Dziś jest: 10 kwietnia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Wrocław
Na Dolnym Śląsku potwierdzono 60 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie liczba osób zarażonych w całym województwie wynosi 628.
Służby medyczne i mundurowe są szczególnie narażone na kontakt z koronawirusem. A w domu czekają na nich dzieci. Najmłodsi apelują żeby zachować rozwagę i współpracować z ich rodzicami.
Zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu.
Profesorowie Krzysztof Simon i Marcin Drąg dostaną nagrody od prezydenta i miasta za swój wkład w walkę z epidemią koronawirusa. Decyzję ogłosił prezydent Jacek Sutryk w czwartek w swoim popołudniowym wystąpieniu w mediach społecznościowych.
Wbrew wcześniejszym tłumaczeniom specjalistyczne maski rozsprzedane w przededniu epidemii przez państwową Agencję Rezerw Materiałowych miały przeglądy techniczne ważne do końca roku. Trafiły nie tylko do firm handlujących nimi obecnie w internecie ale też do strażaków. Dlaczego nie do medyków? Opozycja zawiadamia NIK i prokuraturę.
Na Dolnym Śląsku zmarły trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem ale też w szpitalu w Bolesławcu kobieta z COVID-19 urodziła dziecko. Zapraszam na podsumowanie kolejnego dnia epidemii.
Wrocławscy radni przyjęli apel o przesunięcie wyborów prezydenckich. Wspólnie z Nowoczesną Koalicją Obywatelską i SLD "za" zagłosowało dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Epidemia koronawirusa. Dolnoślązacy wracający do kraju stali w wielokilometrowych korkach na granicy. Później wprowadzono nakaz kwarantanny również dla osób które pracowały w Niemczech. Teraz nasz zachodni sąsiad zaostrza przepisy sanitarne. Inne sygnały płyną za to z Czech.
Spontaniczny Sztab Obywatelski zareagował na apel wrocławskich policjantów. Funkcjonariusze dostali maski ochronne gogle przyłbice i kombinezony by - jak tłumaczą społecznicy - mogli pełnić służbę bez narażania swojego życia i zdrowia.
156 osób z personelu i 255 mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Obornikach Śląskich zostało poddanych kwarantannie z powodu wykrycia koronawirusa u jednego z pensjonariuszy. Trwają testy za które zapłacił powiat trzebnicki.
Na Dolnym Śląsku zmarły trzy kolejne osoby zakażone koronawirusem. Osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono do godz. 17. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim wynosi 568.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net