Dziś jest: 17 wrze¶nia 2021kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Wrocław
W sobotę Nadodrze po raz kolejny zaprosi wrocławian na atrakcje związane z muzyką sztukami wizualnymi artystycznym rzemiosłem i poezją. W 26. edycji Nocy Nadodrza weźmie udział dwadzieścia sześć miejsc.
W tym roku w akcji Sprzątanie Świata bierze udział rekordowa liczba uczestników. W niedzielę w ramach finału wolontariusze posprzątają brzeg Odry.
W sobotę 18 września przez Wrocław przejdzie marsz milczenia przeciwko brutalności policji. Mieszkańcy domagają się ustąpienia komendanta wojewódzkiego policji ze stanowiska.
Piotr Pobrotyn po 15 latach zarządzania Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym we Wrocławiu złożył rezygnację ze stanowiska dyrektora.
Zajezdnia Popowice w tym roku obchodzi swoje 120. urodziny. W sobotę i niedzielę będzie można zwiedzić to miejsce a przede wszystkim zobaczyć zgromadzone tam zabytkowe pojazdy komunikacji miejskiej.
Grzegorz Braun z Konfederacji z trybuny wykrzyczał do ministra zdrowia "będziesz pan wisiał" i błyskawicznie prezydium Sejmu ukarało go najsurowiej jak można a do prokuratury trafiło zawiadomienie o przestępstwie. Ale gdy w 2012 roku powiedział o konieczności rozstrzelania dziennikarzy "Wyborczej" i TVN jako zdrajców Polski prokuratura umorzyła śledztwo.
Nowe spektakle teatralne koncerty rockowe występy gwiazd jazzu pełne atrakcji Noc Nadodrza i Dzień Odry impreza dla fanów zabytkowych tramwajów i autobusów festiwal herbaty i filmy LGBT - to tylko niektóre ciekawe propozycje kulturalne na zaczynający się właśnie weekend.
W środę w jednym z parków w Głogowie 33-letni mężczyzna próbował zaciągnąć w krzaki 15-letnią dziewczynę ale na szczęście obezwładnili go przechodnie. Postawiono mu m.in. zarzut usiłowania gwałtu.
Prokuratura w Białymstoku umorzyła postępowanie wobec księdza Jacka M. za nawoływanie do nienawiści. Sąd zgodził się jednak aby sprawa toczyła się z tzw. subsydiarnego aktu oskarżenia z którym przeciwko nacjonaliście wystąpiły Żydowskie Stowarzyszenie B'nai B'rith i OMZRiK.
Siatkarski Memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej łączy w sobie elementy sportowej rywalizacji ale też popularyzacji działań związanych z krwiodawstwem. Turniej rozpoczyna się w piątek 17 września we wrocławskiej hali Orbita.
W ciągu ostatniej doby w całej Polsce potwierdzono 652 nowe zakażenia koronawirusem. 48 przypadków odnotowano w województwie dolnośląskim.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net