Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Opole
Oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 jakie podała PKW są takie: Rafał Trzaskowski wygrał na Opolszczyźnie zdobywając 5264 proc. głosów Andrzej Duda który wygrał w Polsce i pozostanie prezydentem miał w województwie poparcie na poziomie 4736 proc. głosów.
Opłaty cmentarne w Opolu są wyższe niż np. w Płocku czy Bielsku-Białej - zauważa nasz czytelnik. Ratusz odpowiada że przychód z opłat i tak nie pokrywa w pełni kosztów utrzymania cmentarzy.
Były wiceminister w rządzie PO-PSL Andrzej Butra w agresywnych i wulgarnych wpisach na Facebooku zaatakował wyborców i swoich kolegów głosujących na kandydata PiS.
Autor serii popularnych kryminałów zaprasza swoich fanów do Opola na wyjątkową uroczystość.
- Opolanie w przytłaczającej większości opowiedzieli się za Polską obywatelską samorządową wolną od mowy nienawiści tolerancyjną i otwartą na wszystkich obywateli. Za to należą się mieszkańcom wielkie gratulacje i podziękowania - mówi Tomasz Kostuś poseł Koalicji Obywatelskiej.
Wyniki wyborów na Opolszczyźnie. Urzędujący prezydent otrzymał mniej głosów niż kandydat opozycji w powiecie krapkowickim opolskim strzeleckim i kędzierzyńsko-kozielskim.
W weekend 1-2 sierpnia mieszkańcy Opola będą mogli za darmo skorzystać z miejskich atrakcji. - Przesunęliśmy termin aby otwartych zostało więcej obiektów oraz by skorzystało z nich jak najwięcej osób - tłumaczy prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.
- To było niemal pewne że Rafał Trzaskowski wygra na Opolszczyźnie. Nie dlatego że Opolszczyzna powraca do statusu bastionu Platformy ale dlatego że na kandydata KO głosowali wyborcy pozostałych kandydatów przede wszystkim Szymona Hołowni który miał u nas trzeci najsilniejszy wynik - uważa dr Błażej Choroś politolog z Uniwersytetu Opolskiego.
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 299 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. W regionie na COVID-19 zachorowała nastolatka z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.
Prezydent Opola zapowiedział że jeżeli w drugiej turze wyborów zostanie w Opolu pobity rekord frekwencji przez cały weekend mieszkańcy miasta za darmo będą korzystać z największych miejskich atrakcji. Celem było osiągnięcie poziomu 70 procent. Zabrakło niewiele.
Choć drugą turę wyborów prezydenckich na Opolszczyźnie wygrał Rafał Trzaskowski to jednak urzędujący prezydent większe poparcie otrzymał w siedmiu z dwunastu opolskich powiatów.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net