Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Poznań
Światło zgasło tuż przed godz. 14 w sobotę. Ciemne okna można zobaczyć m.in. na Świętym Marcinie i ulicach Ratajczaka Taczaka Ogrodowej i Piekary ale także na Garbarach. Niestety nie jest to planowane chwilowe wyłączenie.
Pyry Tygodnia przyznajemy co tydzień w poznańskiej redakcji "Gazety Wyborczej". Białe - tym którzy wyróżnili się w minionym tygodniu dobrze. Czarne - tym którzy przeciwnie.
W sobotę prace przy przebudowie ronda Rataje przeniosły się na odcinek ul. Zamenhofa. Przebudowa torowiska powoduje zmiany w kursowaniu tramwajów.
5 kwietnia 2018 r. prokurator z Warszawy uznał że sprawa Romana Giertycha nie wchodzi w zakres zadań Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Pożegnał się ze śledztwem.
Nie tylko z prowadzeniem biznesu jest tu problem. - Karetki mają kłopot z dojazdem kilka dni temu strażacy musieli zaparkować kilkadziesiąt metrów od pożaru są też wielogodzinne wyłączenia prądu - oburza się Marcin Staniewski który pracuje w aptece przy ul. Wierzbięcice.
600 nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano minionej doby w Wielkopolsce. Najwięcej w powiecie poznańskim.
NFZ rozważa utworzenie zespołów wyjazdowych które zajmą się organizowaniem akcji szczepień w domach osób które nie są w stanie dojechać do poradni. Na razie jednak nie ma dla nich nawet szczepionek.
W lesie makabryczna scenografia wilczej uczty. Na czerwonym od krwi śniegu leży młody koziołek. A właściwie to co z niego zostało. Ludzie w strachu leśniczy uspokaja.
Nadia jest kilkanaście dni po podaniu komórek które walczą z jej chorobą a Olek 10. miesiąc w remisji. Jednak terapia CAR-T która uratowała im życie jest bardzo kosztowna i wciąż w Polsce nierefundowana.
- Szczepimy pacjentów ponad ludzkim wysiłkiem w stresie. Presja żeby zaszczepić jak najwięcej ludzi i nie zmarnować żadnej dawki leku jest ogromna - o pracy punktów szczepień opowiada Hanna Napierała pielęgniarka z Poznania.
W czwartek Sejm zdecydował że kandydatem na Rzecznika Praw Obywatelskich będzie wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych i poseł Prawa i Sprawiedliwości Piotr Wawrzyk. Musi go jeszcze poprzeć Senat. - Jestem przekonany że Senat nie przyłoży ręki do tego by taką decyzją umacniać państwo jednopartyjne w Polsce - mówi Marcin Bosacki.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net