Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Poznań
Na granicy powiatu średzkiego i śremskiego został zatrzymany marsz PiS-u na zachód Wielkopolski. Prawdziwą twierdzą opozycji jest Poznań i powiat poznański. Samotną wysepką partii Kaczyńskiego okazał się tylko powiat grodziski.
W czwartym etapie odmrażania gospodarki oprócz zniesienia obowiązku noszenia maseczek na ulicy zostały otwarte siłownie. Jak sobie radzą po tak długiej przerwie? I co robią by przetrwać?
Weteran z Afganistanu przez trzy dni wymykał się policyjnej obławie trzymając na smyczy pumę. Kibicowały mu tysiące internautów.
Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na zaprojektowanie i budowę węzła przesiadkowego i tunelu na granicy Poznania i Plewisk. Ma być gotowy za niecałe trzy lata.
Tylko 28 proc. zdobył w Poznaniu prezydent Andrzej Duda. Z Rafałem Trzaskowskim przegrał też w całej Wielkopolsce. I choć w aglomeracji poznańskiej kandydat opozycji nie miał sobie równych to Polska zagłosowała inaczej.
Nowe drzewa zostaną posadzone nie na jednym a dwóch osiedlach - zadecydował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Po 83 drzewa dostaną Ławica i Strzeszyn. Bo frekwencja podczas drugiej tury wyborów prezydenckich wyniosła tam 83 procent.
- Po dwóch latach ciężkiej pracy zachodnie skrzydło odzyskało swój dawny blask. Działaliśmy w tych przestrzeniach ale zdawaliśmy sobie sprawę z postępującej degradacji tych pomieszczeń - mówiła podczas otwarcia zachodniego skrzydła Zamku Cesarskiego dyrektor Anna Hryniewiecka.
Dyrektorka poznańskiego zoo Ewa Zgrabczyńska zarzuca śląskiej policji opieszałość i nieudolność w sprawie pumy odebranej przez sąd weteranowi z Afganistanu.
Znani polscy artyści zadeklarowali że gdy koronawirus minie i będzie to możliwe wystąpią z darmowym koncertem w mieście które będzie miało najwyższą frekwencję w wyborach. Niestety w drugiej turze wyborów prezydenckich Poznań zajął drugie miejsce za Warszawą. Imponujące 7543 proc. nie pomogło.
- Powodem tej decyzji jest utrata zaufania do pani Katarzyny Kierzek-Koperskiej - informuje Joanna Żabierek rzeczniczka prezydenta. Kierzek-Koperska od kwietnia tego roku jest na zwolnieniu lekarskim. "Wyborczej" mówi: - To decyzja polityczna która nie ma nic wspólnego z zamknięciem lasów.
- Poziom agresji pani Pauliny Stochniałek nie rokuje dobrze naszej współpracy - mówił szef klubu radnych PiS Zbigniew Czerwiński. Stochniałek zastąpi w zarządzie województwa wielkopolskiego Marzenę Wodzińską która zrezygnowała pod koniec czerwca.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net