Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Rzeszów
Przez cały dzień w piątek w Rzeszowie pada intensywny deszcz. Podobna pogoda zapowiadana jest na weekend. To pokrzyżowało plany miejskich imprez. Organizatorzy zmuszeni zostali do wprowadzenia zmian. Jakich? Zobaczcie.
228 km na godz. pędził 19-letni kierowca bmw po autostradzie A4 kiedy tuż za nim w Gorliczynie pojawił się policyjny samochód grupy SPEED. Jak się tłumaczył młody kierowca policjantom?
W czwartkowy wieczór w Miejskiej Galerii Fotografii w Rzeszowie odbył się wernisaż wystawy "Tu i Teraz" Chrisa Niedenthala. - To jest oczywiście polityczna fotografia za co nie przepraszam i czego się nie wstydzę - mówił fotoreporter podczas wernisażu.
Pierwszy w mieście ekologiczny mural powstał na ścianie Szkoły Podstawowej nr 11 na os. Nowe Miasto. Zaprojektowała go Aleksandra Dankiewicz uczennica SP nr 11.
Od środy trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W Rzeszowie rozpoczął się tymczasowym wyłączeniem z ruchu części ulicy Jagiellońskiej. Dziś w ramach akcji na podróż do pracy autobusem MPK zamiast samochodem zdecydował się Konrad Fijołek prezydent Rzeszowa.
Wystawa eksponatów pszczelarskich kiermasz naturalnych produktów konkursy z nagrodami i warsztaty. Na deser degustacja miodu z Pasieki w Sercu Miasta pobieranego i wirowanego w obecności zgromadzonych. Już 17 i 18 września w Galerii Rzeszów odbędzie trzecia edycja Rzeszowskiego Miodobrania wydarzenia edukacyjnego realizowanego w ramach programu #TAKdlaPszczół.
Marszałkowie starostowie prezydenci miast burmistrzowie i wójtowie otrzymali pismo podpisane przez Waldemara Budę wiceministra resortu funduszy i polityki regionalnej. Wiceminister prosi o analizę i weryfikację tzw. uchwał anty-LGBT.
- Doprowadzenie do nadmiarowych zgonów w liczbie 150 tys. Polaków to zbrodnia. Być może należy uzmysłowić rządzącym jaka może ich spotkać kara kiedy być może zostanie przywrócona ta kara (kara śmierci - red.) - mówił w piątek w Rzeszowie Jacek Ćwięka z Konfederacji poproszony o skomentowanie słów posła Grzegorza Brauna do Adama Niedzielskiego ministra zdrowia: "Będziesz pan wisiał".
Skończy się objeżdżanie ulic w centrum Rzeszowa w poszukiwaniu wolnego miejsca parkingowego. W mieście trwają prace przy montażu nowoczesnego systemu monitorowania strefy płatnego parkowania. System kamer i czujników będzie zbierał informacje o wolnych miejscach.
Po kilku słonecznych i bardzo ciepłych jak na wrzesień dniach na Podkarpaciu czeka nas bardzo deszczowy weekend i zimny. Będzie intensywnie padało w całym województwie a bardzo intensywnie na południu regionu. Bieszczady na weekend? Raczej odpadają.
Jeszcze nie uprawomocnił się wyrok skazujący 67-letnią Stanisławę K. za znęcanie się nad zwierzętami a kobieta skrzywdziła kolejnego psa.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net