Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Warszawa
W piątek rano prezes PiS Jarosław Kaczyński w towarzystwie kilkunastu polityków PiS złożył kwiaty pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Jak to się ma do obowiązującego od końca marca zakazu zgromadzeń powyżej dwóch osób?
Jeszcze nigdy nie kupowałem mięsa przed północą. Nie wpadłbym też na to że warzywa i owoce mogę zamówić SMS-em a zakupy z supermarketu mogę odebrać na parkingu.
Sprawdzamy jak Polacy radzą sobie z przymusową izolacją w czasach koronawirusa. Była prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz restrykcyjnie przestrzega zaleceń. - Jestem w grupie ryzyka - mówi.
Na początku cieszyłam się z tej izolacji. Pobędziemy razem porozmawiamy na spacer mnie zabierze. Ale już trzeciego dnia tak się wściekł że z całej siły kopnął psa aż Dunia poleciała na ścianę. - Co ty robisz? - krzyknęłam. A on: - Zamknij się bo z tobą zrobię to samo.
- Strażak mówi do mnie: Słuchaj gdyby jeden człowiek polał drugiego stearyną i podpalił to nawet gdybym stał obok z gaśnicą to bym go nie uratował. A tam stały tysiące ze zniczami - Ewa Gawor ówczesna szefowa biura bezpieczeństwa w Warszawie opowiada o pierwszych dniach w stolicy po katastrofie smoleńskiej. Dziś mija 10 lat od tamtych wydarzeń.
Mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo 46-latka z gminy Baranów przedstawiono już zarzuty a sąd aresztował go na trzy miesiące.
Po ponad trzech tygodniach dyrekcja szpitalu w Grójcu częściowo otworzyła placówkę dla pacjentów.
Policjanci Komendy Stołecznej Policji recytują wiersz "Katar" autorstwa Jana Brzechwy kichają w zgięcie łokcia i apelują: zostań w domu. Opublikowany w środę film ma już prawie 200 tysięcy wyświetleń i dwa tysiące udostępnień.
Ministerstwo Zdrowia podało kolejne dane dotyczące zakażeń koronawirusem.
W samorządzie osiągnęłem już wszystko co było do osiągnięcia - przekonuje Sławomir Antonik burmistrz Targówka. Jest w przededniu złożenia dymisji. Musi pożegać się z funkcją burmistrza bo właśnie wygrał konkurs na stanowisko prezesa potężnej spółdzielni mieszkaniowej Bródno.
Jeśli zgony raportowane są zgodnie z miejscem zameldowania pacjenta dlaczego ośmioro zmarłych mieszkańców Warszawy nie zostało uwzględnionych w stołecznych statystykach? Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mnoży wątpliwości wokół statystyk dotyczących zgonów z powodu koronawirusa.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net