Dziś jest: 23 stycznia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Rzeszów
Kierowcy podróżujący po Podkarpaciu mogą korzystać kolejnych ładowarek samochodów elektrycznych. Od 11 stycznia na parkingu Centrum Handlowego Auchan Krasne koło Rzeszowa działają dwa dostępne całą dobę urządzenia sieci GreenWay Polska.
Przed modernizacją przejazd czynny był tylko w godzinach od 6 do 22. - Narzekali na to mieszkańcy Rzeszowa pisali w tej sprawie pisma do prezydenta Tadeusza Ferenca - mówi Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.
Policjanci strażnicy graniczni oraz pracownicy służby leśnej doprowadzili do zatrzymania 38-latka który jest podejrzewany o włamania na terenie powiatu sanockiego. Mężczyzna prowadził koczowniczy tryb życia i ukrywał się w lesie przed aresztem.
Jak przekazało w sobotę Ministerstwo Zdrowia minionej doby w całej Polsce wykryto 6322 przypadki koronawirusa. Na Podkarpaciu stwierdzono 159 nowych zakażeń. W całym regionie w ciągu ostatniej doby odnotowano również 8 zgonów.
Gdy ukazały się informacje o nieszczęśliwym finale wyprawy morsów z Białej Podlaskiej na Babią Górępodczas której jedna z uczestniczek wpadła w hipotermię jednocześnie grupa morsów z Dębicy pochwaliła się że ją zdobyła. W internecie pojawił się hejt pod adresem osób które wychodzą w góry bez ubrania. "Głupota" - była najczęstszym określeniem. - Nie jesteśmy ludźmi którzy nagle postanowili że bez ubrania będą zdobywać zimą szczyty - tłumaczą śnieżne morsy z Dębicy. Od kilku lat morsują zimą co drugi dzień lub codziennie.
- Coś jest na rzeczy. My mamy 1400 mieszkańców a do pierwszego etapu szczepienia w naszej gminie mamy zgłoszonych 350 seniorów. Aż tyle starszych osób u nas nie mieszka - przyznaje wójt Cisnej Renata Szczepańska. W piątek ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla pacjentów w wieku 70 - 80 lat. Chętnych było tak wielu że dodzwonienie się do punktów szczepień graniczyło z cudem. Tylko w mniejszych miejscowościach zostały krótkie terminy oczekiwania na szczepienie.
Nadleśnictwo Stuposiany poinformowało o czasowym zamknięciu wieży widokowej w Jeleniowatym. Głównym powodem takiej decyzji jest niesprzyjająca pogoda a przede wszystkim silny wiatr który może zagrażać bezpieczeństwu turystów.
Już 1 lutego rozpoczyna się głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2021. O tytuł powalczy lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej która w 2020 roku wygrała konkurs na Drzewo Polski. Na potrzeby europejskiego konkursu lipa została nazwana Wiejską Dobrodziejką.
W środę dwóch obywateli Turcji nielegalnie przeszło granicę ukraińsko-polską. Ale długo się nie cieszyli pobytem w Polsce. Straż Graniczna zatrzymała ich i dwóch Turków którzy mieli ich odebrać.
Prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie 32-letniego Romana S. oraz 55-letniego Piotra K. Ich zatrzymanie i aresztowanie ma związek ze zbrodnią w Zdziechowicach. Nie żyje 65-letnia kobieta. Jej ciało zostało pokawałkowane być może próbowano je spalić.
Apklan Resovia od piątku jest już spółką akcyjną i została zarejstrowana pod nazwą "CWKS Resovia SA". Powołany został także nowy zarząd którego prezesem został Adrian Rudawski który od wielu lat jest związany z klubem z Wyspiańskiego 22.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net