Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Warszawa
Rafał Trzaskowski w Budapeszcie. Nie pozwolimy ani na Polexit ani na Hungarexit! Naszym sojusznikiem nie są Chiny Rosja czy Turcja Erdogana tylko Unia Europejska i USA - mówił Rafał Trzaskowski prezydent Warszawy na wiecu burmistrza Budapesztu który walczy o stanowisko premiera Węgier.
Zebrała już kilkadziesiąt ton śmieci. I nie zatrzymuje się. W sobotę 18 września w Warszawie organizuje wielkie sprzątanie kopca Powstania Warszawskiego. Autorka i podróżniczka Anna Jaklewicz opowiada o tym jak książką zachęca ludzi do czyszczenia polskich lasów i miast.
Pierwsza przejażdżka najnowszym warszawskim tramwajem firmy Hyundai Rotem który jeszcze nie wozi pasażerów pokaz najstarszego w stolicy autobusu marki Somua Six zwiedzanie budowy stacji metra Kondratowicza - to niektóre z atrakcji organizowanych w weekend w Warszawie Dni Transportu Publicznego.
Ministerstwo Cyfryzacji podało imiona które od stycznia do czerwca 2021 r. Polacy najchętniej wybierali dla swoich dzieci. Dotychczasowa liderka spadła z pierwszego miejsca za to lider trzyma się mocno.
Z powodu zakażenia koronawirusem nie ma już zajęć stacjonarnych w Technikum Mechatronicznym i LO przy Wiśniowej. W innych na zdalne lekcje musiały przejść pojedyncze klasy.
Państwowy inwestor PGNiG negocjuje z samorządem przebieg gazociągu który ma zaopatrywać w paliwo elektrownię Siekierki. Koryguje wcześniejszą trasę przez rezerwat przy Pałacu w Wilanowie która wzbudziła wiele protestów.
Na zakręcie tramwaj Hyundaia wygląda jakby rozdzielał się na części. Sam się zdziwiłem jak to pierwszy raz zobaczyłem. Ale dzięki temu ciszej bierze zakręty - mówi prezes Tramwajów Warszawskich. W sobotę 18 września po raz pierwszy będą mogli przejechać się nim warszawiacy.
52-letniemu mieszkańcowi Żoliborza postawiono zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez zezwolenia. Grozi mu kara do ośmiu lat więzienia.
W piątek (17 września) ze względu na planowane w Warszawie zgromadzenia publiczne i uroczystości związane z 82. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę mogą wystąpić utrudnienia w ruchu. Część autobusów pojedzie objazdami.
- Byłam pod wrażeniem tego jak odpowiedziała na ten hejt Khedi. Spokojnie zawołała: "Zapraszamy do nas do kuchni" - opowiada Jarmiła Rybicka z Kuchni Konfliktu. Pochodząca z Czeczenii kucharka restauracji została zaatakowana przez przechodzącą ulicą kobietę.
"Uprzejmie proszę o podjęcie stosownych modyfikacji" - pisze do samorządów sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Waldemar Buda. Chodzi o dyskryminujące uchwały anty-LGBT.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net