Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Rzeszów
Policjanci z komisariatu na rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto poszukują pięciu osób do których należały skradzione w okresie od stycznia do marca 2021 roku rowery. Mężczyzna odpowiedzialny za kradzieże został już zatrzymany.
Trwa ustalanie tożsamości mężczyzny którego częściowo zmumifikowane zwłoki znaleziono w Medyce na stacji przeładunkowej PKP. Policja prosi o pomoc w identyfikacji.
- Skala zainfekowania społeczeństwa Podkarpacia koronawirusem jest bardzo duża. Na pewno nikt w XX wieku nie zakładał że będziemy się musieli zmagać z epidemią. Wysiłek włożony w przygotowanie i realizację tego procesu jest ogromny - mówiła we wtorek Ewa Leniart wojewoda podkarpacka podczas konferencji prasowej na której informowała o wynikach kontroli NIK dotyczącej oceny przygotowania i walki podkarpackich służb z pandemią.
Konrad Fijołek wraz ze znakomitymi rzeszowskimi artystami i twórcami chce powołać Rzeszowską Radę Dialogu ds. Kultury która opracuje długofalowy plan działania.
W poniedziałek Centrum Medyczne "Medyk" w Rzeszowie zagroziło wycofaniem się z akcji szczepień. Zapowiedzi te zostały na tyle poważnie potraktowane że we wtorek Michał Dworczyk pełnomocnik rządu do spraw Narodowego Programu Szczepień zwołał wideokonferencję z udziałem władz Rzeszowa i Podkarpacia.
Po 19 latach Marek Darecki przestaje być prezesem Pratt & Whitney Rzeszów i odchodzi z pracy. Na razie firma nie poinformowała kto przejmie jego obowiązki.
Gdyby wybory na prezydenta Rzeszowa odbyły się 20 kwietnia największe szanse na wygraną miałaby Ewa Leniart - tak wynika z analizy przeprowadzonej przez zakłady bukmacherskie forBET. Jakie szanse mają pozostali kandydaci?
Prawie 40 mln zł dostało blisko 60 podkarpackich parafii na budowę farm fotowoltaicznych ze środków unijnych. Wiesław Buż poseł Lewicy z Podkarpacia złożył zawiadomienie w tej sprawie do prokuratury. Chce też kontroli NIK-u.
We wtorek na Podkarpaciu przybyło 266 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej przypadków wykryto w Rzeszowie. Jak poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia w województwie zmarło 37 kolejnych zakażonych osób.
Bart Staszewski lubelski aktywista walczący o prawa osób nieheteronormatywnych w Polsce został uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Mielcu. W październiku 2020 roku działacz tymczasowo zamontował na znaku granicznym Mielca tabliczkę z napisem "Strefa wolna od LGBT" w ramach walki z homofobią. Jak poinformował to poseł PiS Krzysztof Sobolewski złożył zawiadomienie w tej sprawie.
21 kwietnia otworzy się pierwszy sklep Aldi w Rzeszowie w Galerii Stara Szwalnia. Z okazji otwarcia przez dziesięć dni na klientów czekać będą specjalne promocje sięgające nawet do 50 proc.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net