Dziś jest: 23 wrze¶nia 2020kalendarium [»]
» Wiadomości z Polski - Zielona Góra
Władze niemieckiej Brandenburgii zapowiedziały budowę stałego ogrodzenia na granicy z Polską. Konstrukcja zastąpi elektryczne pastuchy by skuteczniej zapobiegać wkraczaniu "polskich" dzików na teren Niemiec. Wszystko w ramach walki z ASF.
Obecność koronawirusa potwierdzono u kolejnych 974 osób - podaje Ministerstwo Zdrowia. 20 przypadków wykryto w woj. lubuskim.
Edukacja ekologia i kryzys klimatyczny ochrona zdrowia fundusze i programy ponadnarodowe - to najważniejsze tematy Konwentu Marszałków Województw RP który odbędzie się w Zielonej Górze
Województwo lubuskie w sejmie ma 12 przedstawicieli. Przekonajmy się którzy z nich zapracowali na sympatię wśród naszych czytelników.
- Mimo drobnych opóźnień związanych z pandemią czy ASF wykonawca ma dobre tempo - mówi Marcin Jabłoński członek zarządu województwa. Most w Milsku który stawia Lubuskie będzie gotowy za półtora roku.
Program stypendialny Lubuskie Talenty jest przeznaczony dla uczniów podstawówek i liceów. Stypendia otrzyma 340 uczniów a nabór wniosków trwa do 16 października
Chodzi o sprzęt który będzie służył do diagnostyki chorób. W schronisku przy ul. Szwajcarskiej znajdą się m.in. urządzenia do biopsji.
Zielonogórscy policjanci zatrzymali szajkę złodziei. Teraz próbują ustalić właścicieli skradzionych przedmiotów.
W woj. lubuskim powstać ma Rada Samorządowa która będzie doradzać i opiniować działania zarządu województwa. Marszałek Elżbieta Polak do rozmów zaprosiła m.in. Janusza Kubickiego i Jacka Milewskiego prezydentów odpowiednio Zielonej Góry i Nowej Soli.
Do zdarzenia doszło w miniony wtorek wieczorem w Skwierzynie. Zraniony nożem został 59-letni mężczyzna. Policjanci już zatrzymali sprawcę.
Polski rząd poinformował o 711 kolejnych osobach u których testy potwierdziły obecność koronawirusa. W ciągu ostatniej doby zmarło 18 chorych. W woj. lubuskim sytuacja jest stabilna.
» Linki
Sekcja Artykuły • Polecamy rownież SalonSnu.pl/Materace-Tempur luksusowe - sklep internetowy • Zapraszamy 501.best • Zapraszamy Sklep materace Bydgoszcz
Copyright © 2015 stronadomowa.net, v. 6.0 • kontakt: info (at) stronadomowa.net