Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Poznań
Ogromny boeing E-3 zwany AWACS kilkakrotnie przeleciał w środę nad Poznaniem wzbudzając zainteresowanie a z czasem nawet irytację wielu mieszkańców. Każdy jego przelot oznaczał bowiem solidny huk silników a AWACS latał bardzo długo.
- Ja nie zabrałam kluczy tym panom tylko policja - mówi administratorka mieszkania na poznańskich Jeżycach. W środku nocy postanowiła pozbyć się lokatorów. Nielegalnie.
Wielkopolscy działacze z Bezpartyjnych Samorządowców zrezygnowali z udziału w ogólnopolskim projekcie. - Nie ma naszej zgody na to by na czele ruchu stał człowiek który stoi za koalicją z PiS-em na Dolnym Śląsku. Przecież ta partia robi wszystko by samorządy osłabić - mówi Tadeusz Czajka wójt Tarnowa Podgórnego i lider ruchu w Wielkopolsce.
- Od kuratora oświaty oczekujemy że będzie traktował każdego ucznia równo bez względu na jego płeć pochodzenie czy orientację seksualną. Robert Gaweł nie daje tej gwarancji - mówi Filip Surmacz z Młodych Nowoczesnych.
Rośnie liczba zakażonych uczniów koronawirus pojawia się w kolejnych zakładach pracy - resort zdrowia potwierdza 76 nowych przypadków SARS-CoV-2 w Wielkopolsce. Najwięcej w powiecie poznańskim.
Liceum Marii Magdaleny i społeczna "jedynka" - to kolejne poznańskie szkoły dotknięte przez koronawirusa. W obu przypadkach zakażeni byli uczniowie.
- Od początku września śmieci zmieszane były odebrane dwa razy papier i plastiki raz. A pojemniki stoją w hali garażowej więc zaczyna być nieprzyjemnie. Wszystko się piętrzy pod sufit ludzie układają śmieci w stosy lada moment nie będzie jak wyjechać - opowiadała nam we wtorek rano pani Karolina.
Przeprowadziliśmy pomiary w miejscach które ze względu na sposób życia i spędzania czasu mają istotne znaczenie dla komfortu akustycznego Polaków - mówi Henryk Kwapisz prezes Stowarzyszenia Komfort Ciszy współautor raportu "Polska w decybelach"
Od początku roku do połowy września doszło do 14 wypadków i kolizji z udziałem pociągów Kolei Wielkopolskich. Dwie osoby zginęły kilkanaście przewieziono do szpitali. Dla przewoźnika to ok. 7 mln zł strat i unieruchomione pociągi
Wielu chorych na raka z powodu pandemii zgłosi się do leczenia za późno. Będziemy mogli już tylko im zaoferować leczenie paliatywne - mówi prof. Wojciech Golusiński. I zaprasza na darmowe badania laryngologiczne w całym kraju.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem jej budowa zacznie się pod koniec tego roku a zakończy pod koniec 2021 r. - zapowiada Maja Chłopocka ze spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net