Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Rzeszów
Sanepid poinformował o kolejnych zachorowaniach w wykrytych dotychczas ogniskach koronawirusa na Podkarpaciu. Nie stwierdzono nowych źródeł zakażeń natomiast do 12 zwiększono liczbę szkół gdzie wprowadzono zdalne nauczanie.
W piątek i w sobotę w Galerii Rzeszów odbędzie się "Rzeszowskie Miodobranie" czyli kiermasz produktów pszczelich i wyposażenia pszczelarskiego. Oprócz spróbowania wyrobów od wystawców z Podkarpacia będzie można również posłuchać trochę muzyki.
W środę rano rzeszowska policja dostała dwa zgłoszenia o możliwym podłożeniu niebezpiecznych substancji w budynkach WSIiZ i Rzeszowskiej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej.
W środę rano na drodze powiatowej pomiędzy Wysoką Głogowską a Głogowem Małopolskim doszło do tragicznego wypadku. Nie żyje 70-letni rowerzysta z którym zderzył się ford. Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora pracują policjanci.
Minionej doby w Polsce badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 974 zakażenia koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia na Twitterze przekazało że na samym Podkarpaciu wykryto 24 nowe przypadki. Najwięcej chorych pochodzi z Rzeszowa i powiatu dębickiego.
Policjanci zatrzymali 85-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Zatrzymany mężczyzna kilkukrotnie ugodził ostrym narzędziem 27-letniego mieszkańca gminy Frysztak. Sprawcy grozi dożywocie.
- Są osiedla w Rzeszowie które z chęcią widziałyby u siebie taką inwestycję. Niestety brakuje tam odpowiedniego terenu by taki wodny plac zabaw wybudować - mówi Maciej Chłodnicki rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Na 29 września zaplanowano pikiety solidarnościowe przed wszystkimi dyrekcjami Lasów Państwowych w Polsce. To gest wsparcia dla Inicjatywy Dzikie Karpaty. Aktywiści dzikich Karpat podczas protestu przeciwko wycince Puszczy Karpackiej zostali zaatakowani. Jasielska policja prowadzi postępowanie w tej sprawie jednak nikomu nie postawiono jeszcze zarzutów.
Ile płacimy za usługi komunalne w poszczególnych miastach? Stosunkowo niedużo w Stalowej Woli gdzie roczne wydatki na jedną rodzinie oscylują w granicach 26 tys. zł. Na drugim biegunie są Ustrzyki Dolne gdzie rocznie za usługi komunalne trzeba zapłacić blisko 2 tys. zł więcej.
Od poniedziałkowego prologu rozpoczął się 59. Muzyczny Festiwal w Łańcucie który ze względu na koronawirusa odbywa się w zupełnie zmienionej formie. 27 września widzowie będą mogli posłuchać pierwszego z sześciu koncertów które z odtworzenia będą pokazywane w telewizji.
Kierowanie w stanie nietrzeźwości znieważenie funkcjonariuszy oraz spowodowanie kolizji - za te trzy czyny odpowie 19-latek z Rzeszowa który podczas kontroli drogowej uderzył w radiowóz policyjny.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net