Dziś jest: 14 lipca 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Warszawa
Wybory prezydenckie 2020 zakończone a ich wyniki w poszczególnych województwach już oficjalne. Brakujące wcześniej dane z ostatnich komisji na Mazowszu jeszcze bardziej powiększyły w regionie przewagę Trzaskowskiego nad Dudą.
- W trzy dni stworzyliśmy duży oddolny ruch młodzieżowy pierwszy od dawna. Źle bym się czuł gdybym zmarnował taki potencjał - mówi inicjator Ruchu Ośmiu Gwiazd który skupia młodych ludzi wkurzonych rządami PiS.
Czy można na bieżąco zarządzać dwumilionową metropolią i jednocześnie być liderem opozycji rozliczającym rząd i większość sejmową? Na dłuższą metę wydaje się to niemożliwe. A z takim oczekiwaniem musi zmierzyć się Rafał Trzaskowski.
Kampania prowadzona "w oparach szamba" przez PiS zaszkodziła Andrzejowi Dudzie w Warszawie. Nie wygrał nie tylko w żadnej dzielnicy ale nawet w żadnej komisji. A w liczbach bezwzględnych dostał o 40 tys. głosów mniej niż w 2015 r.
Najprawdopodobniej to w Warszawie będzie mieć miejsce zapowiadany przed wyborami Festiwal Frekwencja. Nagroda od polskich muzyków dla miasta z najwyższą frekwencją w wyborach.
W godzinach szczytu kolejka jeździ co 10 minut z dużą prędkością i głośno trąbi. To nie do wytrzymania - skarżą się mieszkańcy podwarszawskiej miejscowości.
Seanse filmowe spotkania koncerty i atrakcje dla dzieci. To wszystko podczas Lata Konesera serii kulturalnych wydarzeń w odnowionych zabytkowych wnętrzach dawnej praskiej fabryki w której powstało Centrum Praskie Koneser.
Nie wiem co z ulicą Kaczyńskiego. Nie mam wniosku o nadanie takiej nazwy - mówi Ewa Malinowska-Grupińska przewodnicząca Rady Warszawy. Działacze PiS-u przekonują że nazwa powinna zostać nadana natychmiast po wyborach w poniedziałek 13 lipca.
Wiadomo było że wybory nie będą równe przeciwko sobie mieliśmy cały walec propagandowy i państwo PiS - mówił Trzaskowski podczas oświadczenia dla mediów w siedzibie PO na Wiejskiej. - Mam nadzieję że w drugiej kadencji Andrzej Duda pokaże więcej niezależności i będzie wetować złe ustawy atakujące niezależne instytucje i samorząd.
Kilkadziesiąt osób protestowało w poniedziałkowe popołudnie na Krakowskim Przedmieściu. Na transparencie widniał napis uderzający w prezydenta Andrzeja Dudę. Na koniec policja przewiozła na komendę pięć osób które nie chciały podać swoich danych
Prawie 1600 osób poparło petycję do dyrektora Ogrodu Botanicznego w Powsinie przeciwko zwolnieniu dr. Artura Zagajewskiego. Naukowiec zasłynął pełnymi pasji opowieściami o roślinach. Filmiki z jego udziałem biły rekordy popularności w sieci.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net