Dziś jest: 21 lutego 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Płock
Każde miasto ma taką postać która nie gaśnie w pamięci i jest ważna dla ludzi identyfikuje ich i ich miejscowość. Czy Płock też ma kogoś takiego?
Koniec jest już blisko / Widzę jak zapada kurtyna / Przyjacielu powiem to prostymi słowami / Postawię sprawę jasno jednego jestem pewien / Żyłem pełnią życia / Przejechałem wszystkie drogi / A co więcej i co ważniejsze zrobiłem to po swojemu.
"Lekcja pamięci" to tytuł wystawy fotograficznej Tadeusza Rolkego znajdującej się w zbiorach Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma. Ekspozycja zostanie otwarta w Domu Darmstadt o godz. 18.
W kinie przy ul. Tumskiej w ramach cyklu "Filmoterapia z sensem" zobaczymy obraz "Szwedzka teoria miłości". Początek o godz. 18.15.
Od ponad sześciu lat przewodnikiem turystycznym może być w zasadzie prawie każdy. Ma to swoje pozytywy bo otwiera rynek ale może też może prowadzić do patologii. Może się okazać że patronem przewodników jest św. Florian patron strażaków - bo jedni i drudzy mogą lać wodę.
Spośród hoteli które znam najbardziej polubiłem ten w którym nigdy nie mieszkałem. Traf chciał że przechodziłem obok niego tuż po przeczytaniu książki "Hotel Savoy" Josepha Rotha.
To będzie prawdziwa gratka dla fanów muzyki klezmerskiej i bałkańskiej. W sali koncertowej przy ul. Kolegialnej 23 wraz z płockimi symfonikami pod batutą Jarosława Praszczałka wystąpi zespół Klezmafour.
Dzisiaj w czwartek na cmentarzu komunalnym żegnamy Huberta Chiczewskiego - miejskiego hejnalistę który bliską płocczanom melodię z ogromnym zapałem wygrywał z ratuszowej wieży od ponad 20 lat.
Oto spis wydarzeń zaplanowanych na dzisiejszy dzień w naszym mieście. Jeśli o czymś zapomnieliśmy dajcie znać na listy@plock.agora.pl.
Kiedyś pączek był w jednej odmianie z drobnymi odstępstwami od wzorca. Dziś aż trudno się połapać pośród różnego nadzienia smaków kolorów a nawet kształtów. Ale wiadomo tradycji musi stać się zadość.
To teren po prawej stronie drogi gdy zjeżdżamy z mostu w kierunku Radziwia. Dotąd zaniedbane miejsce powoli zmienia się w rekreacyjną przestrzeń. Ma być gotowe we wrześniu.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net