Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Rzeszów
- Wyniki testu na obecność koronawirusa u pacjentki która w czwartek pojawiła się w szpitalnej Izbie Przyjęć są negatywne. Izba w piątek pracuje już normalnie - mówi Maciej Chłodnicki rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Mama naszej czytelniczki przebywa na oddziale wewnętrznym w szpitalu w Strzyżowie. Czytelniczka pyta czy zanim zostanie wypisana będzie miała przeprowadzone testy na obecność koronawirusa.
- Uczniowie są teraz jak zawodnicy czekający w blokach startowych. Są trzymani w niepewności przez sędziego który machnie chorągiewką kiedy będzie mu to odpowiadało. Młodzież ma czekać na decyzję rządu w stresie codziennie zastanawiając się czy to właśnie dziś ministerstwo poda datę egzaminów - komentuje decyzję ministra edukacji Sławomir Partyka pedagog z Tarnobrzega.
Doktor inżynier Dominik Strzałka od 24 marca publikuje na Facebooku wykresy które szacują jak będzie przyrastać liczba zachorowań podczas epidemii koronawirusa. - Moje wykresy to informacja wyprzedzająca pozwalająca przygotować się do tego co się niebawem zdarzy - mówi kierownik Zakładu Systemów Złożonych Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej
Tegoroczny budżet Rzeszowa według szacunków może się zmniejszyć o blisko 55 mln zł. Wpływ na to mają m.in. związane z epidemią koronawirusa niższe wpływy z podatków. Inne miasta ostro tną inwestycje ale Rzeszów nie zwalnia tempa.
Ze względu na epidemie koronawirusa zamiast przy świątecznym stole spotkamy się z rodziną online. - Ciotki wujkowie są obeznani z internetem. Ale dziadkowie? To dla nich będzie pierwszy raz ze Skype'em mogą być zaskoczeni - mówi 26-latek z Rzeszowa.
Elżbieta Łukacijewska podkarpacka poseł do Parlamentu Europejskiego organizuje akcję "Koperty z maskami nie z wyborczymi kartami". Mieszkańcom Podkarpacia rozda tysiąc maseczek.
Carpathia Festival miał odbyć się 15-17 maja. - W związku z występującą w Polsce i na świecie zagrażającą życiu i zdrowiu sytuacją epidemiologiczną festiwal nie odbędzie się w zaplanowanym terminie - informuje Estrada Rzeszowska.
Mycie samochodu nie jest czynnością niezbędną do życia. Podobnie wymiana opon w tak trudnym czasie jak epidemia. Ale też nie są zakazane. - Na razie nikogo za to nie ukaraliśmy. Apelujemy jednak o rozsądek - mówi Tomasz Drzał z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.
W związku z zakażeniem koronawirusem wyłączone z użytkowania są oddziały: ginekologiczno-położniczy oraz neonatologii. - Nieczynna jest także szpitalna Izba Przyjęć - mówi Maciej Chłodnicki rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Ministerstwo Zdrowia w czwartek po godz. 17 podało informacje o kolejnych 234 osobach zakażonych koronawirusem. Wśród nich jest siedem osób z Podkarpacia.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net