Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Szczecin
Co najmniej 10 różnobarwnych figur Gryfusa - popularnej szczecińskiej maskotki - pojawiło się w zeszłym tygodniu na pl. Armii Krajowej przy Urzędzie Miasta. To efekt świętowania 75-lecia polskiego Szczecina.
Andrzej Duda ponownie został prezydentem Polski ale na Pomorzu Zachodnim wyraźnie przegrał z Rafałem Trzaskowskim. W poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki.
W Rewalu do urn poszło o ponad 3 tys. więcej ludzi niż w pierwszej turze ale to nie wystarczyło by utrzymać pozycję lidera nie tylko w Polsce ale nawet w województwie. Na całym Pomorzu Zachodnim frekwencja była wyższa niż dwa tygodnie temu. Gdzie głosowało najwięcej uprawnionych?
Jeden głos nie ma znaczenia? Oto doskonały dowód na to że to nieprawda. W tej gminie na Pomorzu Zachodnim o ostatecznym wyniku zdecydował faktycznie jeden wyborca przechylając szalę zwycięstwa na stronę kandydata który w pierwszej turze przegrał z kretesem.
Wszystkie gminy Pomorza Zachodniego położone nad morzem poparły Rafała Trzaskowskiego ale w każdym z nadmorskich powiatów Andrzej Duda ma swoje przyczółki w których odniósł zwycięstwo.
Razem z mieszkańcami zbudowaliśmy solidny fundament który w kolejnych wyborach może poprowadzić nas do zwycięstwa - tak wynik Rafała Trzaskowskiego komentuje poseł i szef zachodniopomorskiej PO Arkadiusz Marchewka.
Mieszkańcy gmin przylegających do polsko-niemieckiej granicy z jednym wyjątkiem wybrali Rafała Trzaskowskiego. Rekord padł w gminie Dobra gdzie głosowało na niego 7495 proc. wyborców.
Powiat pyrzycki to jedyny powiat w Zachodniopomorskiem w którym wygrał kandydat Andrzej Duda. W pozostałych powiatach oraz w trzech miastach na prawach powiatu zwycięzcą był Rafał Trzaskowski. W poniedziałek wieczorem PKW podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich.
Od wtorku wracają w Szczecinie Strefa Płatnego Parkowania oraz płatny parking na placu Orła Białego.
Sprawdziliśmy wyniki ze wszystkich komisji wyborczych w Szczecinie. Andrzej Duda wygrał tylko w czterech zakątkach Szczecina. Wyraźnie jednak widać jak charakter dzielnic i ulic przełożył się na głosy.
Zachodniopomorski sanepid w porannym raporcie informuje o trzech nowych i potwierdzonych przypadkach koronawirusa w regionie. To trzy osoby. Wszystkie są ze Świnoujścia.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net