Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Płock
Nie wszyscy mają to szczęście by posiadać rodzeństwo. A ci którzy zostali nim obdarzeni często nie doceniają tego faktu. Może właśnie dziś w Dzień Rodzeństwa jest okazja by przypomnieć sobie jak wiele zawdzięczamy siostrze czy bratu.
W czwartek po raz pierwszy w historii płockiego samorządu odbyła się sesja rady miasta przeprowadzona w sposób zdalny. Radni siedzieli w auli w dwóch innych salach w ratuszu a także w swoich domach.
Podczas gdy oczy całej Polski zwrócone są na tych medyków którzy bezpośrednio walczą z epidemią lekarze pierwszego kontaktu nadal wykonują swoją pracę choć w jakże innych warunkach. I widzą jak wiele problemów dla chorych niesie przedłużająca się izolacja społeczna.
Dopóki parlament nie zdecyduje w sprawie wyborów prezydenckich samorządy muszą je przygotowywać w dotychczasowej formie. Do piątku jest czas na zgłaszanie się kandydatów do obwodowych komisji wyborczych.
Za to mniej w Gostyninie. To dane na godzinę 13. - Doceniajmy że w Płocku jest stosunkowo mało zakażeń i mamy stabilną sytuację ale cały czas się mobilizujmy - apeluje dyrektor szpitala wojewódzkiego Stanisław Kwiatkowski.
- To parodia co się wyprawia w policji nic nie działa jak powinno ludzie idą na kwarantanny ale ci z którymi wcześniej spotykali się często już nie. To jest parodia a nie przestrzeganie zasad na czas epidemii - już w ubiegłym tygodniu skarżyli się nam policjanci. Na wyjaśnienia komendy wojewódzkiej w Radomiu musieliśmy czekać do środy.
Trwa plebiscyt na największe osiągnięcie w Płocku w okresie 30-lecia samorządów. Dziś prosimy o opinię Adama Struzika.
Wystarczy przeczytać opis Ostatniej Wieczerzy w Ewangeliach synoptyków by zorientować się jak bardzo niedojrzali duchowo do uczestnictwa w niej byli uczniowie Jezusa.
Choć zaprasza nie do sali koncertowej a do internetu.
400 płockich seniorów dostanie przed świętami paczki od oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Pomogła w tym współpracująca firma. Inna przekazała środki chemiczne dla podopiecznych PCK. Dziś w czwartek kolejna dowiezie słodycze. Ludzie sobie pomagają. Ty też możesz pomóc oddając swoją krew.
We wtorek niewielka grupa żałobników żegnała na cmentarzu komunalnym Ireneusza Cieślaka - fotoreportera płockiej "Wyborczej". Epidemia koronawirusa sprawiła że pogrzeb był tak skromny jak on sam. Trudno się pogodzić z tym że nasz Maniek nie żyje?
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net