wykonania w Toropolu. Ale być może szansę na szczepienie otrzymają osoby które przyjdą na lodowisko bez rejestracji. Kolejnej dostawy szczepionek na razie nie ma.
Opolski Urząd Marszałkowski rozstrzygnął kolejne otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych. Tym razem podzielono w sumie 1 mln 700 tys. zł na zadania w sferze sportu kultury i ochrony dziedzictwa narodowych i etnicznych.
Centrum Integracyjno-Przedszkolne powstanie przy ul. Tarnopolskiej w Opolu. Budowa ma trwać 14 miesięcy. Ratusz ma jednak najpierw wyłonić zwycięzcę w przetargu.
Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane dotyczące stanu pandemii koronawirusa w kraju i regionie
W zaplanowanym centrum znalazłyby się wszystkie oddziały zabiegowe zajmujące się chorobami serca i układu krążenia. Oddziały które obecnie zabezpieczają w USK najciężej chorych pacjentów w województwie.
Prace remontowe w teatrze wciąż trwają ale mają się już ku końcowi. Od ich zakońcenia ale także od sytuacji pandemicznej uzależnione są Opolskie Konfrontacje Teatralne które planowano na wiosnę 2021 roku.
36-letni Jarosław G. został skazany na 55 roku bezwzględnego więzienia za wieloletnie znęcanie się nad swoim czworonogiem. Po apelacji obrońcy Sąd Okręgowy w Opolu skrócił mężczyźnie karę o dwa lata.
- Organizacyjnie byliśmy i jesteśmy gotowi aby szczepić nawet 1200-1500 osób dziennie. Jednak zabrakło szczepionek. Jest nam z tego powodu bardzo przykro - informuje Urząd Miasta w Kluczborku.
Blisko 355 mln zł wyniesie unijne dofinansowanie do budowy centrum przesiadkowego przy stacji Opole Główne. To więcej o 14 mln zł niż wcześniej przyznana kwota.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net