Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Rzeszów
W poniedziałek Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2020 ze 100 proc. obwodów. Podkarpacie wciąż pozostaje "bastionem PiS" - na Andrzeja Dudę zagłosowało tu najwięcej w skali kraju bo aż 7092 proc.
Za miesiąc zakończy się przebudowa stacji PKP Rzeszów Główny. Ostatni trzeci peron jest już prawie gotowy trwają ostatnie prace w tunelu pod torami i na wiadukcie nad ul. Batorego.
Przetarg na wybór firmy która ma zaprojektować wielopoziomowy parking przy hali na Podpromiu w Rzeszowie zostanie prawdopodobnie unieważniony.
Choć pracownicy sanepidu poinformowali że rodzina została wykreślona z systemu pan Damian przez kolejne pięć dni nie mógł wyjść z domu. Jego ciężarnej żonie odmówiono przyjęcia w poradni a rodzinę regularnie odwiedzała policja. Wszystko dlatego że ktoś zapomniał wykreślić. - W sanepidzie usłyszałem że ktoś zapomniał nas odhaczyć - żali się mężczyzna.
Andrzej Duda uzyskał w Rzeszowie o włos lepszy wynik niż Rafał Trzaskowski. Były takie komisje w których Trzaskowski zdobył dużą przewagę i taka w której Duda miał ponad 80 proc.
Skrzyżowanie al. Wyzwolenia z Obrońców Poczty Gdańskiej w Rzeszowie zostało niedawno przebudowane. - Wylot z Obrońców Poczty Gdańskiej to teraz trzy pasy ruchu. Niektórzy kierowcy gdy nie pracuje sygnalizacja nawet przy niedużym niedzielnym ruchu mają tam kłopoty - mówi mieszkaniec os. Baranówka w Rzeszowie.
- Uważamy że przebudowa ul. Mickiewicza powinna polegać na usunięciu większości starej zniszczonej kostki i zastąpieniu jej płytami. Nie zgadza się na to konserwator zabytków a jego stanowisko podtrzymał minister kultury. Dlatego też wnieśliśmy skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie - mówią rzeszowscy urzędnicy.
W związku z tak dużą liczbą pytań ze strony firm zainteresowanych budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego rozstrzygnięcie przetargu na realizację tej potężnej inwestycji opóźni się.
W poniedziałek Sąd Apelacyjny uniewinnił Ryszarda Podkulskiego i jego zięcia. Biznesnesmem zapowiada że będzie domagał się od Skarbu Państwa 7 mln zł odszkodowania. Jego syn który został skazany na karę w zawieszeniu chce wznowienia procesu.
W Zakładach Mięsnych "Sokołów" w Jarosławiu liczba chorych wzrosła do 159. To 137 pracowników i osoby z nimi związane. Koronawirusa potwierdzono także u kolejnych osób które miały kontakt z zakażoną komisją wyborczą w Mielcu podczas pierwszej tury wyborów prezydenckich.
W poniedziałek Sąd Apelacyjny uznał że znany rzeszowski biznesmen Ryszard Podkulski oraz jego zięć Marcin B. nie wyprowadzili 14 mln zł na szkodę Rzeszowskich Zakładów Graficznych.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net