Dziś jest: 21 lutego 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Opole
W ręce ozimskich policjantów wpadł 39-latek podejrzany o kradzież metalowej konstrukcji. Mężczyzna miał wyrwać kratownicę okienną i zniszczyć elewację szpitala.
Najuboższe nastoletnie uczennice podczas cyklu menstruacyjnego korzystają z chusteczek papieru toaletowego ręczników papierowych czy też fragmentów gazet. Taką sytuację postanowiła zmienić jedna z opolskich nauczycielek.
- Przygotuj pieniądze. Odbierze je kurier z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego - takie polecenie mieli wydać oszuści. Urzędnicy ostrzegają przed podobnymi próbami wyłudzenia pieniędzy.
Od rana pod okienkiem sklepu na opolskim rynku w kolejce ustawia się tłum opolan. Na miejscu sprzedawane są największe pączki w Opolu.
Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności podpalenia trzech pojazdów na parkingu przy obwodnicy Lubrzy.
Przed laty ostatki na Śląsku połączone były z paradą przebierańców psikusami młodziaków i tańcami. Wszystkiemu towarzyszyło objadanie się pączkami zwanymi na Śląsku kreplami. Dziś z tej bogatej tradycji zostało tylko objadanie. Bo jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje pączka nie będzie się mu wiodło.
Rośnie liczba chorych na grypę. Od początku roku zachorowało na nią ponad 10 tys. mieszkańców Opolszczyzny tylko w ostatnim tygodniu blisko 2400 osób
Policjanci z grupy SPEED bardzo dokładnie monitorują okolice przejść dla pieszych. Dwaj kierowcy zostali ukarani wysokimi mandatami za łamanie przepisów właśnie w takich miejscach.
W ratuszu otwarto dziś koperty z ofertami firm na rewitalizację terenu kamionki Piast. Wszystkie trzy zgłoszenia mieszczą się w puli którą miasto przeznaczyło na realizację tej inwestycji
W sobotę 22 lutego w Teatrze Lalki i Aktora odbędzie się druga tegoroczna premiera. Na deskach opolskiego teatru zobaczymy "Alicję w Krainie Czarów" na podstawie powieści Lewisa Carrolla i w reżyserii Konrada Dworakowskiego.
Ogromna prędkość wyprzedzanie na linii ciągłej czy przed skrzyżowaniem. Dwóch kierowców zatrzymanych przez policjantów z drogówki musiało stracić prawo jazdy.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net