Dziś jest: 20 kwietnia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Toruń
Polskie Koleje Państwowe podpisały we wtorek umowę z wykonawcą - firmą Budimex. Inwestycja ma być gotowa pod koniec 2022 r.
W Sądzie Rejonowym w Toruniu zapadł wyrok w sprawie pracownicy jednego z toruńskich banków która wyłudziła 181 800 zł kredytu.
Nowym dyrektorem Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia został Jan Gessek. Przeszedł z Ministerstwa Zdrowia.
W 2019 roku zarząd MPO podpisał z firmą ProNatura aneks do umowy który stwierdza że MPO będzie płaciło ProNaturze taką stawkę jaką zatwierdzi prezydent Bydgoszczy a nie - tak jak wcześniej - cenę ustalaną w porozumieniu z Toruniem.
W Toruniu powstały dwa masowe punkty szczepień przeciwko COVID-19. Według wcześniejszych zapowiedzi prezydenta miały ruszyć przed 19 kwietnia. Jednak dopiero 20 kwietnia wizytował je NFZ. Dokładna data ich uruchomienia nie jest jeszcze znana.
Toruńska Orkiestra Symfoniczna otrzymała dotacje z czterech rządowych programów. Pieniądze pozwolą na organizację licznych koncertów także poza naszym miastem.
- Projekt ten zostanie poddany ponownej analizie i w miarę możliwości zostaną w nim zastosowane inne równoważne rozwiązania - zapowiada prezydent Michał Zaleski.
W woj. kujawsko-pomorskim na COVID-19 zachorowało kolejnych 545 osób w Toruniu - 88. W naszym mieście nie ma nowych ofiar koronawirusa.
Z naszą redakcją skontaktował się czytelnik który jest osobą z niepełnosprawnością i nie pobiera żadnych świadczeń społecznych chociaż się o nie starał.
Prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Kraszewskiego idą pełną parą. Planuje się że w maju 2021 r. nowe tory będą gotowe.
Już drugi mężczyzna w ostatnim czasie groził prezydentowi Torunia podpaleniem. Zastosowano wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net