Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Płock
62 tys. 164 głosy w drugiej turze wyborów prezydenckich oddali na obu kandydatów płocczanie. W porównaniu z pierwszą turą przybyło ich ponad 2 tys. Byłoby jeszcze więcej...
Niesamowite kobiety inspirujące dla innych zaradne odnoszące sukcesy wprowadzające innowacje na rynek europejski a wśród tych fantastycznych pań płocczanka prof. Magdalena Król ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego córka pisarza Jacka Ostrowskiego. We wrześniu dowiemy się której z finalistek przypadnie nagroda dla kobiet innowatorek przyznawana przez Komisję Europejską w ramach konkursu UE Prize for Women Innovators 2020.
Przed pierwszą turą wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji obiecało specjalistyczne samochody 16 gminom z najwyższą frekwencją w każdym z obecnych regionów. Przed drugą wzmocniło swój przekaz dla wyborców - wozy miały dostać gminy po jednej z 49 byłych województw.
W niedzielę ludzie stawili się przy urnach wyborczych liczniej niż dwa tygodnie wcześniej podczas I tury wyborów prezydenckich. W Płocku tam gdzie frekwencja była najwyższa wygrał Rafał Trzaskowski. A w trzech komisjach z najniższą frekwencją zwycięstwo przypadło Andrzejowi Dudzie chociaż w jednej z nich przesądził o tym zaledwie jeden głos.
O tym że w ciągu ostatniego tygodnia koronawirus zaatakował kolejne osoby w subregionie płockim pisaliśmy wczoraj w niedzielę. Nowe ogniska choroby zanotowały sanepidy w Sierpcu i Gostyninie. Podajemy najnowsze poniedziałkowe dane.
Policja dostała informację że ktoś topi się w rzece ok. godz. 11. Mimo pomocy i reanimacji mężczyzna zmarł.
Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza pretendent do fotela prezydenta kraju zdobył w całym mieście 5186 proc. głosów a jego kontrkandydat Andrzej Duda - 4814 proc.
W powiecie płockim ziemskim walczący o reelekcję prezydent Andrzej Duda wygrał wybory z ogromną przewagą. Uzyskał w sumie 6802 proc głosów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski - 3198 proc. Najlepszy wynik Dudy padł w DPS w Wyszogrodzie - 9333 proc.
- W tej kampanii wyborczej przyszło odpowiedzieć sobie na pytanie w jakiej Polsce chcemy żyć czy w otwartej na Europę tolerancyjnej bez segregowania ludzi czy w Polsce która się cofa dzieli ludzi wskazuje jak mamy żyć i z kim - mówi poseł z okręgu płocko-ciechanowskiego Arkadiusz Iwaniak.
Po II turze wyborów prezydenckich o północy opublikowano wyniki late poll. Urzędujący prezydent Andrzej Duda powiększa swoją przewagę nad Rafałem Trzaskowskim. Ale wciąż jest to przewaga niewielka.
- Najdziwniejsze wybory w historii kraju? Najpierw zachwiała nimi epidemia. Kiedy okazało się że nie odbędą się w wyznaczonym terminie była druga odsłona o wiele bardziej intensywna z dużą polaryzacją między dwiema głównymi siłami politycznymi a teraz niemal idealny remis. Wygra Rafał Trzaskowski bo jest dla niego tendencja wzrostowa - komentuje wstępne wyniki sondażowe exit poll marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net