Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Opole
- Nie po to wybraliśmy trzecią wyższą szkołę zawodową w kraju żeby zostać włączonym w struktury 48. uniwersytetu w Polsce - studenci szkoły medycznej ostro krytykują projekt rozporządzenia zakładający połączenie Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej. W ostatnim dniu urzędowania dokument podpisał Jarosław Gowin.
Kobieta czuje się dobrze przebywa na kwarantannie w domu. W sumie do tej por na Opolszczyźnie potwierdzono już 128 zakażeń koronawirusem.
"Państwo się zatrzymało gospodarka stoi szpitale padają jeden po drugim a ja mam z Wami dyskutować o parkowaniu aut na osiedlu?"- napisał starosta krapkowicki Maciej Sonik do mieszkańców. Przesada? Niekoniecznie.
Pracownicy domów pomocy społecznej będą się zamykać w dwutygodniowych cyklach. W środku będą pracownicy i podopieczni z zewnątrz nie wejdzie nikt. Izolować muszą się wszyscy bo dla DPS testów brak.
Postanowiliśmy stworzyć kalendarium które przypomni jak doszło do 12 niezwykłych wydarzeń w Opolu. To kandydaci w plebiscycie na największy sukces 30-lecia samorządności.
Średnio na zmianie w Opolu pracuje siedem-osiem załóg ratownictwa medycznego. Wszystkie spotykają się w tym samym miejscu na ul. Mickiewicza. - Jeśli ktoś z nas złapie wirusa jest spore ryzyko że przeniesie to na resztę załogi. Ekipy powinny zostać odseparowane - mówią ratownicy.
W województwie opolskim są też dwa nowe przypadki 19.
Tak zdecydowało w czwartek uczelniane kolegium elektorów. Retor otrzymał 89 na 97 głosów.
Ośrodek szkoleniowy w Turawie oraz hotel w Kędzierzynie-Koźlu stały się bazą noclegową dla personelu z zakaźnego szpitala jednoimiennego oraz opolskich ratowników medycznych i pielęgniarzy. Kilkanaście miejsc wygospodarował także marszałek pomaga opolska filharmonia i biblioteka.
Koronawirusa stwierdzono u mieszkańców powiatów: oleskiego nyskiego i brzeskiego.
- Wiele gorzkich słów które padły w tym wywiadzie nie wynika z pesymizmu czy pretensji do kogokolwiek tylko z uczciwości. Prawdę jesteśmy winni społeczeństwu jako lekarze. Zaklinanie rzeczywistości pozostawmy politykom - mówi prof. Dariusz Łątka neurochirurg z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net