Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Warszawa
Sanepid kazał zamknąć przedszkole w Broniszach w którym badania potwierdziły u nauczycieli COVID-19. Przedszkolaki idą z rodzinami na kwarantannę.
Mieszkańcy Pragi z pomocą miejskich aktywistów na własną rękę zerwali płyty chodnikowe i posadzili rośliny. Chcieli w ten sposób "ośmielić" ratusz do działania. - To absurdalne widzimisię - komentuje urzędnik.
Happening z 356 główkami kapusty i nazwiskami posłów którzy poparli "Piątkę dla zwierząt" urządzili pod Sejmem działacze AgroUnii.
Do długiej listy cięć w inwestycjach z powodu pandemii koronawirusa prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski dołącza zapowiedź podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej. Radnym udało się wybronić niektóre remonty i projekty.
Mieszkańcy Ursynowa dziwią się nowym miejscom parkingowym przed samym wejście do odnowionej podstawówki przy ul. Puszczyka. Burmistrz odpowiada że urzędnicy nie mieli wyjścia bo musieli dostosować się do przepisów. A parkowania tam nie będzie.
Po powiększeniu strefy płatnego parkowania weszła w życie nowa zasada dotycząca miejsc postojowych dla samochodów których właściciele korzystają z abonamentu. Wyjaśniamy na czym polega.
Historyczną trasą linii A sprzed stu lat z pl. Teatralnego na pl. Zbawiciela kursował we wtorek pieczołowicie wyremontowany autobus marki Somua. Budził powszechny zachwyt warszawiaków. To teraz najcenniejszy zabytek MZA.
Kancelaria prawna z Warszawy chce pomagać w zgłaszaniu do prokuratury sprzedawców którzy wymagają zakładania maseczek w sklepach. Bo ich zdaniem może się to skończyć dyktaturą.
Na Trasie Łazienkowskiej trzeba rozebrać i odbudować wiadukt po wiadukcie w pobliżu stadionu Legii Warszawa. Przez 25 roku jezdnie będą zwężone nie wiadomo co z buspasami ale docelowo powstaną nowe przejazdy dla rowerzystów.
Cenę 11 mln zł osiągnął na wtorkowej aukcji fortepian Steinway & Sons na którym pianista Władysław Szpilman komponował swoje największe szlagiery. Zegarek artysty wylicytowano za 210 tys. zł a jego wieczne pióro za 75 tys. zł.
130 osób podpisało się pod apelem środowisk naukowych w sprawie zachowania kina Atlantic w Warszawie. A pod internetową petycją w tej sprawie jest już ponad 4 tys. podpisów.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net